Turizem Hrvaška

elrado

Pripravnik
21. apr 2008
350
0
16
Ker je to pač nek zahojen predsodek. V egiptu sem se potikal po ne vem kako odročnih "domačinskih" ulicah in razen tega da ti bodo poizkušali prodati še pesek, drugega ni bilo.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
@KStoner
Sem dal vse skupaj samo za zgled, ker sam nimam otrok in tudi sam se drzim nacela da vsako leto drugam na dopust. Prevec lepih krajev po svetu da bi hodil 10 let na dopust v isto drzavo, kaj sele v isti kamp. Sam nimajo vsi dovolj denarja ali pa si ne upajo (iz razlicnih razlogov) na dopust drugam. Vcasih smo hodili vsi v sluzbene kamp prikolice na Hrvasko.

LP
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.530
5.697
113
Citat:
Uporabnik gas pravi:
Mr.Daco: zakaj pa ne bi sel v egiptu in Turciji zvecer ven? Sam nimam nobenih slabih izkusenj. Pa naj si bo to Sharm al pa Alanya... Je blo prov zanimiv hodit zvečer okol-

Ma center Hurghade je bil že podnevi neprivlačen, prodajalci nasilni kot lopovi, itd. Ko se je znočilo sem komaj čakal da speezdim nazaj v hotel. V eni trgovini me niti ven več niso spustili, dobesedno me je za roko nazaj vlekel. Malo je manjkalo da bi prišlo do manjšega fajta. V Turčiji je bilo mnogo bolje, vendar so tudi tam precej "kavbojski". Cote in ponarejene ure navešene čisto povsod kam ti oko seže. Nikjer pametne gostilne, kjer bi se vsedel in v miru spil en pir. Dretje minoritskega zvočnika mi je pa tudi že nažrlo živce. Tako da vsepovsod sem komaj čakal, da se pripeljem nazaj v hotel. Je pa res da če si v hotelu s 5* je pa postrežba, prijaznost, ustrežljivost, ponudba vrhunska. Hrvati se tukaj lahko samo skrijejo. Vse ima svoje +se in -se.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
1. Težko je dopovedat človeku, ki ni videl drugega kot Hrvaško morje, da je lepo tudi kakšno drugo morje. In taki še najraje do onemoglosti zagovarjajo lepo njihovo.
2. Dejstvo je, da je Hrvaška čudovita, ni pa čudovita za par let zapored.
3. Nekdo je omenil kulturo. Lepo vas prosim, kakšna kultura neki. Sem obredel nešteto kampov, hotelov, mestnih središč, vse med Piranom in Herceg Novim in kaj drugega kulturnega od prisrčne vasice z dalmatinsko glasbo v oštariji se mi ni zapisalo v spomin. Se mi pa je marsikaj - nekulturnega.
4. Stroškovno lahko ocenjuje samo tisti, ki je šel še kam drugam. In Hrvaška je med dražjimi. Razen, če greš na Hrvaško z Mercator pikami v žepu in v službeno prikolico / apartma. Na podlagi zadnjega ne moreš reči, da je Hrvaška poceni.
bonk.gif

5. Otroci - če lahko mulca pelješ v kamp v Kvarner, potem ga lahko tudi na Korziko/Sardinijo/Elbo &Co. - in ni stvar v tem ali je to za otroke ali ni. Stvar je samo v tem ali je starš za to ali ni.

Konec koncev je Zvone Šeruga po Mongoliji vlekel, govorim na pamet, 3, 4 letno hčerko svojo in sta oba na televiziji govorila skupaj s celo družino kako fajn so se imeli v šotorih pri nomadih. Ona pač, kolikor ima v spominu od takrat.

Stvar je samo v tem kako lesen je starš. Nimam še otrok, bojo pa sigurno mogli potovat že v rosnih letih z mano, ne bo šlo drugače...
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
1. Težko je dopovedat človeku, ki ni videl drugega kot Hrvaško morje, da je lepo tudi kakšno drugo morje. In taki še najraje do onemoglosti zagovarjajo lepo njihovo.
2. Dejstvo je, da je Hrvaška čudovita, ni pa čudovita za par let zapored.
3. Nekdo je omenil kulturo. Lepo vas prosim, kakšna kultura neki. Sem obredel nešteto kampov, hotelov, mestnih središč, vse med Piranom in Herceg Novim in kaj drugega kulturnega od prisrčne vasice z dalmatinsko glasbo v oštariji se mi ni zapisalo v spomin. Se mi pa je marsikaj - nekulturnega.
4. Stroškovno lahko ocenjuje samo tisti, ki je šel še kam drugam. In Hrvaška je med dražjimi. Razen, če greš na Hrvaško z Mercator pikami v žepu in v službeno prikolico / apartma. Na podlagi zadnjega ne moreš reči, da je Hrvaška poceni.
bonk.gif

5. Otroci - če lahko mulca pelješ v kamp v Kvarner, potem ga lahko tudi na Korziko/Sardinijo/Elbo &Co. - in ni stvar v tem ali je to za otroke ali ni. Stvar je samo v tem ali je starš za to ali ni.

Konec koncev je Zvone Šeruga po Mongoliji vlekel, govorim na pamet, 3, 4 letno hčerko svojo in sta oba na televiziji govorila skupaj s celo družino kako fajn so se imeli v šotorih pri nomadih. Ona pač, kolikor ima v spominu od takrat.

Stvar je samo v tem kako lesen je starš. Nimam še otrok, bojo pa sigurno mogli potovat že v rosnih letih z mano, ne bo šlo drugače...

Bravo, se strinjam z vsem napisanim. Letos sicer gremo po dolgih letih na Hrvaško, ker ima mali komaj par mesecev in se mi ga ne zdi humano vlačit v tisti lupinici nevemkako daleč (in predvsem veliko časa), ampak drugo leto gremo pa spet kam dlje.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.075
3.158
113
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
1. Težko je dopovedat človeku, ki ni videl drugega kot Hrvaško morje, da je lepo tudi kakšno drugo morje. In taki še najraje do onemoglosti zagovarjajo lepo njihovo.
2. Dejstvo je, da je Hrvaška čudovita, ni pa čudovita za par let zapored.
3. Nekdo je omenil kulturo. Lepo vas prosim, kakšna kultura neki. Sem obredel nešteto kampov, hotelov, mestnih središč, vse med Piranom in Herceg Novim in kaj drugega kulturnega od prisrčne vasice z dalmatinsko glasbo v oštariji se mi ni zapisalo v spomin. Se mi pa je marsikaj - nekulturnega.
4. Stroškovno lahko ocenjuje samo tisti, ki je šel še kam drugam. In Hrvaška je med dražjimi. Razen, če greš na Hrvaško z Mercator pikami v žepu in v službeno prikolico / apartma. Na podlagi zadnjega ne moreš reči, da je Hrvaška poceni.
bonk.gif

5. Otroci - če lahko mulca pelješ v kamp v Kvarner, potem ga lahko tudi na Korziko/Sardinijo/Elbo &Co. - in ni stvar v tem ali je to za otroke ali ni. Stvar je samo v tem ali je starš za to ali ni.

Konec koncev je Zvone Šeruga po Mongoliji vlekel, govorim na pamet, 3, 4 letno hčerko svojo in sta oba na televiziji govorila skupaj s celo družino kako fajn so se imeli v šotorih pri nomadih. Ona pač, kolikor ima v spominu od takrat.

Stvar je samo v tem kako lesen je starš. Nimam še otrok, bojo pa sigurno mogli potovat že v rosnih letih z mano, ne bo šlo drugače...
zmaga.gif


Ja res veliki večini slovencev pogled nese samo do Dubrovnika in nič dlje. Hrvaško morje je že lepo dokler ne vidiš južnega pacifika, tihega oceana pa tudi nekaterih delov sredozemlja. Meni osebno je korzika precej lepša od hrvaške da o kaki francoski polineziji sploh ne govorim.
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
kaj je tako tekzo razumet, da vsak ima svoje prioritete in na podlagi tega se zbira tudi destinacija dopusta.

Ce nekdo noce drugam na Hrvasko se ne pomeni, da ne upa dalje, ampak enostavno najde tam tisto kar mu je super.
Enako ce nekdo raje gre drugam kot na Hrvasko se ne pomeni, da je nevoscljiv ali to dela iz inata, ampak ga privlacijo druge zadeve.

eni majo radi mivko, drugi droben kamen, tretji skale.

poanta je, da so najbolj tecni od vseh tisti, ki nekoga hoce prepricat v svoje ideale. Nekaj je, da se predstavi alternativa, nekaj pa subjektivni komentarji zraven
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.530
5.697
113
Pa ne moreš pacifika primerjat z Hrvaško. Jaz si recimo lahko zamislim dopust v kaki rentani prikolici za 400 eur za dve osebi na teden. Če si omislim Pacifik imam samo za parkirno hišo, prevozom do nje, viskijem iz dutyfreeja stroške prek 200 eur. Pa se dopust še nit ne začne.

V avtomobilističnem svetu bi bila tvoja primerjava recimo Megan vs Bently Continental.