Turizem Hrvaška

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.835
0
36
40
Ok eno vprašanje, vsi so tako govorili letos da bo Hrvaška imela 20% upada turistov čez sezone, in da bodo propadl pa ne vem ka še vse...

zdej me pa zanima če ma gdo informacijo, kakšen je bil dejansko obisk turistov na Hrvaškem, nočnine ter bivanje, in kak se jim bo to poznal v prihodnjem letu?
So šle cene kej gor al pa dol med sezono in ka pravte da bo naslednje leto. Ker letos je blo kr drag dol.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.483
1.054
113
Meni se ni zdelo drago, če primerjam recimo naša obalna mesta. Sam sem sicer kampiral na Korčuli in Hvaru... Cene kampa enake ali cenejše kot recimo pri nas v Luciji, sladoled cenejši, pivo nekoliko cenejše ali enako, cene v trgovini pa tudi tu nekje kot naše, le kruh je krepko cenejši pri Hrvatih. V restavracijah pa so bile cene tudi podobne našim.

Kar je hudičevo drago pri njih je Jadrolinija (in cestnine).
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.948
1.830
113
sistem vkrcavanja je še vedno kdo prvi pride prvi meje?

upad pa so imeli mislim da okrog 10%
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Zasigurno so imeli v kampih rekord zadnjih let.
Ker nismo pravocasno rezervirali parcele smo imeli velike tezave jo dobiti zadnji teden julija in prva dva tedna avgusta v istrskih kampih z vsaj 3 zvezdicami,popolnoma vse parcele zasedene .
Tako da mislim da naslednje leto komot dvignejo cene v kampih za 10% in bodo imeli se vedno vse nabito.
Hrvaska obala je med turisti zejo zazeljena in nekateri tam doli se tega zavedajo,na zalost pa imajo se zmeraj prevec lenuhov brez volje do dela zaposlenih v turizmu.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.130
190
63
že zdaj pa imajo pomoje najdražje kampe v evropi...!?? vsaj jst še nisem nikjer naletel na dražje.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.483
1.054
113
Sistem pri Jadroliniji je še po starem... Lahko pa bi ga z malo truda nekoliko popravili...

Sam sem letos pregledal nekaj kampov na Korčuli in Hvaru in so bili nekje od polovice do dveh tretin zasedeni. Sem bil kar začuden, kako prazni so bili letos, pa sem bil v glavni sezoni. Parcel je bilo toliko praznih, da nisem vedel katero bi vzel.

Da o turističnih mestih ne govorim... Strogi center zvečer (npr.: mesto Hvar, Korčula) tri četrt poln, obrobje teh mest skoraj prazno, nekatere gostilne celo zaprte.

So pa kampi pri nas krepko zasoljeni! Kar poglejte si cene recimo v Luciji, ali pa v kakšnem Čatežu!!!
bonk.gif
Solidne cene kampov pa so imeli lani na Korziki.
 

otka

Zelenc'
11. apr 2010
6
0
1
apartma.net
Za procent upada ne vem, sem pa prebrala, da je lani milijon Slovencev letovalo na Hrvaškem...me je podatek precej presenetil, glede na antipropagando.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Normalno. Povprečnega Slovenceljna je sama goflja, v "hlačah" pa bolj malo...
evil.gif

En dan udriha čez Hrvaško, naslednji dan pa vleče dol prikolico za celo sezono.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Hja 4 članska druzina z 1000€ mesecnega dohodka....kam cejo it....slo obala ali pa istra.

LP
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Citat:
Uporabnik alfist555 pravi:
Hja 4 članska druzina z 1000€ mesecnega dohodka....kam cejo it....slo obala ali pa istra.

Verjamem, sam ne moreš pol ful pljuvat čez njih. Zakaj potem sploh hoditi tja, če je vse tako grozno?
Sicer pa - če ima človek vsaj malo domišljije, je alternativ ogromno. Kar se najema kapacitet tiče, če Hrvaška v sezoni cenovno popolnoma primerljiva s katerokoli sosednjo državo. Tudi Italija ima morje, Avstrija recimo prečudovita jezera. Vse v radiju 200 km, kolikor je razdalje od LJ do Pule recimo.
 

Tahudfirbc

Pripravnik
3. maj 2010
304
0
16
Za mizo
Saj ni Hrvaška tako grozna, začne pa te odbijati odnos ljudi, ma počutiš se kot molzna krava.Tisto o miljonu Slovencev pa statistično najbrž drži, kdor ima vikend, prikolico... gre na sezono 7x, 8x 10x ali še večkrat nato lepo prešteješ avtomobile krat štiri in vidi cifru.
Statistika je pa tako natančna obdelava nenatančnih podatkov.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Citat:
Uporabnik Slick pravi:
Citat:
Uporabnik alfist555 pravi:
Hja 4 članska druzina z 1000€ mesecnega dohodka....kam cejo it....slo obala ali pa istra.

Verjamem, sam ne moreš pol ful pljuvat čez njih. Zakaj potem sploh hoditi tja, če je vse tako grozno?
Sicer pa - če ima človek vsaj malo domišljije, je alternativ ogromno. Kar se najema kapacitet tiče, če Hrvaška v sezoni cenovno popolnoma primerljiva s katerokoli sosednjo državo. Tudi Italija ima morje, Avstrija recimo prečudovita jezera. Vse v radiju 200 km, kolikor je razdalje od LJ do Pule recimo.

Saj nisem rekel da je grozno...pa nic ne pljuvam cez nobenega
confused-1.gif

Slo obala je boga, nazalost se ne more primerjat s Hrvasko obalo. Vzhodna Italijanska obala je pa se bolj boga kot Slovenska. Polno industrije. Morje pa niti priblizno tako lepo kot na Hrvaskem! Pol pa ostanejo Grcija, Sarda in Korzika, ki pa je ze malo tezko z 2 malima otrokoma (spet odvisno od otrok).

LP
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.130
190
63
in kaj je drugač če si na enem dalmatinskem otoku al pa na korziki?? ne vem zakaj bi bilo na hrvaškem lažje z dvema malima otrokoma.
je pač tako da en folk ne zna drugam kot južno od kolpe. najbrž iz navade.

pa da se razumemo. hrvaška obala je lepa. ampak kje vse drugje je še lepo in lepše...je treba malo po svetu. to pa nobenemu ne škodi.
cene so pa povsod bolj kot ne enake
 

Mare77

Fizikalc
13. feb 2009
1.326
8
38
47
Okolica južne LJ.
KSZ

Midva z najdražjo greva letos na Hvar za 10 dni v eno privat stanovanje, skupaj s prijateljico in delom njene družine. Imava namreč psičko in je ne bi rada puščala samo pri sorodnikih za toliko časa. Narava tam je lepa, voda tudi, zanimive stare hiše in ozke ulice...

Tko da... se že veselimo
cheer.gif


Imamo pa tudi stanovanje v Červarju, kamor hodimo redno in kakih slabih izkušenj z domorodci nimamo. Dokler se držiš v normah normalnega obnašanja, ne bi smel imeti problemov.
Je pa res, da sedaj vozim čim bolj po omejitvah, ko sem fasal 3 kazni v dobrem mesecu in pol. Seveda sem za to kriv sam, samo vseeno
smile-1.gif
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.657
329
83
www.kacnje.eu
Hrvaška ima še eno veliko prednost - kulturo in jezik. Mnogi se bodo težko odpravili v Italijo (ali pač kam drugam), na Hrvaško pa ni problema. Se počutiš bolj domače.
Še celo jaz, pa mi jezik (načeloma) ni hud problem. Sam grem bolj z veseljem v hrvaško gostilno/trgovino/delavnico kot pa v kakšno v Franciji. Roko na srce, nam je hrvaški način življenja bližje (zaenkrat še - predvsem posledica skupnega življenja).

Brez panike - na Hrvaškem nisem bil že več let, drugje pa
cheer.gif
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.530
5.697
113
Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
in kaj je drugač če si na enem dalmatinskem otoku al pa na korziki?? ne vem zakaj bi bilo na hrvaškem lažje z dvema malima otrokoma.
je pač tako da en folk ne zna drugam kot južno od kolpe. najbrž iz navade.

pa da se razumemo. hrvaška obala je lepa. ampak kje vse drugje je še lepo in lepše...je treba malo po svetu. to pa nobenemu ne škodi.
cene so pa povsod bolj kot ne enake

Ja ne vem no.... Mislim pa da se da do Dalmacije pripeljat lažje, ceneje in v krajšem času kot do Korzike. Z 4 letnima mulcema na zadnjem sedežu ta podatek nekaj pomeni.
Drugače pa ima Hrvaška lepo obalo. Lepo ima tudi Turčija, Egypt, Tunizija in še kdo. Ampak se sčasoma naveličaš hotelov, mivke na plaži in predvsem v takih krajih pogrešaš sprehod po kakih starogradskih ulicah, večernem sprehodu ob morju, pečenju čevapov, rib, lignjev itd. Žal si tega drugod ne moreš privoščit. Čim se v tujini zvečeri si nekako ne upaš več ven. Vsaj v Egiptu in Turčiji zvečer nimaš kaj iskat zunaj kompleksa.
Ja in tudi jaz sovražim Hrvate, pa najsibom povprečen slovenec, ki laja v hlačah pa ima bolj malo, samo kak dopust na Hrvatiji še vedno paše.
Za sebe vem da bom še verjetno velikokrat letoval v tujini, vem pa tudi da enako toliko tudi pri hrčkih. Upam samo da se rešijo problemi z mejo (vem da je to utopija), da bomo končno enkrat šli brez nejevolje čez mejo.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.130
190
63
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
in kaj je drugač če si na enem dalmatinskem otoku al pa na korziki?? ne vem zakaj bi bilo na hrvaškem lažje z dvema malima otrokoma.
je pač tako da en folk ne zna drugam kot južno od kolpe. najbrž iz navade.

pa da se razumemo. hrvaška obala je lepa. ampak kje vse drugje je še lepo in lepše...je treba malo po svetu. to pa nobenemu ne škodi.
cene so pa povsod bolj kot ne enake

Ja ne vem no.... Mislim pa da se da do Dalmacije pripeljat lažje, ceneje in v krajšem času kot do Korzike. Z 4 letnima mulcema na zadnjem sedežu ta podatek nekaj pomeni.
Drugače pa ima Hrvaška lepo obalo. Lepo ima tudi Turčija, Egypt, Tunizija in še kdo. Ampak se sčasoma naveličaš hotelov, mivke na plaži in predvsem v takih krajih pogrešaš sprehod po kakih starogradskih ulicah, večernem sprehodu ob morju, pečenju čevapov, rib, lignjev itd. Žal si tega drugod ne moreš privoščit. Čim se v tujini zvečeri si nekako ne upaš več ven. Vsaj v Egiptu in Turčiji zvečer nimaš kaj iskat zunaj kompleksa.
Ja in tudi jaz sovražim Hrvate, pa najsibom povprečen slovenec, ki laja v hlačah pa ima bolj malo, samo kak dopust na Hrvatiji še vedno paše.
Za sebe vem da bom še verjetno velikokrat letoval v tujini, vem pa tudi da enako toliko tudi pri hrčkih. Upam samo da se rešijo problemi z mejo (vem da je to utopija), da bomo končno enkrat šli brez nejevolje čez mejo.

pot do korzike traja toliko kot do kakšnega južnega dalmatinskega otoka. in tudi posebno dražje te ne pride.
tudi na korziki imaš lep sprehod po starih mestih...sploh bonifacio je primeren za kaj takega. mogoče edino čevapčivev ne boš našel.
tam sem se počutil ravno tako varno kot na hrvaškem...če ne še bolj.
poleg tega lahko na korziki narediš izlet v gore...se kopaš v kakšni lepi reki..in nisi vezan samo na morje.
pa ni samo korzika takšna da ne bo pomote... to pišem samo iz osebnih izkušenj.
tudi sam grem vsako leto na hrvaško....ampak res ponavadi za podaljšan vikend...glavni dopust ponavadi porabim vsako leto za drugo destinacijo.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.237
54
48
Mr.Daco: zakaj pa ne bi sel v egiptu in Turciji zvecer ven? Sam nimam nobenih slabih izkusenj. Pa naj si bo to Sharm al pa Alanya... Je blo prov zanimiv hodit zvečer okol-