Turčija, 4 članska družina, druga polovca junija

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.260
152
63
Ker je hotelov, bazenov, slik in vsega preveč, rabim info iz prve roke, želje so:
- hotel ob morju
- velike family sobe (po možnosti predeljene tam kjer spi mularija)
grims-1.gif

- prodnata plaža
- mal večerne promenade, da ni hotel sredi ničesar
- AI
- lep morje
- pa da ni glih "masovka", z debelimi pijanimi nemci in rusi (upam da jih junija še ni tolk)

A je to (vsaj del tega) mišn.imposibl za 2K-2,5K EUR?

Hrvati me letos pa res ne vidijo, ker imajo cene
crazy1.gif


Koliko stopinj ima voda junija?
 

MUC

Majstr
4. sep 2007
1.729
100
63
Turčijo dobiš 5* za precej manj denarja, za 2,5k pa lahko gledaš že Magic Life.
Tudi mi gremo drugo polovico junija na dopust (z dvemi malimi mulci) in sem gledal Turčijo, samo me mal skrbi hrana... kadarkoli sem bil v Turčiji sem fasal driskača (da o Egiptu sploh ne govorim), zato se sedaj bolj nagibamo proti Grčiji.. tudi za 2k..

lp!
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
V Turčiji sem bil že 5x na dopustu in sem sprobal že vse sorte hotelov. Magic Life je za moje pojme absolutno precenjen. ML hoteli so načeloma slabše kakovosti in za zelo visoko ceno. Res daponujajo zastonj dejavnost, vendar kdo ni zaiteresiran za to, bo zadevo pošteno preplačal.
Sprašuješ za 5* hotele v budgetu od 2-2,5k. Koliko so otroci stari? Za koliko časa...Če so otroci še mali, v marsikaterem hotelu ni doplačila. Seveda ti svetujem DA NE GLEDAŠ naših agencij, ker lupijo kot zmešani. Jaz osebno gledam na Expedia.de, Opodo.de. To so nemški iskalniki potovanj. Za v bodoče ti svetujem, da si počitnice rezerviraš prej (še pozimi), ker so cene tudi do 30% nižje.
Kar se hrane tiče in AI. Za mene (seveda je to stvar okusa), nikjer nisem dobil boljše hrane in kvalitetnejšega AI. Turčija je standard za te stvari, vse ostalo so samo približki. Lani sem bil v Egiptu in se po storitvah resnično ne more primerjati s Turčijo. Da ne bo pomote, primerjam dva 5* hotela (priznane verige in hotela v špici ponudbe)
Lahko da me bo kdo demantiral. Lahko da je imel kdo slabe izkušnje...vendar govorimo o standardu kateri je definitivno najboljši v Turčiji.
P.S.
AI v Grčiji pa ni niti slab približek temu (za precej višjo ceno)
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.260
152
63
Otroci so pod 10 let, gledam tedenski aranžma. Zanimive cene so tudi na odklop.si.

Gledam pa lastminute variante, tudi preko naših agencij - res pa je da se s temi na nemških iskalnikih nemorjo primerjat.

Kakšen je postopek naročila preko Opodo.de - plačilo preko kreditne in print vaučerja la pošiljajo preko klasične pošte...?
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.326
11
38
Mi smo bili v tem hotelu Lara Kervansaray in je bil super. AI je bil v pravem pomenu besede, saj smo se 1 teden nažirali in pili pivo (EFES) kot da bo konec sveta
grin1.gif
(aja, pa vse v mejah normale, da se ni kaj dosti puščalo). Sladic ipd. sranja je bilo več kot pa v 5ih naših slaščičarnah skupaj. Zajtrk pa ni da ni.
Sobe so bile tudi velike - dnevna s posteljo in spalnica z min. 20m2 + vsaka soba ima svojo kopalnico, kjer je imela tuš kabina ziher 4m2
smile-1.gif

Smo pa izbrali tega in ne ML zaradi cene, ker je bila res ugodna. Hotel je kr blizu letališča, tako da ni potreben več-urni transfer (ca. 15 km) in to je to. Je pa hotel in hotelski kompleks tako velik, da se ti zdi plaža fulll daleč
smile-1.gif


Za otroke imaš 2 bazena s tobogani, igralnicami in še bi se kaj našlo.

pozdrav.gif
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Citat:
Uporabnik bigMIKE pravi:
Otroci so pod 10 let, gledam tedenski aranžma. Zanimive cene so tudi na odklop.si.

Gledam pa lastminute variante, tudi preko naših agencij - res pa je da se s temi na nemških iskalnikih nemorjo primerjat.

Kakšen je postopek naročila preko Opodo.de - plačilo preko kreditne in print vaučerja la pošiljajo preko klasične pošte...?
Preko Opoda.de je zelo preprosto. Plačaš s kreditno kartico ali nakažeš preko banke in agencija ti na mail pošlje Vaucher. Lahko pa si tam izbereš aranžma, vidiš katera agencija ga ponuja in potem se pri naših agencijah pozanimaš, ali zastopajo to agencijo. Jaz to največkrat prakticiram pri agenciji Sonček, katera zastopa res dosti tujih potovalnih agencij.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Citat:
Uporabnik DMX pravi:
Mi smo bili v tem hotelu Lara Kervansaray in je bil super. AI je bil v pravem pomenu besede, saj smo se 1 teden nažirali in pili pivo (EFES) kot da bo konec sveta
grin1.gif
(aja, pa vse v mejah normale, da se ni kaj dosti puščalo). Sladic ipd. sranja je bilo več kot pa v 5ih naših slaščičarnah skupaj. Zajtrk pa ni da ni.
Sobe so bile tudi velike - dnevna s posteljo in spalnica z min. 20m2 + vsaka soba ima svojo kopalnico, kjer je imela tuš kabina ziher 4m2
smile-1.gif

Smo pa izbrali tega in ne ML zaradi cene, ker je bila res ugodna. Hotel je kr blizu letališča, tako da ni potreben več-urni transfer (ca. 15 km) in to je to. Je pa hotel in hotelski kompleks tako velik, da se ti zdi plaža fulll daleč
smile-1.gif


Za otroke imaš 2 bazena s tobogani, igralnicami in še bi se kaj našlo.

pozdrav.gif
Jaz sem bil v sosednjem hotelu Delphin Palace . Tukaj beseda RAJ dobi svoj pomen. To je res razvajanje oz. dekadenca v pravem pomenu besede. NI DA NI. Če imaš možnost ti res toplo priporočam ta hotel.
Bil sem še v hotelih Holiday Park Resort, Meryan, Alara Park. @bigMIKE Če te zanima kaj glede teh hotelov pa vprašaj
 

MUC

Majstr
4. sep 2007
1.729
100
63
Ja, ampak tale Dolphin ni v budgetu, pride 4.300 EUR + letalo.
Prav tako je pri Lari cena 2.500 + prevoz
frown-1.gif
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.260
152
63
Na bookingu je Delphin po 5.000 EUR za en teden v juniju - prava dekandenca ja
smile-1.gif


Kervansaray je cca 1600 iz Minhna, z avionom, Trivago pravi 1700 EUR brez... Preko Sonchka pa 2300 iz Dunaja... Zanimivo,

Glede AI: Je v Turčiji treba "podmazat" kelnarja vsakič da se obrne pravi čas za
nahrung002.gif
al sploh ne. V Egiptu vem(o) kako to gre...
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Citat:
Uporabnik bigMIKE pravi:
Na bookingu je Delphin po 5.000 EUR za en teden v juniju - prava dekandenca ja
smile-1.gif


Kervansaray je cca 1600 iz Minhna, z avionom, Trivago pravi 1700 EUR brez... Preko Sonchka pa 2300 iz Dunaja... Zanimivo,

Glede AI: Je v Turčiji treba "podmazat" kelnarja vsakič da se obrne pravi čas za
nahrung002.gif
al sploh ne. V Egiptu vem(o) kako to gre...
Delphina sem dal samo za "lušte" delat
wink-1.gif
. Saj je še dosti drugih odličnih hotelov za precej nižji denar. Sploh v kraju Lara so sami deluxe hoteli. (Kervansaray, Sherwood, Royal Wings, Kremlin, Titanic, Concorde....)
Glede kelnarjev pa ni niti približno tako kot v Egiptu, kjer mu muraš plačati ko gre mimo tebe in ti je prijetno sapico naredil
jezen.gif

Če se prav spomnim, v Turčiji niti s kretnjo ni nihče pokazal da bi mu mural kaj ekstra plačati. Aja zdaj sem se spomnil. Ker nisem plačal sobarici, mi je ugasnila klimo in pustila balkonska vrata odprta, tako da je bilo 100'C v sobi. Ko pa sem ji pustil 0,50€ pa me je pričakala lepo ohlajena soba
smirk-1.gif

Za drugo leto pa le planiraj malo prej dopust, ker kot sem že omenil, dobiš pozimi doooooosti nižje cene kot sedaj.
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.260
152
63
Ne morem planirati, ker smo po duši "popotniki" in gremo kokr je vzdušje. Trenutno imamo opcijo imeti dopust 14 dni v juniju v tem času naj bi nekaj našli in šli. V skrajni sili gremo julija, samo nam ne diši.

Edini plan pri dopustu pred leti, so bili 2 meseca prej kupljene avio karte za Teneriffe, ostalo sproti.

Turčija: Lara mi je všeč, je še kakšen kraj ki je bolj na nivoju oz. česa se izogibat (preveč betona, svinjska voda, avtocesta med plažo in hotelom...)
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Ja Lara je res bolj high in blizu letališča in Antalye. Meni osebno je pa bolj všeč Alanya, katera pa je cca. 100km od letališča. V Alanyi je več dogajanja, trgovin, tržnic, bazarjev, turistov in kar je meni bilo pomembno dosti mladih ljudi. Sam sem sicer star preko 40, vendar v Lari je bilo za moj okus preveč starih (upokojencev) bogatih Rusov
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.260
152
63
Razlika med 4* in 5* AI je izrazito opazna?

Se pozna razlika med sobami in tretiranjem v istem hotelu če greš z znano nemško agencijo (Gulet, TUI,...) in če greš z neko (vsaj nam) neznano agencijo?
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.237
54
48
Jest sem letos rezerviral v Januarju preko Intelekte,..je bilo cenejse kot pri Nemcih. Pri nasih je bil za otroke pavska 299€ mislim, medtem ko uzunaj ni bilo.

Gremo pa v PARADISE SIDE BEACH.... bomo vidli
smile-1.gif
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Citat:
Uporabnik bigMIKE pravi:
Razlika med 4* in 5* AI je izrazito opazna?

Se pozna razlika med sobami in tretiranjem v istem hotelu če greš z znano nemško agencijo (Gulet, TUI,...) in če greš z neko (vsaj nam) neznano agencijo?
Razlika med 4* in 5* zna biti občutna. Tudi razlika med 5* hoteli je velika. Vsekakor ti, predno se odločiš za hotel, prebereš kakšno oceno hotela ( HolidayCheck ). Tukaj dobiš približno predstavo o hotelu.
Glede kvalitete sob med posameznimi agencijami pa je tako. Večji Touroperaterji (Tui) imajo ekskluzivo na tržnici turističnih kapacitet. To so tako velike agencije da si sploh ne znaš predstavljati. Zakupijo 3/4 vseh svetovnih turističnih kapacitet. Seveda je hotelom interes, da so njihovi partnerji, zato jim tudi ponudijo (beri: jih touroperaterji zahtevajo) najboljše kapacitete. Seveda pa se lahko tudi najboljšim zalomi. Ob morebitnih nevšečnostih pa imaš z večjimi agencijami tudi neprimerno večjo podporo kot z nekimi no-name agencijami.
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.260
152
63
Kolebam med tem a bi vzel en aranžma za 2K al čem še malo počakat na 14 dni pred odhodom na ultra lastminute? Koliko je spolh praktične razlike med oglaševano (redno) ceno in potem na ceno 23 tedne pred odhodom?
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Citat:
Uporabnik bigMIKE pravi:
Kolebam med tem a bi vzel en aranžma za 2K al čem še malo počakat na 14 dni pred odhodom na ultra lastminute? Koliko je spolh praktične razlike med oglaševano (redno) ceno in potem na ceno 23 tedne pred odhodom?
Glej. Z last minute ponudbami je loterija. Lahko da boš dobil kakšno super ponudbo, lahko pa da ne. Vedi pa, da so last minute ponudbe za kapacitete, katere se niso uspele prodati. Ponavadi obstaja nek vzrok za to.
Jaz dobivam last minute ponudbe na LAST MINUTE . Kolikor pa sem gledal te naše last minute, pa so dostikrat dražje kot redne ponudbe na tujih agencijah
stupid-1.gif

Ena ugodba ponudba Turčija . Pa otroci do 14 let imajo zastonj.
Ali pa TALE . Ima Ultra AI
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.452
24
38
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
V Turčiji sem bil že 5x na dopustu in sem sprobal že vse sorte hotelov. Magic Life je za moje pojme absolutno precenjen. ML hoteli so načeloma slabše kakovosti in za zelo visoko ceno. Res daponujajo zastonj dejavnost, vendar kdo ni zaiteresiran za to, bo zadevo pošteno preplačal.
Sprašuješ za 5* hotele v budgetu od 2-2,5k. Koliko so otroci stari? Za koliko časa...Če so otroci še mali, v marsikaterem hotelu ni doplačila. Seveda ti svetujem DA NE GLEDAŠ naših agencij, ker lupijo kot zmešani. Jaz osebno gledam na Expedia.de, Opodo.de. To so nemški iskalniki potovanj. Za v bodoče ti svetujem, da si počitnice rezerviraš prej (še pozimi), ker so cene tudi do 30% nižje.
Kar se hrane tiče in AI. Za mene (seveda je to stvar okusa), nikjer nisem dobil boljše hrane in kvalitetnejšega AI. Turčija je standard za te stvari, vse ostalo so samo približki. Lani sem bil v Egiptu in se po storitvah resnično ne more primerjati s Turčijo. Da ne bo pomote, primerjam dva 5* hotela (priznane verige in hotela v špici ponudbe)
Lahko da me bo kdo demantiral. Lahko da je imel kdo slabe izkušnje...vendar govorimo o standardu kateri je definitivno najboljši v Turčiji.
P.S.
AI v Grčiji pa ni niti slab približek temu (za precej višjo ceno)


Če že pišeš DA NE GLEDA naših agencij, ker so Expedia, Ab in der..., boljši...

Iskalniki slovenskih agencij so skoraj vsi na NEMŠKEM iskalniku - Traffics - enako kot Nemci. Edina razlika je, da so seveda ponudbe iz Munchna bistveno cenejša, ker leti ogromno letal.

V Turčiji sem bil 13x in nikoli nobenega problema. Seveda je bistven hotel: ML so precenjeni, niso pa slabe kakovosti.
Poglej kašnega Royal Wings, Rixus Premium, samo gre cena v višave.

V tvojem okviru dobiš
Pegasos World 4* za 2460 EUR iz Gradca
Vikingen Infinity Resort 4* 1600 EUR iz Gradca
Arycandia De Luxe 5* 2200 iz Gradca

pa še bi še našlo...

cool-1.gif
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Citat:
Če že pišeš DA NE GLEDA naših agencij, ker so Expedia, Ab in der..., boljši...

Iskalniki slovenskih agencij so skoraj vsi na NEMŠKEM iskalniku - Traffics - enako kot Nemci. Edina razlika je, da so seveda ponudbe iz Munchna bistveno cenejša, ker leti ogromno letal.
V mislih sem imel SLO agencije katere vsiljujejo svoje aranžmaje (Palma, Kompas). Spet je vprašanje, koliko se da našim turističnim delavcem ubadati s tem, da ti v vseh iskalnikih najdejo najugodbejšo ponudbo.