Trogir

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
51
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Evo, oglašam se vam iz Trogirja v Dalmaciji. Moram povedat, da sem tokrat zelo razočaran nad hrvati, oz. Dalmatinci. Pa pojdimo lepo po vrsti. Najprej sem postavil hitrostni rekord do Splita - 8 ur. Groza. Po avtocesti 80, čakanja na vsakem vogalu. Potem se končno privlečemo u Trogir in se od tam še uro in pol vozimo do Okruga... Semaforja nobenega, samo gužva na vsakem koraku. Pridemo u apartma, iz skreta smrdi po greznici za popizdit. Grem na pivo - 25 kun u nikakvemu lokalu, postregel pa ga je škrbast kelnar, ki ne zna štet do 7 drgač. Glede na gužvo se odločimo, da u Split gremo kar z ladjo... Pridem na polol 2 uri prej, vozni red pogledam, kjer piše z velikimi in podčrtano je : prodaja karata na brodu. Ok, prav... U kafič na kofe, pa pride brod. Se postavim u vrsto, pridem na vrsto deseti, pa reče mjastor: a di ti je karta? Kakva karta, piše na brodu. Pa pravi: več sam prodao sve karte, možeš na sledeæi... Jebo ti pas sve po redu, majku ti spalim... A šta onda tamo znači na brodu? E, sad to je sezona, sad je drugčije. Žali se šefu, ja prodavam karte;) se usedem u oštarijo, naročim, pa pride k sosedu drek pumpa. Smrdel za znoret, s tem, da so spumpali pa spustili direkt u morje;) 29 metrov od plaže, kjer so se turisti kopali... Gremo na plažo, ob enih na kosilo u apartma, pridem nazaj, moja popizdi, ker ji je nekdo ukradel ležalnik. Cigani zarukani. Hočem ruknt ribe na gradelo, prašam šefa, če lahko ponucam malo vej, ki povsod ležijo... Ja to spremam cilu godinu, daj mi barem 20 kuna... [censored] jedni, pa sem šel po kocke in zakuru direkt oglje... Grem u štacuno, na blagajni plačam in mi povedo, da bankovc za 5 kun ni veljaven že 10 let;) podturili so mi ga na cestninski. Najlažje je nategnit turista... Valjda ga cel dopust nisem uspel unovčit. Če ga kdo rabi naj se javi, prodam za 1 euro;) pridem ven, zaparkiran z dvema kamionoma. ob 8 zjutraj jebgladko zaparkiral 8 avtov in vsi smo ga počakali gospoda, da je raztovoril. 40 minut. Moji pa se je kegljalo doma, je že mislila, da sem kako čehinjo ali poljakinjo nasadil vmes... Skratka, u Dalmacijo ne grem več kmalu. V Oysorju se počutim čist drugače.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.508
1.060
113
Titograd
Hehe, sem ravno mislil v Trogir iti..... klinc, bom izgleda raje na Pelješac potegnil
smile-1.gif


Kako pa je sicer mesto, je zanimivo, živahno? Ima kake plaže ali se moraš hoditi kam v tri krasne kopati?
 

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
51
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
V samemu trogirju se nimaš kje kopat. Mi smo bili v vasici zraven, Okrug gornji. Tam je plaža kot plaža, malo peska, nobene sence in to je to. Malo naprej, kjer se začnejo apartmajčki je malo bolje, senca je, kaka pinja kje, voda pa čista kot npr. v Poreču, daleč od tistega, kar lahko vidiš na otokih. Mesto pa je sicer živahno, ampak ne na način kot npr. Zrče.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.378
2.415
113
A tisto z direktnim spuščanjem dreka v morje, malo od plaže misliš resno? Mislim, jaz verjamem to ampak da to počenjajo tako očitno pa nisem vedo. Zato pa se moj foter nikoli ne kopa na teh plažah, samo na čoln pa ven u 3 pm. Pa tudi domačinov ne vidiš nikoli da bi se kdo kopal na celini, uvjek se svima žuri, nikada nemajo vremena
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

No saj nekaj podobnega lahko jaz opišem glede Vodic.
Letos je pač ne po moji volji naneslo, da grem spet tja=Hrvaški Saint Tropez. Sem že bil pred leti, vendar tedaj sem imel s seboj čoln, letos pa se mi ni dalo vlačit zraven
smile-1.gif
ok, 7 dni bo hitro minilo.

Vodice so z eno besedo katastrofa. Če si prišel na morje, potem nisi prišel na morje. To je Praga na Jadranu, na plaži nimaš kam stopit, to je tako nabito, da prideš komaj do vode. Tam se sploh nisem kopal, se mi je zagabilo, ampak sem se vozil na Murter kjer je bilo malo boljše. Iz lokala sem opazoval fenomen Vodic, v čem je fora, da je plaža tako nabita in da je takšna gužva? neznanka

Plaža je nikakva, morje nič posebnega po čistoči, morda lahko preseješ zlato. Kaj folk sili, da se nabije točno v Vodice
smile-1.gif


"Dobil" sem hotel Imperial, kopalnica lepo na novo urejena, klima itd, pohištvo pa iz pamtiveka. Če sobe ne zapustiš do 10. ure, se ne pospravi (ok saj dejansko ni bilo nekega dela), če vržeš brisačo na tla (samo 1x sem to naredil) pa se ne zamenja, ampak obesi, hehe.

Sobarice ne glede na digitalni "do not disturb" uvalijo v sobo do te ure, potem sem dal gor listek, ki je bil v predalu in je zaleglo. Hotel so začeli sesati ob 6. uri, drle so se pa ko opice.

Vrhunec je obedovanje, kjer to posadijo za mizo za 4 (70x70cm) v družbo še enega neznanega para. Prideš na morje da boš z ženo in jedel v miru pa ti uvalijo še nekoga poleg.

Kaj takega še nisem doživel v nobenem hotelu... ni pa bilo hrupa palčkov pri jedi, ki je tipičen za hotele in nevzgojene starše. No, hrana je bila tudi pod nivojem, nikakva izbira in neokusno.

To seveda že v štartu ni šlo skozi in sem rekel da to ne pride v poštev, premala miza, neprimerni pogoji za prehranjevanje, jedilnica pa na pol prazna, tako da sem potem sedel kjer mi je pasalo, človek pa se me je izogibal
smile-1.gif


Skratka katastrofalen hotel glede tega, bazen sem šel pogledal, mislim da je še Tito gradil, tudi stoli so iz tistega časa.

Knjigo pritožb so nekaj časa iskali.

Zvečer je mesto nabito, lokali laufajo, mladina se ga pribija na plažah, najbrž za najstnike res Saint Tropez.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.378
2.415
113
Sem bil v Imperialu nekaj let nazaj, all inclusive si vzel? Bogo je bilo to ja...
smile-1.gif
To je bil bolj njihov balkanski all incl. :D
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.378
2.415
113
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
Smrtno resno. Voda v mandraču je bila RJAVA. Mi je pa ravno baterije zmanjkalo v telefonu, tako, da nisem mogel po slikat kondomov, vrečk, in dreka, ki je plaval po vodi.

Ma ja, prokleta banda! Na te njihove celinske zadeve me najbrž ne dobijo več...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.378
2.415
113
Sicer pa ko je že Snecer omenil vodice sem se spomnil... par let nazaj sem bil in bo daljšem sprehodu ob morju sem zasledil relativno nedaleč od glavne plaže takšno debeloooo cev ki gre v morje iz Hotelov
smile-1.gif
 

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
51
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Ja, na žalost je to tako. Tudi ko se sprehodiš tam mimo, vedno smrdi po kanalizaciji in kak košček skret papirja kje plava. Verjetno spuščajo v morje, vendar malo dlje od obale, da ni vidno.
Jaz v te konce ne grem več, pa da mi plačajo. Pa tudi obnašanje do gostov in podobno... Če to primerjam s tistim, kar dobim v Osorju oz. na otokih Cres in Lošinj - tu se res počutim doma, nobene pripombe, ampak res nobene. Dalmacija pa.... ubi bože. Vidi se, da imajo letališče blizu, kjer avijoni pristajajo na 10 minut in jim turizem gre preveč zlahka od rok. Se bodo morali naučiti malo potrudit.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Sem bil v Imperialu nekaj let nazaj, all inclusive si vzel? Bogo je bilo to ja...
smile-1.gif
To je bil bolj njihov balkanski all incl. :D

Ne, PP sem imel, že prvi dan se mi je pojavila ideja za odhod, za parking so hoteli imeti 4 EUR na dan... pa gost hotela. Pred tem sem bil pred leti v Olmpiji, ki je sedaj v nulo preurejena, zunaj moderni bazeni, parkirišče vse na novo.

Ampak še vedno so mi Vodice fenomen, zakaj folk tja drvi.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Sicer pa ko je že Snecer omenil vodice sem se spomnil... par let nazaj sem bil in bo daljšem sprehodu ob morju sem zasledil relativno nedaleč od glavne plaže takšno debeloooo cev ki gre v morje iz Hotelov
smile-1.gif

To je bil tvoj all inclusive
smile-1.gif
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
za parking so hoteli imeti 4 EUR na dan... pa gost hotela.

Nad tem si imho popolnoma po nepotrebnem presenečen. Sicer sem bil v hotelu na hrvaški obali nazadnje 15+ let nazaj, sem pa povsod drugje praviloma vedno doplačal za parkirno mesto. Največ je bilo 34 eur/dan.
smile-1.gif
 

Fetici

Fizikalc
1. feb 2008
550
36
28
Mene bratje hrvatje ne vidijo več!! So neprijazni in mislijo kaj imajo s tem morjem
cheer.gif


Sem bil letos v Italiji na dopustu v Dolomitih. Ljudje zelo prijazni, cene pa ponekod nižje kot pri nas oz. Na Hrvaškem.

Recimo v Alta badiji sta bili 2 veliki pici in pol litra radenske 15eur.

Tko da hvala lepa Hrvaška!
uf-1.gif
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
ksz:
Na Hrvaškem pizza cca 50 kn (7 EUR), Radenska liter cca 15 kn, kar znese podobno kot v Alta Badiji. Tečaj kn:EUR je cca 7.4

Dalmatinske celine ne poznam toliko, sem bolj za srednje dalmatinske otoke (Brač, Vis), tam so pa prijazni, res pa da hodim k preizkušenim lokalcem, kjer se počutim kot doma (kjer z gazdo ob domači kapljici in spezi kako rečemo), ne pa v hotele. Tako, da v Vodice, Trogir tudi sam ne grem, pa če mi plačajo.