Triki -

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
No pa dajmo zbrat par trikov, ki bi nam lahko pomagali v vsakdanjem življenju in raznoraznih sezonskih in posezonskih , profesionalnih in personalnih težavah.
Napišete lahko praktično vse kar vam pade na pamet - račuanlništvo, kulinarika, hobiji, potovanja, seks, gadgeti, kako odkleniti stanovanje, avto, kako osvojiti dečvo/fanta, kako pozdraviti mačka, boleče grlo, glavobol, strgane hlačne nogavice, kako narediti štampiljko, kako spraviti ogledano osebo v posteljo, kako obnoviti zbrisan fajl na računalniku ipd.
tongue-1.gif


karkoli vam pade na pamet pač
smirk-1.gif

Tcshüssen und Küssen.

p.s. tista fora z daljinskim odklepanjem avtomobila s telefonom deluje??
 

HS2K

Pripravnik
23. jul 2007
251
0
16
Ok, bom jaz dala enga:

Če maš krč v nogi, npr. pod kolenom - mišica zadaj (pozabla kak se to imenuje), se ga znebimo takoj, če primemo za prste na nogi in jih porinemo proti sebi (bolj k bo močno, prej bo krča konec). Gre se za to, da mišico zategnemo v nasprotni smeri krča, kateri pa takoj popusti...
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
A maš kakšen nasvet, kako se znebiti krča v vratu? Mene je zadnjič enkrat prijel in me ni spustil par minut. Sem probala vse možne exorcist scene pa ni nič pomagalo.
frown-1.gif
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
reče se jim meča
grin1.gif

sam veš, ko mene to zagrabi sredi noči, samo tulim in čakam, kdaj bo minilo, takrat se niti spomnim ne na te trike, ker me boli za pop**t. Drugače sem pa jaz slišala, da banane pomagajo proti krčem.

Evo nasvet za ženske, če vas boli trebuh pri mesečnem perilu, vzemite magnezijeve šumeče tablete.
(ko bom doma napišem še kakšen nasvet
wink-1.gif
)
 

HS2K

Pripravnik
23. jul 2007
251
0
16
Vedno v kontra mišico zategnt. Po domače povedano, če ti zateguje vrat v levo, ga z vso silo poskušaj nagnit desno (boli ko pes, ampak ne za dolgo)...

Ponavadi se krč čuti že prej, zato mišico zategni, še predno te zagrabi do konca. Tako ga preprečiš...
 

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
41
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
šumeče tablete toplo odsvetujem. ne le, da je izkoristek precej majhen, tut za želodec so prava bomba, ker razjedajo želodčno steno. sem jih tut sama na veliko včasih pila, pa me je počasi začel želodec ful bolet, ko sem jih spila.
če že jesti vitaminske tablete, naj to ne bodo šumeče, ampak navadne.

veliko bolj primeren za krče je donat mg. in tisti, ki se bojite, da boste zaradi tega cel dan na wc, naj vas pomirim, da se to ne bo zgodilo. donat sicer res pospešuje prebavo, a spet ne tako zelo. najlažje je, če zjutraj na prazen želodec spiješ kak deci in pol donata (ne sme bit mrzel, najbolje je sobna temperatura). dokler se spraviš v službo/šolo oz. kam drugam, bo donat že opravil svoje pri prebavi, tako da si potem lahko brez skrbi.

mesečna kura pitja donata potem zadostuje za nekaj časa, vsaj pri meni (naredim to vsake 3-4 mesece oz. po potrebi). odkar to furam, praktično nimam težav s krči.
 

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
Ker je že debata okol vitaminov.
Po nohtih se mi delajo beli fleki. Zgledajo kot majhni oblaki.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.417
126
63
Manjka ti vitamina A.
Aja ne,ta je za oči.

Mogoce je pa B al pa C al pa D
grin1.gif
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Citat:
Pomanjkanje cinka se pojavi pri ljudeh, ki se nepravilno prehranjujejo, pri malabsorbciji (zmanjšano vsrkavanje) in pri motnjah v izločanju. Najpogostejši vzrok je dolgotrajna parenteralna prehrana (hranjenje po žili) ali dializa.
Znaki pomanjkanja so: motnje v rasti, izguba las, bele lise na nohtih, dermatitis, slabo celjenje ran, driska, motnje v obrambnem sistemu, psihološke motnje, motnje pri spolnem dozorevanju, pri presnovi vitamina A in posledično nočna slepota ter motnje okušanja in vonjanja.
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
ksz...

Mali trik, za tiste, ki se vam blond barva že spira (lahko tudi prameni) ali da si želite narediti blond pramene, pa ne želite dati barve gor, z limoninim sokom napojiš lase in si jih posušiš na soncu. Preizkušeno ti jih res porumeni, za koliko časa pa še ne morem reči, ker ima moja mati to sedaj en teden.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik PNG pravi:
veliko bolj primeren za krče je donat mg. in tisti, ki se bojite, da boste zaradi tega cel dan na wc, naj vas pomirim, da se to ne bo zgodilo. donat sicer res pospešuje prebavo, a spet ne tako zelo. najlažje je, če zjutraj na prazen želodec spiješ kak deci in pol donata (ne sme bit mrzel, najbolje je sobna temperatura). dokler se spraviš v službo/šolo oz. kam drugam, bo donat že opravil svoje pri prebavi, tako da si potem lahko brez skrbi.

V Rogaški je recept za pitje Donata tak:
- topel donat (med 35 in 40 stopinj celzija) 3 dcl do pol litra spiješ eno uro pred hrano. Potem poješ. Garant boš takoj po hrani letel na WC. Ni ti spasa.

Ni priporočljivo pacati dlje od nekaj dni. Meni se je po treh dneh vse kegljalo in sem s tem nehala, ker sicer bi mi še čreva ven spravilo.
uf-1.gif


Drugače za WC pomaga tudi to, da zjutraj ješ zajtrk. Lahko samo čokolino, če si preveč matast za kakšne bolj konkretne sendviče. To spravi želodec v pogon in si tudi v cca 1 uri na WCju. Garant.
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
Ja samo spet je odvisno od človeka do človeka. Tebi morda pomaga, nekomu drugemu ne bo.

Sam topel donat je tako ogabn
uf-1.gif
pa pomaga tudi ne preveč. postano.press

XSIDE: ja je peroksid, saj je v vsaki barvi, ok, blond malo več, ta trik z limono je za tiste, ki imajo občutljive oz. tanke lase in jim peroksid takoj skuri konice
wink-1.gif


No in limona še izsuši lasišče, tako da se lasje ne mastijo toliko, še ena dobra stran limone
grin1.gif