Triki goljufov na cestah

22. jul 2007
13.126
1.474
113
123
Za tole prvič slišim :sprasujemse:

Deaktivacija centralnega zaklepanja​

Zlasti v mestnem prometu ali v prometnih zastojih storilci izkoristijo priložnost in izzovejo zaviranje v sili. S tem onesposobijo centralno zaklepanje, zato lahko vrata vozila odprejo od zunaj. Storilci v hipu odprejo vrata, ukradejo torbe ali druge dragocenosti in pobegnejo na dvokolesniku.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

brane_new

Guru
10. feb 2008
15.344
2.411
113
Po italijanski AC je z AD letelo k hudič. Pa mi en začne zadaj blendat. Ja, pa kaj še - si rečem. Sej so rekel, da je to trik lopovov. Pa dam še mal gasa. Un zadaj ni odnehal. Ni odnehal!
Pa malce bolj pogledam in vidim, da so vrata shrambe/skladišča odprta. O pi--da! Začnem zmanjševati hitrost, da se bom ustavil In sedaj se vrata obrnejo v drugo smer in peičnejo nihat. In res postane problem pri teh ozkih AC v Italiji. Uspe mi najti parkirno Italjansko! nišo na AC. T' narbol ozko, t' narbol kratko. Ustavim grem zapreti vrata, medtem ko tovornjaki mimo mena. SIC! Se zahvalim unemu Taljanu zadaj.
No sedaj je treba iz niše. Torej hitrost 0 km/h na 110 km/h na dolžini 50 m. :(
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.109
62
113
Za tole prvič slišim :sprasujemse:

Deaktivacija centralnega zaklepanja​

Zlasti v mestnem prometu ali v prometnih zastojih storilci izkoristijo priložnost in izzovejo zaviranje v sili. S tem onesposobijo centralno zaklepanje, zato lahko vrata vozila odprejo od zunaj. Storilci v hipu odprejo vrata, ukradejo torbe ali druge dragocenosti in pobegnejo na dvokolesniku.
a torbe in dragocenosti pa cakajo pripravljene ob vratih?

malo dvomim v tole teorijo...

tista s spegli je pa ze klasika.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.363
9.853
113
pazite na parkiriščih, ko zaklepate avto sploh pa greste že mal stran pa gumb stisnete, se vedno prepričajte če je zaklenjeno... cigani taki in drugačni so parkirani poleg in motijo signal in avta ne zakleneš, čez 10 minut ko se vrneš je vozilo izpraznjeno... prigoda znanca pred meseci. Policaj ga je potolažil, da imajo vsak dan več podobnih klicev.

Pred obijem in tam ko je MC in podobno, kamer ni , vse majo naštudirano. Pišem za mb, verjetno je povsod tole razširjeno. ,

da bi ga dobil poleg, verjetno mrak na oči.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.955
1.225
113
Meni je najlepše, ko se mi ogledala poklopijo, ko zaklenem. Vedno vidiš, če je kaj narobe. Vem, da bi lahko gledal tudi žmigavce, ampak to hitro spregledaš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.088
5.927
113
a torbe in dragocenosti pa cakajo pripravljene ob vratih?

Obicajno ob sovoznikovih, da...
Meni je najlepše, ko se mi ogledala poklopijo, ko zaklenem.

Ravno hotela napisat. Me pa toliko bolj umoti keyless, moram na zadnja vrata pokljukat, ce je avto zaklenjen pozimi, ko poklop speglov izklopim. Jaz sicer obsesivno preverjam, če je avto zaklenjen. Posledično bi bilo v bistvu vseeno, ce ne bi bil, ker niti nikdar ne puščam ničesar vrednega notti, lahko mi malo papirčke pospravijo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

erikson

Guru
25. avg 2007
22.129
5.983
113
V Milanu je znana fora, da ti med čakanjem pred semaforjem motorist na Vespi prebode gumo. Na prvi avtobusni malo naprej ti potem prijazno priskočijo pomagat in med menjavo pokradejo vse, kar imaš na sedežih.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.348
4.880
113
V avtu se denarja in vrednosti ne pušča. Na vidnem mestu se tudi ne pušča stvari, ki bi jih lahko tat imel za vrednejšo stvar. Denimo nahrbtnik, ki bi lahko služil za prenašanje prenosnika. Če ti razbije šipo, imaš kljub zavarovanju nepotrebne poti in probleme.
Italijanski policisti so hoteli znanki s Primorske napisati kazen, ker so ji ukradli iz avta torbico z denarnico, ki je bila odložena na sedežih. Spodbujaš kriminal.
Pred dobrim desetletjem so nam na parkirišču blizu italijanske meje, ki je bilo izhodišče za en planinski izlet, "prečekirali" avte. Razbili so šipe na vozilih, kjer je bilo na vidnem mestu kaj zanimivega. Ženske torbice, elektronske naprave. Ker sem diktator in ženo zmeraj opozarjam, da tudi prazna torbica mora biti pod sedežem, sem ohranil šipe cele.
Če ni v avtu nič uporabnega, je v bistvu še najbolje imeti avto odklenjen, imaš najmanj problemov in škode. Čeprav sam tega ne prakticiram. Zaklenjen avto res ni res nobena ovira za malega kriminalca, ki išče predvsem denar in mogoče elektronske naprave, sončne očala ... Le več škode naredi.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.129
5.983
113
Če ni v avtu nič uporabnega, je v bistvu še najbolje imeti avto odklenjen, imaš najmanj problemov in škode. Čeprav sam tega ne prakticiram. Zaklenjen avto res ni res nobena ovira za malega kriminalca, ki išče predvsem denar in mogoče elektronske naprave, sončne očala ... Le več škode naredi.
Pri nas lahko dobiš kazen 40 evrov, če avta ne zakleneš.

62. člen: Zapustitev vozila
(1) Voznik, ki zapusti vozilo, mora ukreniti vse potrebno, da se vozilo ne more samo premakniti in vozilo zavarovati pred neupravičeno uporabo.
(2) Z globo 40 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbo tega člena.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.109
62
113
V avtu se denarja in vrednosti ne pušča. Na vidnem mestu se tudi ne pušča stvari, ki bi jih lahko tat imel za vrednejšo stvar. Denimo nahrbtnik, ki bi lahko služil za prenašanje prenosnika. Če ti razbije šipo, imaš kljub zavarovanju nepotrebne poti in probleme.
Italijanski policisti so hoteli znanki s Primorske napisati kazen, ker so ji ukradli iz avta torbico z denarnico, ki je bila odložena na sedežih. Spodbujaš kriminal.
Pred dobrim desetletjem so nam na parkirišču blizu italijanske meje, ki je bilo izhodišče za en planinski izlet, "prečekirali" avte. Razbili so šipe na vozilih, kjer je bilo na vidnem mestu kaj zanimivega. Ženske torbice, elektronske naprave. Ker sem diktator in ženo zmeraj opozarjam, da tudi prazna torbica mora biti pod sedežem, sem ohranil šipe cele.
Če ni v avtu nič uporabnega, je v bistvu še najbolje imeti avto odklenjen, imaš najmanj problemov in škode. Čeprav sam tega ne prakticiram. Zaklenjen avto res ni res nobena ovira za malega kriminalca, ki išče predvsem denar in mogoče elektronske naprave, sončne očala ... Le več škode naredi.

ja tele fame s zaklepanjem vozila so res brezvezne. Najbolje, da ni notri nič vrednega, in pustiš odklenjeno. Kaj bo ukradel? robčke? kapico? rezervne žarnice? Ajd, včasih je bil avtoradio kaj vreden, pa tud vroča roba so bili... sam tega skoraj ni več...

če pa se bo že namenil kaj ukrast bo pa prišel do tistega, četudi skozi razbito steklo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe