tplink wr1043nd ne rata mi usposobit NAS

tac

Pripravnik
25. sep 2007
152
0
16
Lblana
Na original fw mi ne rata usposobit NAS (share usb diska na routerju), vedno pridem samo do okna, kjer mi sporoča naj preverim uporabniško ime in geslo.
Samo pri dostopu me ne vpraša za geslo, probal sem ime/gesla od routerja, uporabnika na računalniku...zdaj pa obupal.
Preden grem gor dajat ddwrt ali openwrt bi rad dal original fw možnost da se izkaže, ima kdo izkušnje s tem ?
Aja tudi v nastavitvah za NAS kjer je link na katerega se klikne, ter se nato odpre dodeljen disk, se pri meni ne zgodi nič
frown-1.gif
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
V nastavitvah v routerju ti zazna ključek? Admin in guest account si določil?
Jaz imam tudi ta router, samo ga ne uporabljam kot file server. Lahko pa priklopim gor en ključek in probam usposobit zadevo.
 

tac

Pripravnik
25. sep 2007
152
0
16
Lblana
Po temeljitem guglanju mi je uspelo, napaka je bila, da sem obtičal v nastavitvah routerja, od zunaj z ip številko in share imenom dela. Sicer ne glih hitro, okoli 2.7 MB UL in DL. Za silo bo.
Zdaj moram samo še ugotoviti ali je to kar je gor na routerju dostopno tudi z interneta...
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
če veš IP vrjetno je dostopno od zunaj. samo ip se menja, če nimaš statičnega. tako da si še naštimaj dynds.org
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
CIFS (oziroma SMB) protokol 99,999% blokira tvoj ponudnik povezane na internet (ISP).

Šlo pa bi preko FTP ali kakega drugega protokola.
 

tac

Pripravnik
25. sep 2007
152
0
16
Lblana
aha, bom probal, ko se izmotam iz pasti open wrt...
zdaj zaenkrat se ubadam kako iz failsafe mode priti na firstboot.
Ma ja, sej tovarniški fw sploh ni tko slab za to kar ti da brez zafrkancije
 

tac

Pripravnik
25. sep 2007
152
0
16
Lblana
Zdaj sem izgubljen v temačnih vodah linuxa
frown-1.gif

Gor mam zadnji fw od open wrt in berem vodiče za NAS, pa mi ni jasno:
-usb support service-a baje nimam zalaufanga, a ga tudi ne morem najti in instalirati?
-če/ko mi rata naštimat podporo za usb, kako nastavit share na celotno particijo?
-a naj res dam cel 2TB zunanji disk na ext2 ali ext3 kakor me vsi vodiči prepričujejo?
-a ma kdo dober vodič za te nastavitve ? Te na uradni wiki open wrt strani me napeljujejo samo v bolj temne in neznane vode
frown-1.gif