Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

first1

Fizikalc
19. mar 2018
300
141
43
Ko si enkrat na premijskem razredu 0 je to za eno dobro večerjo na hrvaški obali razlike.
Se splača??
Dobro vecerjo za koliko ljudi? Ker tu vidim zneske vse okoli 800 eur ali vec. Jst zadnjih 15 let se nisem dal vec kot 120 eur, vecinoma je bilo okoli 80, bomo videli koliko bo letos. Res pa da naredimo s tremi avti malo km (vrednosti novih 26k, 17k in 12k) in ni toliko tveganja. Ne trdim da je smisleno za vsakega biti brez kaska in razumem da mogoce v vsakem trenutku ni likvidnih sredstev da bi kril vec tisoc eur popravilo. Jst sem zaenkrat konkretno v plusu.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.866
14.702
113
Kaj sploh pomeni premijski razred 0?
Pomeni bolj kot ne enako (enak popust iz nalsova bonifikacije) kot pri PR1-PR4, vse to so maksimalni popusti iz naslova bonifikacije, ki se običajno vrtijo na okoli -50% (kakšne zavarovalnice imajo tudi višji procent kot npr. 55 & 60% ampak je potem vprašanje ali je tudi končna cifra dejansko nižja ali pa je bolj kot ne enaka kot pri drugih zavarovalnicah s 50%), največja korist PR0/1 pa je v bistvu to, da v primeru škode napreduješ (oz. padeš, kakor pač gledaš) za 3PR in podražitev na podlagi spremembe PR0 ---> PR3 ali pa PR1 ---> PR4 je za stranko ugodnejša kot sprememba PR3 ---> PR6 ali pa PR4 ---> PR7 saj v primeru PR0/1 ostaneš na maksimalnih popustih iz naslova bonifikacije in ti naslednje leto premijo podraži "zgolj" izguba popusta na brezškodno dogajanje ter manjši komercialni popust (splošna podražitev avtomobilskih zavarovanj v tej debati ni pomembna).
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.139
460
83
A to ste vsi toliko na cesti da niti ne pride v poštev da bi bili brez kaska?
Delam 12-15k na leto, ampak dvakrat v petih letih mi je šlo sprednje steklo. Cena sitnica, vsakič samo 900€. Bog ne daj, da razbijem kaj spredaj, matrične luči, radar, senzorji... pa si ob par k takoj, da kakšne kraje/toče niti ne omenjam. Dodaj še kakšno asistenco... Imam sicer dovolj denarja na voljo za popravilo oz. kar za nov enak avto ampak vseeno.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.944
663
113
EU
Ugotavljam razlike med tisto Allianz ponudbo in ostalimi zavarovalnicami, ker ti noben kli... ne pove nič sam od sebe matr:mad::obesise:. In če jaz to prav razumem, je bistvena razlika v franšizi, ki jo moram plačati pri vsaki škodi, ne glede na mojo krivdo (teh 240 evrov) in pa ne vidim možnosti nadomestnega vozila. To je kar za pretehtat.
 

LarryClay

Majstr
10. feb 2023
997
1.029
93
Asistence z nadomestnim vozilom so postale kar drag del zavarovalnih polic. Sploh premijske ponudbe, ki za dlje časa krijejo nadomestno vozilo, npr. tudi med popravilom in čakanjem na rezervne dele.
Tako, da je pač za zračunat, koliko ti ta del pomeni.

Isto je z odbitno franšizo. Se ti da jebat z zavarovalnico za manjša popravila, kjer zadevo "denar na roko" pri kleparju direkt rešiš za 200-300 EUR?
Če greš na zavarovalnico, bo pa takoj minus odbitna franšiza, minus bonus, minus komercialni popust za naslednja leta in podobne fore, skratka realno minus jurja ali celo dva v 5ih letih, odvisno od avta in police.

Če lahko sam kriješ manjše škode, pač določiš večjo odbitno franšizo in je takoj konkretno nižja cena zavarovanja.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.944
663
113
EU
Ne, sem bil prehiter. Gre za kasko max paket. Nadomestno vozilo je v ponudbi. Zdaj samo še dešifriram kaj pomeni stavek "Zavarovanje sklenjeno s soudeležbo le pri prometni nesreči pri vsaki škodi v znesku 240,00 EUR". To jaz razumem kot da je odbitna franšiza le pri splošnem delu kaska, torej le pri prometni nesreči ipd., ne pa poškodbi na parkirišču, naletu živali ipd. kar je v bistvu enako oziroma podobni kot pri drugih zavarovanjih. Plus da imajo še odkup prve škode. To sploh ni tako slabo v bistvu.

Allianz paketi.png



Allianz storitve.png
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.117
311
83
Bom kr tu vprašal, ker ste tu toyotaši, da ne odpiram nove teme.
Kdaj bo pri nas novi camry? Madžari, Čehi in Poljaki jo že imajo.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.094
1.497
113
40
Ne, sem bil prehiter. Gre za kasko max paket. Nadomestno vozilo je v ponudbi. Zdaj samo še dešifriram kaj pomeni stavek "Zavarovanje sklenjeno s soudeležbo le pri prometni nesreči pri vsaki škodi v znesku 240,00 EUR". To jaz razumem kot da je odbitna franšiza le pri splošnem delu kaska, torej le pri prometni nesreči ipd., ne pa poškodbi na parkirišču, naletu živali ipd. kar je v bistvu enako oziroma podobni kot pri drugih zavarovanjih. Plus da imajo še odkup prve škode. To sploh ni tako slabo v bistvu.

Poglej priponko 88422


Poglej priponko 88423
Kot si napisal... Odbitna franšiza je pri prometni nesreči, pri "delnih kaskih" je ni, izjema je druga in nadaljnje skode pri dotiku neznanega vozila.
Nadomestno vozilo je v asistenci, ce je avto nevozen, ni ga pri kasku za cas popravila voz ega avta.
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK in Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.866
14.702
113
Ne, sem bil prehiter. Gre za kasko max paket. Nadomestno vozilo je v ponudbi. Zdaj samo še dešifriram kaj pomeni stavek "Zavarovanje sklenjeno s soudeležbo le pri prometni nesreči pri vsaki škodi v znesku 240,00 EUR". To jaz razumem kot da je odbitna franšiza le pri splošnem delu kaska, torej le pri prometni nesreči ipd., ne pa poškodbi na parkirišču, naletu živali ipd. kar je v bistvu enako oziroma podobni kot pri drugih zavarovanjih. Plus da imajo še odkup prve škode. To sploh ni tako slabo v bistvu.
Prva opomba - potrebno je biti pozoren koliko škod iz delnega kaska lahko koristiš preden se ti vklopi avtomatska odbitna franšiza in pa kakšen je znesek te franšize pri prvi škodi, ki vključuje odbitno franšizo, drugi, tretji, itd. Bi moral preverit in dopuščam možnost zmotee ampak v spominu imam, da raste z vsako nadaljno škodo v smislu 200€, 400, 800€,...

Druga opomba - nadomestno vozilo je na voljo zgolj iz asistence v primeru nevoznega vozila zaradi nesreče ali okvare, pri kasku pa ga ni tako kot pri vseh ostalih zavarovalnicah kjer lahko za X dni dobiš nadomestno vozilo v kolikor se tvoje vozilo popravlja zaradi rizika, ki je krit po kasko kritjih.

P.S. Vidim, da me je že striček Sam prehitel, sem zaradi vmesnih prekinitev predolgo pisal tale post :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.094
1.497
113
40
Matej.. "parking" ima prvo škodo brez franšize, pri vseh naslednjih pa je.. Ostale kombinacije tega nimajo.

Rešitev za nadomestni avto, če je ta vozen, pa čeprav ne idealna, je da popravljaš na enem izmed določenih pogodbenih servisov..
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in NekdoK

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.866
14.702
113
Matej.. "parking" ima prvo škodo brez franšize, pri vseh naslednjih pa je.. Ostale kombinacije tega nimajo.
Tnx za update.

Rešitev za nadomestni avto, če je ta vozen, pa čeprav ne idealna, je da popravljaš na enem izmed določenih pogodbenih servisov..
No saj, če smo iskreni - komu lahko povsem odgovarja nadomestno vozilo zgolj iz naslova asistence v možni kombinaciji z ugodnejšo polico kot pri konkurenci tako da ne trdim, da je manjko delnega kaska nadomestno vozilo velik fail ampak samo to, da je treba biti na to pozoren, se tega zavedati ter (od)reagirati individualni situaciji oz. potrebi primerno. Moj fotr ima recimo svoje vozilo zavarovano pri Allianzu in mu čist sede, jaz po drugi strani sem pa pri Generaliju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: uncle_sam