Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.910
655
113
EU
Saj sem objavil kaj piše na spletu (in smo potem videli, da so cene servisa tudi različne glede na lokacijo). Torej koliko na splošno stane servis, vendar pa cena ne zajema menjave teh iridum svečk, kar očitno stane vsaj 150 evrov ipd.

Saj pri starem avtu sem tudi že kdaj sam menjal svečke in kakšno zlomil :bonk: a vseeno, še vedno ne razumem, kaj je tako posebnega na teh Toyotinih svečkah?:sprasujemse:
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.570
3.604
113
Saj sem objavil kaj piše na spletu (in smo potem videli, da so cene servisa tudi različne glede na lokacijo). Torej koliko na splošno stane servis, vendar pa cena ne zajema menjave teh iridum svečk, kar očitno stane vsaj 150 evrov ipd.

Saj pri starem avtu sem tudi že kdaj sam menjal svečke in kakšno zlomil :bonk: a vseeno, še vedno ne razumem, kaj je tako posebnega na teh Toyotinih svečkah?:sprasujemse:
Nič na Autodoc u so iste za 18€ kos
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.570
3.604
113
Upps danes so dražje
Screenshot_20240613_082901.jpg
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.602
294
83
www.kacnje.eu
Saj sem objavil kaj piše na spletu (in smo potem videli, da so cene servisa tudi različne glede na lokacijo). Torej koliko na splošno stane servis, vendar pa cena ne zajema menjave teh iridum svečk, kar očitno stane vsaj 150 evrov ipd.

Saj pri starem avtu sem tudi že kdaj sam menjal svečke in kakšno zlomil :bonk: a vseeno, še vedno ne razumem, kaj je tako posebnega na teh Toyotinih svečkah?:sprasujemse:
Ja, tisto so nekako Toyotine cene. Potem pa vsak servis poskusi kaj dodati po svoje (vam natočimo tekočino za vetrobranska stekla, predlagamo, da zamenjamo še tole_in_tole ...) in pri teh dodatnih stvareh so potem še različne cene ur (v Ljubljani je zagotovo dražje kot nekje na periferiji) ... ampak prav hudo pa cena od Toyotine "priporočene" ne bi smela odstopat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Marxon

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.910
655
113
EU
Ne vem, ko naredim servis prilepim račun sem in bomo videli kaj so naredili in koliko zaračunali za to ter kaj piše na spletu, da naj bi naredili ;)
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.683
796
113
Moja izkušnja je, da so na Center Vič veliko bolj "prilagodljivi" glede kakšnih popustov, pa tudi na splošno se mi zdi tam veliko bolj osebni odnos, ker je pač manjši servis.
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.288
351
83
Tole je bilo komu znano, da pride original steklo brez logotipa proizvajalca vozila? Baje celo na novih vozilih ni vec logotipa na sajbi. Smo malo zapeli na Carglassu pa sem dobil to informacijo... Prvic vidim in slisim kaj takega, ampak sem preveril na novejsem vozilu z originalno vgrajenim steklom in nima logotipa.
20240517_081756_resized (1).jpg

20240517_081822_resized (1).jpg
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.439
1.371
113
Po nalepki sodeč je tole original steklo... Japonci delajo malo po svoje, možno je, da logota na šipi res ni...
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.570
3.604
113
Boljše, da ti dajo ne originalno steklo od Pilinktona, ta stekla od AGC automotive pokajo kot za šalo.
 

kemb

Majstr
7. okt 2018
721
728
93
Tole je bilo komu znano, da pride original steklo brez logotipa proizvajalca vozila? Baje celo na novih vozilih ni vec logotipa na sajbi. Smo malo zapeli na Carglassu pa sem dobil to informacijo... Prvic vidim in slisim kaj takega, ampak sem preveril na novejsem vozilu z originalno vgrajenim steklom in nima logotipa. Poglej priponko 87336
Poglej priponko 87337
Ko so mi pred leti na parkirišču razbili prednjo šipo, mi je najprej na carglasu rekel, da montiramo original stekla, kasneje pa da montirajo stekla enaka originalom, če pa želim original steklo, ga pa morajo naročiti.

Sem nato vzel original steklo na servisu. Ne vem pa kako je sedaj.
 

ksi

Fizikalc
23. avg 2007
161
68
28
ne vem, mene je menjava olja v menjalniku pred časom prišla nekje 120€? spomnim se zato, ker sem mislil, da se olje menja na 120.000 km in stane 120€, pa je 90.000 km in 120€ ...

svečke so 100€ zraven bile, ja ...
Veliki servis na rav4 hybrid je bil 14 dni nazaj 700eur. Svečke, olje menjalnika, .. Ac vič. Prejšni pa vsi med 200 in 300 eur.
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.228
325
83
Ko so mi pred leti na parkirišču razbili prednjo šipo, mi je najprej na carglasu rekel, da montiramo original stekla, kasneje pa da montirajo stekla enaka originalom, če pa želim original steklo, ga pa morajo naročiti.

Sem nato vzel original steklo na servisu. Ne vem pa kako je sedaj.
Pri steklih je svinjsko hud biznis vseh vpletenih razen lastnika avtomobila.
Si se prav odlocil z vztrajanjem na originalu.
Pr sebi primer. Avto v polni garanciji, steklo poškodovano, za menjavo. Pooblasceni prodajalec hotel uvalit robo neoriginalno. Ko sem zavrnil ponudbo me direkt odkantal...
Sel k drugemu, ta "uvalil" robo na nacin da ni stisnil pravo narocilo oz tapravi tip stekla. Sam pogruntal ker niso delali samodejno brisalci plus brez ustrezne toplotne zascite. Potem pa cirkus za ponovno zamenjavo kdo bo kril " tapravo". Oba trgovca -serviserja se vedno uradna..Tolko o
 
27. jan 2022
5.087
1.876
113
Pri menjavi stekel pazite še na eno posledico take menjave za "je enako originalu" - naslednjič ne dobite več originala od zavarovalnice brez doplačila!
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.913
3.939
113
Pri steklih je svinjsko hud biznis vseh vpletenih razen lastnika avtomobila.
Si se prav odlocil z vztrajanjem na originalu.
Pr sebi primer. Avto v polni garanciji, steklo poškodovano, za menjavo. Pooblasceni prodajalec hotel uvalit robo neoriginalno. Ko sem zavrnil ponudbo me direkt odkantal...
Sel k drugemu, ta "uvalil" robo na nacin da ni stisnil pravo narocilo oz tapravi tip stekla. Sam pogruntal ker niso delali samodejno brisalci plus brez ustrezne toplotne zascite. Potem pa cirkus za ponovno zamenjavo kdo bo kril " tapravo". Oba trgovca -serviserja se vedno uradna..Tolko o

To je sploh bedarija, brisalci ne delajo ker nekdo ni kalibriral senzorjev ali pa so montiral napačno steklo (brez "okenca" za senzorje). Drugače pri vetrobranskih steklih pri nas dobiš tudi pri carglassu ipd. "neoriginal" samo ranga saint-gobain ali pilkiton. Ker laminirana vetrobranska stekla rabijo certifikacijo, kjer so zahteve v EU kar visoke. Recimo zahteva je polni 3d optični pregled, meritve odboja/prosojnosti in poceni kitajska stekla sploh ne pridejo čez certifikat. Tako da imaš kup "levih" znamk avotobilov (včasih korejci, danes kitajci) ki delajo vsa stekla svoja oz. doma, pri vetrobranskem steklu imaš pa vseeno enega od glavnih brandov.