Toskana

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.378
2.415
113
Torej kaj pravite na Toskano? Mnogokrat se omenja kot ena najlepših pokrajin na svetu.. Zasledil sem že dogajanje v marsikaterem filmu ki je postavljeno tja. Torej kaj menite? Malo me vleče tja na oddih. Kaj lahko človek tam sploh počne? Kakšna priporočila a je kdo že bil?
 

decva

Pripravnik
5. sep 2007
462
0
16
Zelo za!
Z lastnim avtom, pa dovolj dopusta, da ni časovnih pritiskov... Bila s puncami, letos pa verjetno še enkrat - mal romantike v dvoje kak podaljšan vikend...
Lepa pokrajina, dobra hrana, chianti, pa še drago ni bilo. Odvisno kaj si želiš videt, glavna mesta so pa itak Siena, S.Gimignano, Firenze, itd.
 

tincelj

Pripravnik
1. okt 2008
430
0
16
obalca
jaz sem bila v Firencah in v Pisi. šli smo si malo ogledat obe mesti.
v Firencah imaš za ogled kar nekaj galerij, najbolj znana Ufizzi, pa potem kar nekaj palač, muzejev in cerkva ter hišo Danteja Aligherija. meni je bilo všeč. v Pisi pa itak Piazza degli Miracoli s stolpom in katedralo ter še par zgradbami.
splača pa se it tudi do mesta Lucca ter do morja. ali pa tudi do otočka Elba.
najlepše pa je pozno spomladi, ko je res vse zeleno ter rdeče od makovega cvetja in vijolično od sivke. pokrajina je čudovita.
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Bil lani.. Firenze, Pisa, Pistoia, S. Gimignano, Vinci... res lepo. Pa zelo dostopno, maš AC praktično do dol in se težko kje zgubiš. Malo adrenalinsko je vozit s svojim avtom po Firenzah in Pisi, ampak se hitro navadiš
smile-1.gif


Kaj lahko počneš? Hodiš okrog, čekiraš znamenitosti, ODLIČNO ješ... dolgcajt sigurno ni
smile-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.378
2.415
113
No da se ne bomo razumeli, Piso bi šel pogledat pa Firence sicer pa me neke galerije ter umetnost ne zanima kaj dost. Bolj me zanima lepa pokrajina, dobra hrana, dost dobrega vina (pokušine) in podobno!
smile-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.378
2.415
113
Faaaaaaaaaaak, vrhunsko! Povej še kaj več o hrani in pijači!!!
smile-1.gif
Tista pokrajina, v katerem delu si bil?
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
O hrani in pijaci kaj zelo ne morem povedat...sva si kuhala sama
smile-1.gif

Pa zanimiva je tudi pokrajina Chianti...znano po vinih
wink-1.gif


LP
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Jaz na zalost ne, ker se ne poslozujem hotelov, sem pa enkrat videl Hilton Hotel v Firencah
smile-1.gif


LP
 

Stipe

Pripravnik
4. sep 2007
366
0
16
Splača se do Cinque terre tudi zapeljat, parkiraš v La Spezia-ji greš na vlak, lušten 1dnevni izlet.

Hoteli so še vedno na booking.com najcenejsi v večini primerov.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.884
2.184
113
sem bil zgodaj jesni lansko leto...
spala sva v montecatiniju ki je nekje na sredini med Piso, Lucco, Firencami, Sienno, Vincijem S. Giminanijem... razdalje do omenjenih mest so od 30-70 km kar je bilo za enodnevne izlete iz montecatinija idealno. Cena spanja z zajtrkom in večerjo je bila 140EUR za 4 dni kar se mi ni zdelo preveč vse ostalo pa kot si narediš oz kar te zanima tisto pogledaš...