Toscana nasveti - prvomajske

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.391
3.789
113
davorinm.wordpress.com
Zdravo,

s svojo bi se za prvomajske odpravil v Toscano. Pravijo, da je luštno, da se splača ipd... Kakšni nasveti? Prenočišča za dva, kdaj rezervirat, kaj vse pogledat? Razmišljam, da bi šla za kake 3-4 nočitve, predvidevam, da bo dovolj.
 

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
Če bi vas šlo več (vsaj 6) bi se vam splačalo pogledat za kakšno vilo. Manjše, s tremi spalnicami in bazenom bi morale biti v maju še dokaj ugodne (800€ +/- 100€ na teden). Ne vem pa kako je, če prideš kot par in bi vzel le eno sobo. Poglej na intours .
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.539
1.143
113
Celje
mi smo bili lani na tej "kmetiji" :
http://www.agriturismo.net/barberino-val-d-elsa-3210/

Apartma v dveh nadstopjih, dve spalnici, kuhinja in ločeno dnevna soba z raztegljivim kavčem. Vse na novo poštimano kot treba. Spredaj še terasa. Za 4 dni, 4 osebe smo plačali 360€.

Smo se najprej mimo peljali, ker za ta denar nismo pričakovali toliko!
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.265
794
113
bil prejšnje leto prvi maj. sem objavil kje in tudi cene. se splača, ni drago, ješ dobr,... edino za prvi maj je še ful mal zadev odprtih, ker vse se odpre šele junija. ampak je pa zato manj turistov pa malo cenej so vile. poleti je Toskana ful draga, tudi najemi so krat dva proti maju.

lp
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.265
794
113
aja pa tkjo kot so rekel, LaSpecia , Firence, Cinque Terre,...

Cinque Terre, vzemi kopalke pa mal poguma, maš zlo lepe klife
smile-1.gif


za Firence ti jst predlagam, da rezerviraš hotel par ur preden prideš preko booking.com. Jst sm bil ob dvanajstih še v Cinque Terre, ob devetih pa sem ležal vb hotelu v FIrencah za polovicno ceno + prarkirišče pred hotelom.

lp
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.884
2.183
113
ta ponudba je res huda... in totalno ustreza dopustu dol... cena nočišča za dve soebe ugodnejša kot če bi bi mel notri tudi hrano ki jo tam itak ješ ko grešnaoglede vseh zanimivosti... mogoče bi bil dobrodošel zajtrk ampak vseeno tole je za vzet
 

mayk

Pripravnik
7. nov 2007
261
0
16
44
ker hotel si to bil?

Citat:
Uporabnik Ateis pravi:
aja pa tkjo kot so rekel, LaSpecia , Firence, Cinque Terre,...

Cinque Terre, vzemi kopalke pa mal poguma, maš zlo lepe klife
smile-1.gif


za Firence ti jst predlagam, da rezerviraš hotel par ur preden prideš preko booking.com. Jst sm bil ob dvanajstih še v Cinque Terre, ob devetih pa sem ležal vb hotelu v FIrencah za polovicno ceno + prarkirišče pred hotelom.

lp
 

decva

Pripravnik
5. sep 2007
462
0
16
Citat:
Uporabnik Ateis pravi:
aja pa tkjo kot so rekel, LaSpecia , Firence, Cinque Terre,...

Cinque Terre, vzemi kopalke pa mal poguma, maš zlo lepe klife
smile-1.gif


za Firence ti jst predlagam, da rezerviraš hotel par ur preden prideš preko booking.com. Jst sm bil ob dvanajstih še v Cinque Terre, ob devetih pa sem ležal vb hotelu v FIrencah za polovicno ceno + prarkirišče pred hotelom.

La Specia pa res ni nič posebnega...
Cinque Terre so zelo lušne, samo si ne predstavljam, da pogledaš vsa mesteca v 1 dnevu. No, lahko bi jih, pa ne vem zakaj, ko je pa lepš mal posedat ob kavi,uživat v ambientu, ležat na plaži...
Oktobra si dobil lušno sobo/app. za 40-50 eur(za 2 osebi), je bilo kar nekaj ponudbe- ne vem pa kako je maja...
Priporočam še ogled Mantove in pa postanek v Parmi, če ne že zaradi znamenitosti, pa nakupa parmezana.
grims-1.gif

Je pa tole vse za en podaljšan vikend. Če si misliš ogledat še Firence al pa južno dol še Sieno, priporočam velikoo več časa al pa ločene izlete.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.884
2.183
113
lokacija iz kolektive je kar dobra sam priporočam recimo nevtralno lokacijo nekje na križišu vseh cest Montecattini terme. Je sicer malo bolj proti Pisi tako da je lahko recimo pisa pa cinque terre en dolg dan, potem end dan proti sieni en dan nekaj manjših stvari... ne vem zdej vsega na pamet kje sva vse bila ampak 4 dnevi so se nama zdeli premalo en dan bi vsaj še rabila da bi bilo bolj komot v firence pa sva šla zadnji dan na poti nazaj. če bi bila zadeva od kolektive še za dobiti ne vem če se nebi odločila it s to ponudbo. V montecatinij sva sicer imela 320 eur za 3 nočitve z zajtrkom in večerjo ampak kot sem že prej rekel večerja je odveč ker jo enostavno ne ujameš ker prideš bolj pozno domov ješ pa med potjo.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Plaze v Cinqu Terrah?? A smo bili v istih? Drugace pa komot pogleda vseh 5 krajev v enem dnevu, s tem da sem del od Monterosso al Mare (edini kraj s plazo) do Vernazze in del od Riomaggiore do Manarole prepesacil. Vmes pa koristil vlak in ladjico. Ja pa tako da ko vidis eno od vasico, so si precej podobne, se najbolj odstopa Corniglia, ki nima marine oz. je edina vasica ki ne lezi tik ob morju ampak je dvignjena na pecini. Drugace sta se mi pa najbolj dopadla Vernazza in pa Manarola.

LP
 

decva

Pripravnik
5. sep 2007
462
0
16

netko

Guru
25. jul 2007
6.884
2.183
113
res je Pisa bi bila preveč zdaj se spomnim midva sva šla v piso in viareggio, kjer sva pa dobesedno ležala na plači in prav prijetno je bilo:)
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.265
794
113
Za tak izlet rabiš ene pet dni. Torej ene tri dni Toscane, pol pa ene dva dni za Cinque Terre , Pisa (nekaj ur za ogled stolpa, druzga itak ni pomoje), Firence pa kokr ti dogaja (mene cerkve ne zanimajo, klubi pa).

kateri hoteli in apartmaji nimam pojma, ker jst si to ne beležim ko potujem.

lp