Tomos avtomatik 25km/h

Marto22

Zelenc'
7. maj 2020
10
1
3
Zivjo, a bi mi znal kdo pomagat in sicer jaz bi svojemu avtomatiku 87 letnik zmanjšal hitrost na 25km/h. Trenutno imam zadaj veriznik z 22 zobmi, ali bi bilo dovolj ce dam zadnji veriznik 33zob (od flexerja). Ce to ne bi bilo dovolj, kaj svetujete da ni nobenih vecjih predelev in se z lahkota da nazaj na normalno hitrost? Hvala
 
Nazadnje urejeno:

colos

Pripravnik
12. jan 2008
493
6
18
Najboljš da pozabiš. Imel idejo s predelavo ciaota. Šel je v prodajo in kupil se je skuter 25, je bilo precej bolj enostavno.

Predelan mora biti tovarniško oz. od pooblaščenega servisa. Narediti moraš homologacijo (mislim da je okrog 80€ur). V glavnem ne splača se.
 

scmoky

Pripravnik
11. dec 2007
186
10
18
Štajerska metropola
A lahko vprašam kako je z registracijo, homologacijo. Imamo Tomosa avtomatik, 86 letnik. Račun je itd.. Kaj je treba sedaj naredit? Lahko samo na tehničnega pregled pa zavarovanje al je treba še homologacijo za 200€? Moped je v original stanju, a lahko zaprosim za certifikat starodobnika?
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
819
269
63
A lahko vprašam kako je z registracijo, homologacijo. Imamo Tomosa avtomatik, 86 letnik. Račun je itd.. Kaj je treba sedaj naredit? Lahko samo na tehničnega pregled pa zavarovanje al je treba še homologacijo za 200€? Moped je v original stanju, a lahko zaprosim za certifikat starodobnika?
Motor, ce nima papirjev, je treba legalizirat (2 price) nardit homologacijo in potem seveda tp in zavarovanje. To je to, vseskup nekje 170-180e. Certifikat starodobnika je stvar za sebe.
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
819
269
63
Ja nimam se izpita.
Potem kupi drug motor. Motor, ki original ni mel 25km/h razlicice (kar so prakticno vsi tomosi stari 20+ let) je prakticno nemogoce homologirat, tut ce nardis vse potrebne predelave. Motor bo se vedno ilegalen.

Precej bolj enostavno je moped prodat in kupit varjanto, ki je ze tovarnisko 25km/h
 

Marto22

Zelenc'
7. maj 2020
10
1
3
Potem kupi drug motor. Motor, ki original ni mel 25km/h razlicice (kar so prakticno vsi tomosi stari 20+ let) je prakticno nemogoce homologirat, tut ce nardis vse potrebne predelave. Motor bo se vedno ilegalen.

Precej bolj enostavno je moped prodat in kupit varjanto, ki je ze tovarnisko 25km/h
Motor mi je uspelo homologirati in registrirati na 25km/h. Hvala za nasvete vsem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Marto22

Zelenc'
7. maj 2020
10
1
3
Najrej lastnistvo uredil nato homologiral normalno in kasneje dodal uradno potrdilo o predelavi na 25km/h in se je vpisalo v homologacijo da je 25kmh potem pa ni bilo problemov.
 

borutj

Zelenc'
9. apr 2022
1
0
1
Najrej lastnistvo uredil nato homologiral normalno in kasneje dodal uradno potrdilo o predelavi na 25km/h in se je vpisalo v homologacijo da je 25kmh potem pa ni bilo problema.

Lep pozdrav !

Vidim da je minilo že kar nekaj časa, ampak ker je meni to šele sedaj aktualno vseeno vprašam, kakšna in kako je bila narejena predelava in kdo je izdal potrdilo o predelavi ?

Hvala za odgovor !