Tok, tok! Kdo je? Recesija

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113

Kako že gre... ko mediji o tem poročajo si že kar v recesiji. Ker se statistično gleda 3 mesece nazaj po definiciji. Začelo se je.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
Koliko bomo nazadovali, bomo še pred balktskim idržavami in balkanskimi? Nas bo Hrvaška prehitela po plačah?
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Koliko bomo nazadovali, bomo še pred balktskim idržavami in balkanskimi? Nas bo Hrvaška prehitela po plačah?
Vsi smo na istem. Cena globalizacije.

Gledam cene teden dni nazaj in sedaj. Šla gor za 10 % vprašam prodajalca kako, majo tole s cenami ala ko dobijo novo robo cene gor ?
Rekel vsako jutro se updejtajo prek računalnika. Torej qrc in yuga recesija style.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.147
5.568
113
Se lahko slovenska podjetja res odpovejo 15 odstotkom zemeljskega plina?

V ponedeljek je v Evropski uniji začel veljati dogovor o prostovoljnem zmanjšanju porabe zemeljskega plina za 15 odstotkov. GZS-jev analitik Bojan Ivanc meni, da brez delnega zmanjšanja proizvodnje v slovenski industriji ne bo šlo.


Vse lepo in prav, pogrešam pa vprašanje:

“Ali je Vlada vedela, da praktično NI velikega industrijskega obrata v Sloveniji, ki se lahko odpove 15% plina, predno je z nasmehom in brezhrbtenično podprla predlog frau Urshi?”

a) Če NI vedela, potem je čas da nekdo prevzame krivdo, pa ne samo s politično odgovornostjo - odstop. Nevednost ni opravičilo, oškodovanje nacionalnega interesa - delujoče gospodarstvo JE nacinalni interes, je izdajstvo.

b) Če JE vedela, ter potrdila predlog frau Urshi, potem bi morali imeti izdelan načrt, kako teh 15% nadomestiti.

* če tega ni izdelala pred potrditvijo predloga frau Urshi, se vrnemo k a); oškodovanje nacionalnega interesa - delujoče gospodarstvo JE nacinalni interes, je izdajstvo.

* če ga je izdelala, zakaj je “tajen”? Tako industrija kot potrošniki imamo pravico vedeti, kolikšen strošek podražitev bomo nosili. Znižanje DDV ni in ne more biti rešitev, če gredo cene v nebo.

c) Koliko brezposelnih državne finance prenesejo, če se bodo podjetja in veliki industrijski obrati zaradi cen energentov, zapirali?
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi, nacek in zoom

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
15% pa res ni velik.
Dva vecja porabnika spravimo " na cakanje" ker ne bo nekega kosa in bomo spotoma resili se teh 15% ;)
Jaz se bojim da bo treba prisparat bistveno vec kot 15%.
 

Emaster

Guru
Izključen uporabnik
1. sep 2007
1.070
528
113
...v senci...
15% pa res ni velik.
Dva vecja porabnika spravimo " na cakanje" ker ne bo nekega kosa in bomo spotoma resili se teh 15% ;)
Jaz se bojim da bo treba prisparat bistveno vec kot 15%.
...verjetno res precej več kot 15%, sicer pa vse železarne v ruski lasti, in pa Talum, ki je vsa ta leta velike dobičke delal in ima zalogo za težke čase...

Upam, da nas bo to streznilo in bomo začeli resno delat na alternativah, da se dokončno rešimo tega prekletega ruskega plina...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad