Tok, tok! Kdo je? Recesija

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.110
3.420
113
Žal smo v lose lose situaciji. Kaj boš pa naredil? Bolnice brez zdravnikov, otroci doma, ker bodo učitelji stavkali....
In na koncu, politični samomor vsakega, ki bo drezal v to. Zato pa nobeden ne naredi nič. Isto kot zdravstvo: vsi vedo kaj narediti, nobeden se ne upa, ker je zadaj preveč denarja za razdeliti.

Kam bo to peljalo pa vidimo: Stroški življenja rastejo, plače zaostajajo. Vsako leto si lahko malo manj privoščimo.... Kakšen bo pa konec te svetovne politike si pa ne predstavljam.... Ko bo ves ta sposojen denar prišel potrkat nazaj..... Žal sem premalo razgledan, da bi zastopil kako si države sposojajo in sposojajo... Kaj se zgodi na koncu? Če vsako leto več zapravimo kot imamo? Ali bo na koncu neka banka lastnica države?
Žal sem ravno toliko kmeta, da vem koliko dobim in koliko lahko zapravim...
Kolikor je meni znano v Nemčiji učitelji pravice do stavke sploh nimajo.
To, da so pri nas javnosektoraši v času stavke celo plačani, je pa sploh :bonk: :nigladek: .
Najprej ukiniti plačilo za čas stavke, pa boš videl koliko časa bodo ućoti stavkali....
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Žal smo v lose lose situaciji. Kaj boš pa naredil? Bolnice brez zdravnikov, otroci doma, ker bodo učitelji stavkali....
In na koncu, politični samomor vsakega, ki bo drezal v to. Zato pa nobeden ne naredi nič. Isto kot zdravstvo: vsi vedo kaj narediti, nobeden se ne upa, ker je zadaj preveč denarja za razdeliti.

Kam bo to peljalo pa vidimo: Stroški življenja rastejo, plače zaostajajo. Vsako leto si lahko malo manj privoščimo.... Kakšen bo pa konec te svetovne politike si pa ne predstavljam.... Ko bo ves ta sposojen denar prišel potrkat nazaj..... Žal sem premalo razgledan, da bi zastopil kako si države sposojajo in sposojajo... Kaj se zgodi na koncu? Če vsako leto več zapravimo kot imamo? Ali bo na koncu neka banka lastnica države?
Žal sem ravno toliko kmeta, da vem koliko dobim in koliko lahko zapravim...
Konča se v stilu jugoslavije . Hiperinflacija razpad in potem se postavi takšne ki ubogajo navodila od tisih ki talajo denar.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.020
3.776
113
Ljubljana
hmpg.net
Kolikor je meni znano v Nemčiji učitelji pravice do stavke sploh nimajo.
To, da so pri nas javnosektoraši v času stavke celo plačani, je pa sploh :bonk: :nigladek: .
Najprej ukiniti plačilo za čas stavke, pa boš videl koliko časa bodo ućoti stavkali....
"The situation is somewhat different for school principals, who receive an extra pay scale allowance. According to the education administration, they "cannot strike for better pay under collective bargaining agreements, as they are not covered by the collective bargaining agreement of the federal states." However, they have the possibility of a "sympathy strike"."
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.110
3.420
113
OK, za naše učote, ki vedno štrajkajo izključno samo za plače, je to enako prepovedi.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.655
2.484
113
Kaj boš pa naredil?

Voliš z nogami, kot sem jst. Sem pa bliz, če bo počlo, lahko pridem še zmeraj pomagat.

Samo pri temu brezhrbteničnem folku, je brezveze pričakovat.

1665770621964.png


 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.212
1.835
113
Je pa tudi nekaj..če gre ena hrane gor za 50 do 100 %, potem se tudi posledično (za enak delež) steka več DDV.ja v državni proračun, pri ostalih davščinah je isto, ker se obesijo gor čisto na koncu. Torej ima država posledično na tem področju 50 do 100% več priliva...in če so zmenili za 5% povišanja plač (ne vem koliko so se, ker ne spremljam)... je to na koncu kaj?

Trenutno ni šlo/ne bo šlo za dvig plač nad gospodarsko rastjo..zgolj delno blaženje zaradi inflacije, ki pa tudi pod razno ne sledi inflaciji...identično velja za gospodarstvo.

Kupna moč se nam je vsem znižala za 20 do 30 %...koliko od tega se je 'korigiralo'?
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.719
1.619
113
Državi seveda ustreza visoka inflacija, gromozanski dolgovi se bodo zato manjšali, oz. bodo manj vredni.
Kaj pa mi? Ko bodo šle plače gor, nas bo to potiskalo po dohodninski lestvici vedno višje, kar pomeni še več denarja za državo.
Ali je kdo slučajno kje zasledil da so sindikati to temo naslovili na vlado in zahtevali dvig dohodninskih razredov navzgor skladno z inflacijo?
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.110
3.420
113
Steve Janša je sprejel nekaj na to temo - povišanje dohodninske olajšave, pa so levaki zagnali vik in krik, da ni denarja v proračunu itd...
...potem Golob seveda takoj skensla ta "škodljivi" zakon in JS samo sam sebi dvigne plače :cheer: .
.
Kdor je zaposlen v realnem sektorju in voli levake je pa dejansko totalni i.diot.
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.175
1.175
113
Seveda in samo JJ je najbolj pameten. Ko tkole berem vidim, da enim tule sploh ni važen, lev al desni al pa marsovci, važn je da je JJ.
 
  • Haha
Reactions: Kamele0N

tomi

Guru
1. sep 2007
18.020
9.174
113
40
MB
Se strinjam. Problem zakaj ti ljudje ne volijo janše je janša. Če bi se sds njega končno znebila, bi z lahkoto dobila vsake volitve
sem to nekak verjel, ker levičarji to nonstop ponavljajo. pa vseeno mislim da ni glih res, (preenečenje vem ja) požar je zadnjič dobro razložil, da so zdaj ob predsedniški kandidaturi logarja samo zamenjali priimek pa nadaljujejo z retoriko.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.110
3.420
113
Kolikor je možno se izogibam medijam...
...sem pa nekje na netu zadnje dni videl, da naj bi menda(?) Golob na neki radijski postaji izjavil (Radio 1?), da bi zmaga Logarja za PRS pomenila uvedbo fašizma, oz nekaj v tem smislu...??
.
Je Golob res kaj takega izjavil?
Ker to bi bilo pa :bonk: :zavijazocmi: :nigladek: :bonk: :zavijazocmi: .
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.003
5.109
113
Ker predsednik države ima pri nas pristojnosti, da uvede fašistično diktaturo. Tile lewaki prav tekmujejo kdo bo poskušal z bolj idiotskim izgovorom priti na plano.