To ne moreš verjet!

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik medak pravi:
Citat:
Uporabnik limetka pravi:
Vemo, da je tip pač pil. V isti sapi pa dodam, da je res umetnik in car i

In kaj če je tip pil? To ni nikakor zmanjšalo njegove genialnosti. Zakaj to omenjaš sploh? To je osebna stvar, tako kot tisoč drugih stvari. Tudi pravnik je bil, pa zakaj to ne omeniš?

Tudi Jim Morrison je bil genij...ampak vsi se ga večinoma spominjajo po tem, kakšen zadetek je bil. Takšne stvari pač spremljajo človeka, pa če mi hočemo ali ne.
 

limetka

Pripravnik
26. jul 2007
597
0
16
Hvala, SoulMan.

Medak
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

medak

Pripravnik
18. jul 2007
730
0
16
www.potopisnik.si
Mislim da se izobražena publika spominja Jim Morrisona predvsem po njegovi glasbi. Kar si pa nekdo ki je dvakrat prebral kej na internetu misli o njemu pa nikakor ni pomembno. Čeprav ni ravno dobra primerjava, ker so pri Morrisonu novinarji servirali njegove dogodivščine. In to kar na veliko, pri Prešernu pa ne. Samo ker je "Mojca" parkrat slišala od nekoga, da je bil Prešeren pijanec, to sedaj tudi ona ponavlja. Tako da še enkrat, če stvari ne poznaš, raje svoje sodbe zadrži zase, ker je malo verjetnosti da bojo te zdržale premislek nekoda ki ima malo večje znanje o tej ideji. Ni pa nič narobe če vprašaš za razlago ali nasvet, kritiziram pa ne.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik medak pravi:
Tako da še enkrat, če stvari ne poznaš, raje svoje sodbe zadrži zase, ker je malo verjetnosti da bojo te zdržale premislek nekoda ki ima malo večje znanje o tej ideji. Ni pa nič narobe če vprašaš za razlago ali nasvet, kritiziram pa ne.

Stvar poznam zelo dobro in menim, da je bila primerjava zelo na mestu. Namen primerjave ni bil tunkanje Prešerna...tudi zame je bil genij itd. Namen je bil opozoriti te, da lahko določene "postranske" stvari človeka spremljajo enako intenzivno, kot njegove mojstrovine...kar ni nič slabega...
 

madam_orange

Pripravnik
25. jul 2007
388
0
16
oranžna cona
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
Citat:
Uporabnik medak pravi:
Tako da še enkrat, če stvari ne poznaš, raje svoje sodbe zadrži zase, ker je malo verjetnosti da bojo te zdržale premislek nekoda ki ima malo večje znanje o tej ideji. Ni pa nič narobe če vprašaš za razlago ali nasvet, kritiziram pa ne.

Stvar poznam zelo dobro in menim, da je bila primerjava zelo na mestu. Namen primerjave ni bil tunkanje Prešerna...tudi zame je bil genij itd. Namen je bil opozoriti te, da lahko določene "postranske" stvari človeka spremljajo enako intenzivno, kot njegove mojstrovine...kar ni nič slabega...

No to ja! Prešerna je alkoholizem res spremljal in nihče ne pravi da ga ni pil, pravimo le, da je butasto rečt, da so njegova genijala dela nastala kot plod alkoholizma, ali da je pisal tako ker je bil pijanec, to je pač zgrešeno.
 

medak

Pripravnik
18. jul 2007
730
0
16
www.potopisnik.si
Tisto o nepozanvanju ni šlo nate ampak na druge ki so pisarili pred teboj. Se oproščam ker nisem tega prej napisal.
Lahko ju primerjaš do neke meje, ne pa nekje globlje, ker pač je bil Morrison medijsko tako izspostavljen, da se ga je res večina ljudi zapomnila po njegovh dogodivščonah. Mogoče se strinjaš zmano, da imajo Prešerna v prvi vrsti za alkoholika (to povdarjajo) le tisti ki ga ne poznajo dovol?
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik medak pravi:
Mogoče se strinjaš zmano, da imajo Prešerna v prvi vrsti za alkoholika (to povdarjajo) le tisti ki ga ne poznajo dovol?

Strinjam. Čeprav ga ne poznam in v bistvu meni osebno ni nič posebnega. Še najbolj posebno dejstvo v zvezi z njim je to, da je ena izmed njegovih pesmi naša himna...v bistvu pa je tudi to že nekaj.
smile-1.gif
 

madam_orange

Pripravnik
25. jul 2007
388
0
16
oranžna cona
Citat:
Uporabnik MackaGrrr pravi:

Kriza, a ti dam se 5 zvezdic da se bos pomirila? Al bi raj dudko?



Kaksno napako, dej ne seri -vsi vemo da je bla vecina nasih pisateljev/pesnikov whatever, pijancev. Tudi Preseren je bil, pa naj prfokse ucijo krivo vero zarad mene (itak vem da jo morjo sploh so pa vse do zadnje zaljubljene v Preserna). Mal si preber ksno literaturo na to temo, ti bo mal bolj jasno.

Se umikam iz teme. LP




Ne vem kaj so tebe učili v šoli, mene ni nihče učil da Prešeren ni bil pijanec, niti da je bil, saj to ni predmet slovenskega jezika. So me učili in še vedno me o njegovih pesmih. Tebi pa je, razvidno iz tvojih izjav, slovenska književnost malo ušla.



Pa ne govori da vsi vemo, da je bla večina naših pesnikov in pisateljev pijancev, ker si ti očitno ena tistih, ki ma o teh stvareh bol malo pojma.



Pa nehaj s temi dudami in punči in tem, ker izpadaš vedno bolj otročja, naj te spomnim, jaz sem stara 18, pa mislim da lahko upravičeno trdim da sem bolj odrasla od tebe.
 
Nazadnje urejeno:

MackaGrrr

Pripravnik
4. nov 2007
376
0
16
Ja res ne vem kako naj ti na primitiven nacin razlozim... Ah skoda besed in mojih zivcev, jutr mam kolokvij morm bit mirna.

Ja dekle okej, ce si bolj odrasla od mene, in zrelejsa in boljsa -BODI, ampak koga to briga? KOGA? Men dol visi kok si stara in kaksni so tvoji pogledi na svet pr 18h -sm vesela zate ce zase misls da si odrasla, tud js sm tko mislila pr 18ih. Sploh se pa ne mislm primerjat zdej z 18letnico, zivi in pusti ziveti.

Ciao.