Thule Proride591 nosilci za kolo - izkušnje

krava

Majstr
5. sep 2007
3.596
290
83
www.kacnje.eu
Težave z navigacijo
evil.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
Jaz mam Thule FreeRide 532, pa drži kot 100 mater
grin1.gif
Sem na morju naredil benchmark na enem drevju - sem posekal kar konkretno debele veje in zvil bilanci na obeh kolesih, ki pa sta kljub vsemu ostali trdno na svojem mestu...

transbikethule4cbde65682.jpg

Saj tud 591 take fore zdrži. Sem že videl slike, ko je vtrgalo nosilce z avta, samo bajk je pa še vseeno držalo, ko je kdo v kako prenizko zadevo zapeljal.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.320
1.347
113
Mimogrede če jih kupujete. Citroen in Peugeot imata akcijo in prodajata proride 591 za 58 EUR. Sam se ta teden kupil 2kom. Mislim, da bo akcija do konca julija. So pa pakirani v navadnem kartonu brez Thule oznak..... Nosilci pa seveda imajo vse Thule oznake in navodila in garancijo.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.320
1.347
113
Kupil sem v torek dva v Avto city Maribor, prijatelj pa 3 kom
smile-1.gif

Ima pa drugače cela PSA mreža tako ceno. Sem slučajno tokrat celo prebral njihov propagandni mail (ki ga vedno brišem) in sem jim tokrat celo hvaležen.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.216
1.839
113
če se spozabiš da imaš kolesa na strehi..je bolej imeti no-name nosilce
grin1.gif


(sodelavec še lna morje,.na strehi dva koelsa in neke 'češke' nosilce..pridejo do Kopra deca že lačna, scala bi, žena bi še neki iz štacune...pridejo pred trgovino, pa žena na hitro: 'Noter zapelji' (v garažo)..seveda namota noter...pa samo BAAAM. Mu je odtrgalo kar komplet prtlažnik s kolesi - na srečo na avtu ni bilo nič, kolesa pa tudi skoraj brez praske...pri kakem Thuleju...bi mu verjetno streho odprlo
evil.gif
).

Drug primer znancev..tudi z no-name nosilci...pa pri ZD na Viču...človek enostavno pozabi
cry12bpy.gif
- razen uničenih nosilcev nobene druge škode.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.710
3.591
113
Saj imaš prav, ampak to da lahko kolo z eno roko gor daš in z drugo zategneš (kot velja za nosilec iz naslova teme) je pa tudi nekaj vredno. Tudi nosilce imaš na strehi v minuti. Ne pa tisto šraufanje matic po neskončnih navojih.......
 

gig

Pripravnik
7. apr 2009
680
11
18
Sem imel pred slabim letom izkušnjo, ko je na primorki nekdo zgubil kolo ki ga je mel na strehi. Dve punci za njim sta pa naleteli na to zgubljeno ležeče kolo. Jaz pa sem vozil za njima. K sreči mi je uspelo zaobit kolo in prevrnjen na streho vrteči se avto.
Važno je da imaš kolo pritrjeno na streho! Ko se bo zaradi tvojega slabo namontiranega kolesa nekdo ubil, boš ražmišljal drugače...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.710
3.591
113
Če te prav razumem hočeš povedat da je thule zato ker je montaža enostavna bolj nevaren od cheapshita iz baubaua, ki ga dve uri z 10 ključem na streho šraufaš?
bonk.gif


Takih in podobnih dogodivščin sem se nagledal ko sem še dirkal, vsako sezono par primerov. K sreči razen enkrat raztrgane gume in polomljene feltne na avtu, ki je vozil za nami, posledic za druge udeležence ni bilo. Smo pa pokrivili sedeže na petih biciklih v podvozu, pobirali bicikle po grmovju, razsuli zadnjo šajbo na avtu (ker je bicikel z gonilko priletel gor), počohana streha,......Se zgodi če kolesa na streho pripenjajo desetletni mulci in če so kolesa pripeta z 10 let starimi prerjavetimi patenti, ki so celo leto na strehi. Včasih je bilo kolo pripeto samo za vilce (prvo kolo si vzel ven in vilce nataknil na patent na strehi), zadnje kolo nič. Potem so tam konec 90-ih izumili gumice še za zadnje kolo, pa če si šel na kako 1.000 km dolgo pot si še kakšno elastiko čez nategnil in to je blo to. Komplet prtljažnika nam k sreči ni utrgalo nikoli.
 

gig

Pripravnik
7. apr 2009
680
11
18
NE menim da je thule najboljši. Da ne bo pomote!
Se mi pa zdi da ko kolo pripneš z boljšim nosilcem (ne glede na firmo), porabiš relativno malo časa in drži kot je treba.
 

FRooT

Pripravnik
19. avg 2007
507
8
18
Ti nosilci sploh kar se thuleta tiče so bomba. Imel na avtu polno naloženo truglo, dva kolesa ( skupaj zvezana pri belancah z elastičnimi trakovi , kar neverjetno stabilizira komplet prtljažnik btw ), pa je šlo tudi 180+ kamot po več kilometrov
wink-1.gif
Sicer se trenutno malo sprašujem po zdravi pameti, samo 14 let nazaj nisem tako razmišljal :D Tako da ob pravilni montaži kolo skoraj nemore past iz prtljažnika ob upoštevanju max hitrosti.
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.277
38
48
Tudi sam kupuje nosilce za 2 kolesa. Gledal sem že Thule wingbar prečke in Proride 591 nosilce, malo pa gledam tudi Thule Clipon zadevo. To kdo pozna in lahko svetuje ali je ok ali ne? CLipon je za pritrdit na prtljažna vrata zadaj. SKrbi me glede nosilnosti in prask predvsem. Cenovno je tam tam s kompletom za na streho.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.287
3.690
113
davorinm.wordpress.com
da napišem eno kritiko. klical sem avtotehno vis (celovška) za thule nosilce. Rabil sem 20 klicev, da sem dobil vezo s servisom, kjer naj bi imeli nosilce. Tisti na telefonu ni vedel najprej nič o nosilcih, potem se je spomnil in mi povedal polno ceno. Rečem "a ni v akciji za dobrih 50 EUR?"...pa reče potem aja sej res, neka akcija je. Rečem, da pridem danes po 17:00 uri iskat, če mi dajo na stran. Pa reče, da ni treba, da jih je še veliko na zalogi.

Pridem tja 17:15...neka stranka je bila še pred mano...pridem na vrsto in rečem, da sem klical, za thule nosilce za kolo in sem prišel iskat. Mi un reče "a mi imamo te nosilce? Aja sej res ja..... Ja. Mi delamo do 17:00, tko da pridte drug teden."
bonk.gif
Prišel sem iskat v petek, ker sem nujno rabil nosilec za soboto. Pa mu rečem, da imajo uradne ure do 19:00, servisa in nadomestnih delov pa do 18:00. Pa reče, ja smo zaključl. So mi že izklopili računalnik, tko da pridte drugič. A mi tega nisi mogel po telefonu povedat??!!! Popizdil sem in šel drugam kupit za dobrih 70 EUR. Tud, ko sem enkrat tja pripeljal na servis C3-ja, je bil odnos katastrofalen, neprijaznost in zamujanje z dogovorjenimi roki.
 
Nazadnje urejeno: