Thule Proride591 nosilci za kolo - izkušnje

sad

Guru
24. avg 2007
20.623
9.300
113
No, sem na podlagi različnih odličnih komentarjev in priporočil nabavil to zadevo. Prej sem imel neke noname nosilce, kateri pa so imeli po dve roki na bicikel (torej, je bil nosilec sestavljen iz dveh želez, katera sta držala kolo, na vsaki strani ena). Proride591 ima samo EN nosilec. In zadnjič se tako peljemo in opazujem malo senco biciklov na pokrovu motorja. Le ta sta se zibala sem in tja, bistveno bolj kot pri noname nosilcih. Bicikla sta bila pravilno zapeta, tako da tukaj ne bi smelo biti težav.
Je to normalno? Ker ni ravno prijeten občutek se potem vozit z bicikli na strehi. Pa tudi po kakšni AC jih ne bi rad pobiral
grin1.gif
. Sploh pa, ker sem bil prepričan, da so Proride591 top zadeva, kar se tega tiče.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Jaz dam na streho cca 3000€ pa se ne bojim
smile-1.gif
Pač močno zazibam levo desno.

Sem se pa jaz tud na začetku bal, ker se mi je zdelo, da še kar plešejo. Pa mam še stekleno streho, tako da sem še bolj lahko opazoval
grin1.gif
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.623
9.300
113
Mnjah, za bicikle mi je malo mar, ker niso vredni niti 100 EUR
evil.gif
. Bolj me skrbi, da se ne bi potem še kdo skantal, če padejo dol in pa, da mi cel avto ne sesujejo.
Ironija je pa v tem, da sem ravno zaradi varnosti šel na te. Sem rekel, da so prejšnji v vseh teh letih dali dosti čez, pa da bom bolj siguren. No, potem pa to
rolleyes-1.gif
.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.602
294
83
www.kacnje.eu
Jaz tudi uporabljam te nosilce in tudi nisem povsem prepričan v njih. Ko greš po gorskih cestah (malo hitreje
evil.gif
), je stvar videti bolj uboga. Ne vliva mi preveč zaupanja. Je pa res, da boljšega še nisem videl (v taki obliki).
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
fora je v tem, da očitno samo zgleda tako bolj nestabilno, ker še nisem slišal za primer, da bi komu iz tega nosilca padel dol bajk.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
sem zdaj malo pogooglal težave in 95% uporabnikov nima nobenih težav, nekateri pa imajo očitno neko napako in se račna z nabijanjem (luknje) odtegne.

Ostali pa tako kot jaz - pripneš do amena, streseš močno bajk na obe strani in še enkrat močno zategneš in zakleneš obvezno.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.623
9.300
113
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:[/]Ostali pa tako kot jaz - pripneš do amena, streseš močno bajk na obe strani in še enkrat močno zategneš in zakleneš obvezno.


No, zaklenil in zategnil swm tudi sam do konca. Bom pa sedaj še malo stresel zadevo. Pa itak ob vsakem postanku preverim ali je vse ok. Samo je človek malo razočaran, ko kupi top zadevo, potem pa vidi, da je isto kot 3x cenejša noname zadeva. Oz. še slabše.

Zanimivo pa, da to prej ni omenil noben uporabnik. Izgleda zgolj vsak hvali svojo precenjeno zadevo.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Ma ne vem. Fora je v tem, da verjetno samo izgleda malo bolj tako, ampak drži pa vseeno. Čeprav moram rečt, da meni najbolj "pleše" sprednje kolo, ker ima pač navpično os okoli katerega se lahko premika, sam okvir in zadnje kolo sta stabilna kolikor sploh je lahko stabilno nekaj, kar je na streho zavezano na 10 kvadratnih centimetrih
grin1.gif
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.623
9.300
113
No, upam da res držijo. Kar bi sicer moralo, sicer bi se že na veliko pisalo o tem. Ampak vseeno. Občutek stabilnosti je bil pri noname nosilcih bistveno večji. Tam se je kolo zgolj malenkost zibalo, pri teh pa se kar ziblje levo-desno. Zategnil sem pa sigurno do konca, tudi zaklenil. Spodaj pri gumah pa isto, sem zategnil do konca.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.724
147
63
Jaz imam tudi to. Ampak pomojem so premehke tele aero prečke. Zazibaj kolo in opazuj, kaj se dejansko maje in boš videl, da se majejo prečke.
Pa tile aero žvižgajo, ko 100 mater tako, da imam vse tiste reže polepljene z zidarskim selotejpom.

lp
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.767
3.621
113
Nekaj za tolažbo. Zadnjič je kolegu na avtocesti dol zletel komplet prtljažnik s kolesom na proride nosilcu. Kolesu ni blo nič, nosilec je tudi še uporaben, prečke so pa za v smeti. Thule je če ga pravilno ne namestiš en velik shit. Ali je majavo ali pa opraskaš streho (z nosilci, ki pridejo na rob strehe). Maje se vedno samo prvo kolo, je pa čisto odvisno od kolesa, oziroma obroča in kako tista plastična gurtna prime prednje kolo. Pri meni se od treh koles vedno maje samo eno, na kateremkoli nosilcu. Drugo pa je če se ti roka od nosilca odšraufa, ampak tisto bi verjetno sam takoj opazil.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.623
9.300
113
No, sam imam tovarniški prtljažnik, tako da kar se tiče le tega ni panike, vse paše v nulo. Proride gre pa itak v tisti kanalček v nosilcu, tako da to je tudi pravilno zmontirano, saj na drug način ne gre. Bom pa probal sedaj palco dat čim višje, čeprav potem pa ne bo naleg pravilen. Se bom malo poigral, pa da vidimo.

Je pa vsak prtljžanik problematičen, če ga ne daš pravilno gor. Sam vedno, ko zadevo zmontiram primem in orenk pocukam cel avto sem in tja. Če to drži, potem nima kam it
smile-1.gif
.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.788
2.567
113
ksz....

do zdaj sploh nisem študiral... če podereš zadnje zice in na bajku snameš gume se da sploh gorca stlačit v povprečnega hatchbacka?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.767
3.621
113
Ko sem še dirkal sem cestno kolo (velikost okvirja 56 in 58) vozil v R5 ali cliotu I, brez podiranja sedežev. Samo zadnja polica je morala ven. V vectro A so šla pa v prtljažnik tri cestna kolesa. Seveda vse tako da si obe feltni dol vzel.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.220
1.848
113
Zadeva funkcionira. To kar si ti gldal je bilo slabo vpetje - ko zategneš moraš malo zamigat bicikel, ker je možno da se ni lepo usedel okvir kolesa v čeljust...

A tudi če ciga ne bo spustil.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.378
719
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Jaz mam Thule FreeRide 532, pa drži kot 100 mater
grin1.gif
Sem na morju naredil benchmark na enem drevju - sem posekal kar konkretno debele veje in zvil bilanci na obeh kolesih, ki pa sta kljub vsemu ostali trdno na svojem mestu...

transbikethule4cbde65682.jpg