Težave z wireless povezavo

Borinjo

Zelenc'
16. maj 2013
13
0
1
Lepo pozdravljeni.

Imam Toshibo Qosmio X770-12M, staro 8 mesecev, naložene win 7 64. Zadeva je pa sledeča. Zelo slabo lovi wireless signal. Glede na to da doma vsem lovi signal normalno po celi hiši pa naj si bo to telefon, tablica, prenosnik od sestre, samo pri meni ne. Se postavim od ruterja cca 5 metrov stran in mi povezava pade na 2 ali 3 črtice ter neprestano meče ven ali pa nasploh ne zazna ruterja. vsem ostalim pa dela ko urca. Naj omenim da recimo v službi ko imajo wireless tega problema nimam deluje povsod celo 100 metrov od ruterja, razen če jih imajo več pa da jaz ne vem. Uglavnem ne lovi pa ne lovi tko kot bi moglo, driverji so posodobljeni, men je pa pameti zmanjkal. Aja pa ruterja sta dva različna v hiši oba delata povsem normalno. Mene pa že zelo
jezen.gif
tole vse skupi. Za odgovore se vam zelo zahvaljujem...... Borinjo
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Nesi na servis, naj pogledajo, če je katera antena ven staknjena ali pa če je na tečaju precvikana. Sicer obstajajo kakšni modeli, ki vlečejo slabše, ampak glede na tvoj opis je neka napaka.

Lahko sicer sam pogledaš, če lahko na spodnji strani prideš do brezžične kartice (preko prostora za menjavo diska ali RAM-a) in preveriš ali sta obe žici (včasih tudi tri) vtaknjeni not.

Tako izgleda kartica:

http://www.laptopparts101.com/wp-content/uploads/2008/12/mini-pci-e-wireless-card.jpg
http://linux.seindal.dk/linux-upload/2007/03/20041027-pa260006.jpg
http://c.fixya.net/fixya20/uploads/Images/DBEC5FE.JPG

Je enako stanje že od nakupa?
 

Borinjo

Zelenc'
16. maj 2013
13
0
1
Jap, že od nakupa imam stalno probleme s tem. Včasih mi čeprav signal imam napiše ni internetne povezave, a sam računalnik je povezan. Sam zanimiv da glih to sam doma nikjer drugje, mojster je prišel pregledat ruterje delajo ko urca men pa sere tole že od samga začetka. O Servisu Toshipa u sloveniji pa nism slišu nč dobrga tak da ne upam sploh na servis pošilat računalnika.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Če nisi nič dobrega slišal o Toshibinem servisu, zakaj si ga potem sploh kupil?
wink-1.gif


Torej če greš nekam drugam ti dela normalno? Potem so lahko tudi kakšne nastavitve v routerju - kak standard, ki ga laptop ne podpira (dobro). Čeprav če je nov, bi morala 802.11g in 802.11n delat brez problemov. Doma praviš, da ti na obeh routerjih dela enako slabo? Imaš mogoče na routerju vklopljen kak ''superspeed'' ali kaj podobnega?
 

Borinjo

Zelenc'
16. maj 2013
13
0
1
Glede servisa sm šele pred tednom dni zvedel kakšne kozlarije se grejo, sicer pa zame itak toshiba zakon. tak da z samim prenosnikom sem zelo zadovoljen- glede na to za kar ga uporabljam. Ne nimamo nič tazga uklopljenega, a bi mogoč pomagal če bi jst sistem ponovno naložu, da je mogoč v sistemu kej zdrklan...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Kak je lahko Toshiba zakon, če pa v izdelku ni nič od Toshibe?... samo sestavijo komponente in nalepka.

Probaj ruter še nastavit samo na G-only in na kanal 1, da bo oddajal najjači signal.

Možno, da ti kaj moti sprejem, zato pač menjaj kanal.

Še s tem malo preveri po hiši kaj se dogaja s signalom.
https://play.google.com/store/...GFuYWx5emVyIl0.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Da ti sosed ne hodi v zelje na istem kanalu in potem moti, malo poglej in nastavi na ruterju.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Poskusit ni greh, čeprav ne verjamem, da bo to rešitev.

Prej bi poskusil s več različnimi gonilniki - zadnjimi, starejšimi... Včasih zadnja verzija tudi ni najboljša izbira.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Meni je zadeva nemarno nagajala, dokler nisem menjal kanala, pa sem že vse živo preizkušal
smile-1.gif

Sicer tam je "norel" ruter. Kupil sem za pisarno hudo opevani router 54gl, vse priklopil in nastavil in nič jasno.

Naprave so ga tu pa tam našle, občasno se je dalo konektat, vse nastavitve so bile v nulo in običajne, vse živo delal, celo nekaj se z FW igral.

Nato pa samo menjal kanal na 1 oz. kjer ni bilo hudega prekrivanja in v trenutku je začel delati.
 

Borinjo

Zelenc'
16. maj 2013
13
0
1
Mam zaščiten z kodo tak da mislim da neb hodiu sosed v zele, no vse je možn sam ne verjamem, bom tud driverje mal pregonu....
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Borinjo pravi:
Mam zaščiten z kodo tak da mislim da neb hodiu sosed v zele, no vse je možn sam ne verjamem, bom tud driverje mal pregonu....

Mislil sem glede kanala in frekvence, da se motita.

Pa daj na toshibi nastavi B-only al pa G-only sprejem wifi signala, saj N ne rabiš, nimaš take linije za net
smile-1.gif
 

Borinjo

Zelenc'
16. maj 2013
13
0
1
Kje pa jst to naštimam kanal, da mi ni treba spet možakarja klicat pa 30€ plačvat da bo bi to on naštimu pa še brihtolu zravn kva je najbolj pa kaj najslabš pa mal manj kake gate nej nosm pa kdaj jih nej perem pa take pa to....
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Na ruter se znaš konektat?

Vtipkaj v npr. IE kot naslov

192.168.1.1 password ponavadi "admin" al pa
192.168.0.1

Pa prideš v nastavitve ruterja, potem pa malo "poglej" oz. išči channel in menjaj iz auto na 1 npr.

Tam tudi nastavi na ruterju b-g only... ne rabiš N
 

Borinjo

Zelenc'
16. maj 2013
13
0
1
Aja, kaj pa potem ko bom nastavil, (sevede če mi lahk ker to mal razloži kje nastavit- bi bil zelo zelo hvaležen), v službi mamo pa optiko, a bo potem tam problem z povezavo??
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
V brskalnik napišeš 192.168.1.1 (včasih 192.168.0.1 ali 192.168.1.100) - pri večini prideš tako v nadzorno ploščo od routerja. Za vstop napišeš privzeto uporabniško ime in geslo (včasih samo geslo) - ponavadi piše na nalepki pod routerjem, sigurno pa v navodilih.

Potem poiščeš not ''Wireless'' in pod ''Channel'' izbereš katerega drugega (priporočam 1, 5, 9, 13) - pač probavaš če bo kje boljše. Pod ''Wireless Mode'' pa izbereš ''802.11g'' in ne kakšen ''mixed mode'' - razen če imaš na omrežje priklopljeno kakšno zelo staro napravo, ki deluje samo na 802.11b. Preveri tudi če je kje vklopljen kak ''Superspeed mode'' ali ''150mbps''
 

Borinjo

Zelenc'
16. maj 2013
13
0
1
Jap konektat pa take stvari ni problem to znam, inštalacije pa sam sistem obvladam sam tuki za povezave z internetom oziroma zakaj ne lovi pa nastavitve ruterja mi pa niso tolk poznane, se nism nikol kej preveč ukvarju s tem, bom probal, hvala vam za vse in za nadaljne odgovore
 

Borinjo

Zelenc'
16. maj 2013
13
0
1
Pomojem je boljš da jst tole kr na servis nesem al pa računalničarju na naši firmi dam da pogleda računalnik kaj mu fali
 

Borinjo

Zelenc'
16. maj 2013
13
0
1
Mal čudna zadeva, obrnil sem mizo tako da sedaj gledam proti ruterju, pa prenosnik lovi povezavo na polno, ne prekinja več, sprehajam se po hiši z prenosnikom in vse lovi samo če je z hrbtom ekrana usmerjen proti ruterju, če se okol obrnam pa zgubi takoj povezavo.