Težave z najemnikom

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
Če je najemnik Italijan, to malo pojasni. Italijani, španci, .. hodijo doma v čevljih. Kar se pa psa tiče, če v pogodbi ni prepovedan, potem ne morete nič. Zna biti, da je pes bolj odgovoren za parket kot pa najemnikovi čevlji. Še posebaj če je večja pasma.

Sicer pa: kako vam je prišlo na pamet dati javorjev paket - to je menda najmehkejši paket, kjer se vsak udarec in praska pozna.?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
To ni problem, to je kazen...

Sestra oddaja svoje stanovanje in njen mož, torej moj svak, ki je poleg vsega se pravnik, ima kar nekaj izkusenj ze od prej s tem... Niti slisat ni hotel o oddajanju na črno ali s katerimkoli obvozom. Da je vsak davek cenejsi ali da naj raje prazno pusti. Ko poslusam zgodbe o tem, je dejansko tako, da pogodba nudi zaščito tudi najemodajalcu in so zadeve hitro resene. Čim je v igri izigravanje sistema, le-ta "poskrbi" za kazen. Leta te pustijo zajebavati se s tem, pa plačevati dolgove za najemnikom...

Jaz osebno zase vem, da ce ne bi iztrzila najemnine dovolj visoke, da poplacam tudi te fore, imam raje prazno... Oziroma danes se ljudje posluzujejo airbnb-ja, ker edina gotova stvar je, da ce je se tak kreten, bo vsaj kmalu spokal.
Par mesecev nazaj je bil članek o enemu dedku, ki je oddajal stanovanje v Dravljah, vse po reglcih. Najemnik je nehal plačevati račune in najemnine, on je pa po sodiščih ga leto in pol poskusil izseliti, na koncu pa je najemnik še ''po nesreči'' zažgal stanovanje.
Tudi pri nas na firmi smo imeli najemnika, ko je prišlo do spora je trajalo več kot 2 leti, da smo ga spravili ven, v tem času je normalno uporabljal prostore in ni plačeval nič. Mi mu seveda nismo smeli nič...

Ko bo država uredila tako, da če ti nekdo ne plačuje najemnine, da gre v roku 1 meseca ven s pomočjo policije bo vse super, do takrat pa nič čudnega, da je toliko oddajanja na črno, potem plačuješ 25% davka za stvar, ki si jo sam kupil, na koncu pa je še voluhar, ki je v tvojih prostorih bolj zaščiten kot ti?
Hvala za tako zakonodajo.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Točno to, res je problem, da imaš vse po reglcih, najemnik ti neha plačevat in namesto, da bi s pomočjo policije po hitrem postopku letel ven, ugotoviš, da je zaščiten bolj kot kočevski medved. Potem se lahko 2 leti+ jajcaš po sodiščih, on v tem času lepo opravlja svojo dejavnost in služi, na koncu ko mora končno ven, ti naredi še škodo in seveda nima več denarja, ki ti je dolžen.
Rešitev bi bila lahko popolnoma enostavna: Pride do spora najemnik/najemodajalec, zadeva gre na sodišče. Najemnik mora še vedno plačevati vse obveznosti v času ko sodišče odloča, ampak na nek račun od sodišča. Ko mlini pravice poooooooooočasi zmeljejo do konca, se ta sredstva iz računa nakažejo stranki v katero korist je bilo odločeno, problem rešen.
 

henkl

Fizikalc
18. nov 2019
427
235
43
giphy.gif