Težave z fotoaparatom Olmypus FE 310

Dumber

Fizikalc
19. feb 2008
1.017
4
38
Ptuj
Fotoaparat je bil kupjen v merkurju pred po leta. Je še v garanciji. (+se zgodi) Od vsega začetka je zabaval. Z novimi baterijami se, da narediti do 20kom fotografij nato aparat pokaže da so baterije prazne. Isti čas lahko daš te baterije v drug aparat in deluje bp. Potem pustiš nekaj časa na miru in daš baterije nazaj noter v aparat in spet dela par fotografij. Kupljene so bile dražje bateri za polnit s katerimi dela enako.

1. servis - damo nazaj v merkur nakar ga merkur pošlje Beseničarju. Mineta 2 tedna o aparatu ne duga ne sluha. Nakar zvemo da za olympus servisa ne dela Beseničar ampak ga pošljejo v prago. Fotoaparat pride nazaj po 3 tednih češ, da niso odkrili nobene napake in da naj preverimo bateri. Vklopim aparat in iste težave.

2. servis - aparat odnesemo direkt k Beseničarju v LJ. Tam ženska razloži, da ga bojo spet poslali v prago. Aparat spet pride nazaj z papirom, so ga ščistli in na novo naložili firmware. Sprobamo aparat z baterijami z aparatom naredimo par posnetkov in spet se stara zgodba ponovi baterije so prazne, ne da se posnet več kot 10 fotografij. Še slabše kot je bilo.

Ne razumem, če 2× pošlješ aparat za isto stvar nazaj vse razložiš, da se včasih zgodi takoj včasih po 20-30 posnetkih zakaj pri hudiču ne sprobajo aparata ali kaj ustvarjajo ?

Ima kdo kakšno idejo kaj bi naj to bilo.
Ga vržem v zid pa korstim "se zgodi"
 
Nazadnje urejeno:

chlovecek

Pripravnik
21. jul 2007
95
0
6
mislim da je tako, da če je izdelek v garanciji in ti ga v več poskusih ne uspejo popraviti (ene 4x menda), si upravičen do novega - malo poglej v te zakone o varovanju potrošnikov, predvsem v poglavje o uveljavljanju garancije
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.653
218
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
poskusi ga nesti na 3a, ali pa poišči uradni servis. Ker ti pri Beseničarju mi smrdijo ko nogavice 23x prešvicane in namočene v amoniak.

sam sem jim enkrat nesel na servis en objektiv, in kličem prvi teden:

- ja je šel naprej do uvoznika

aha, tega meni ne morete povedat, al kako!?

kličem čez 14 dni:

- ne vemo, kako je z objektivom, ker je šel naprej do uvoznika in uradnega servisa.

pa peezda, kako ne veste, kaj je z objektivom, če sem ga vam prinesel, morate vedeti, kaj se dogaja in vse. pa da bi mi dali telefonsko od tega uvoznika, kje pa, sam sem moral zvohat vse. pa bolj ko sem tupil, kako se mudi, slabše je bilo. ko sem pa tipa direkt poklical, smo pa v 2. dneh porihtal.
bonk.gif


3a in Fotomehanika - tu sem do sedaj vedno vse opravil hitro in dobro. tko, da pojd pogledat na 3a. na Zaloški pri Jurmanu so.
 

Dumber

Fizikalc
19. feb 2008
1.017
4
38
Ptuj
No so mi še pri Beseničarju svetovali naj ga na 3a nesem kar tudi bom verjetno.

chlovecek: to je res kar praviš samo problem je, da mora servis dat potrdilo trgovini, da se ne da popravit a tam so prepričani da fotoaparat dela.