Tetiranje DNA

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ko pravis, da si nasel sorodnike...a to pomeni, da so se tudi oni mogli testirat pri istem izvajalcu in so njihovi podatki zabelezeni v njihovi bazi? Ali kako?
MyHeritage trdi, da ima nekaj milijard DNA zapisov. Bogve od kje, sami jih gotovo niso toliko testirali. Mi pa res vsakih nekaj dni pošiljajo domnevne sorodnike po 4. in 5. kolenu. Mnogo od teh ima slovanske priimke, čeprav živijo povsod po svetu. Mi pa ne pade na pamet, da bi stopal z njimi v povezavo. Sicer pa neke raziskave pravijo, da si v 9. kolenu v žlahti s skoraj vsemi ljudmi na svetu. :)
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Bemtis.... To je ta mal necak. Ali pa mrzli necak. Nikakor bratranec bilokak...

Sori za OT. Enkrat smo se sli okoli teh sorodstvenih vezi. Kalbo, se mi zdi, pa se nekdo... Mi res nimamo nekega silnega asortimana, ampak za tole pa...
Te sorodstvene povezave me res niso nikoli zanimale. Te so bolj pomembne v plemenskih družbah.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.552
2.410
113
Saj sem napisal, bratranca v drugem kolenu, torej sina od sestrične, s katero imam bolj malo stikov. Našli so tudi en kup kao sorodnikov po 4. in 5. kolenu.

Mene je ena gospa kontaktirala... in mi je poslala za fotrovo stran za ene 300 let nazaj oz. ko so se priimki začeli.

Dobre veze s cerkvijo in cajt, in zgleda eni po arhivih šarijo.

V 300 letih smo se za 20km premaknili... lol
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
MyHeritage mi hkrati z domnevnimi sorodniki sporoča tudi, s kakim družinskim drevesom ti razpolagajo. Ena od mojih "sestričen" v petem kolenu razpolaga s preko 7000 imeni v svojem drevesu.