Testi motociklov

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Mogoče bo komu v pomoč pri nakupu motocikla in bi prej rad prebral kakšen test.

Slovenski:
Moto magazin
siol

Hrvaški:
MotoPuls

Avstralski:
McNews klikni Reviews

Če ima še kdo kakšen podoben link, naj ga nalima.
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Super ideja, kaj pa, če bi še vsak za svoj motor napisal občutke, izkušnje itd. Tako, bi dobili mnenja iz prve roke...verjetno bi bilo pametno odpreti nov topic ne?
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Ok. Bom jaz malo opisal svoje izkušnje z motorji, ki sem jih vozil. Naj povem, da je to zgolj moje mnenje, ki je lahko zelo subjektivno.



Tomos SLC15. Prvič sem ga vozil, ko sem bil star 8 let. Do tal z nogami itak nisem dosegel, tako da je na zadnjem sedežu moral sedeti brat. Ročka sklopke je bila tako velika in trda, da sem jo komaj stisnil. Vozil nekajkrat, občutkov se niti ne spominjam. Vozil sem tudi ostale mopede (Pony Express, Avtomatik, APN 6, BT 50), vtisi so bolj ali manj pozabljeni.



Honda VFR 400. 80 konj, štirje cilindri, letnik tam nekje 1988-1992
17758-icon_confused.gif
, peljal sem jo par kilometrov. Zelo majhen motor, vendar precej živahen, sploh če prej nisi vozil pravega motorja. Ko sem privil gas, mi je motor skoraj odneslo izpod riti, ko sem zabremzal, sem sedel skoraj na rezervoarju. Skratka, živi adrenalin. Zelo lahek in okreten motor. Me prav zanima, kakšni bi bili občutki danes.



Yamaha TDM 850, tisti zadnji model pred 900 ccm, vozil nekaj kilometrov. To je bil že precej težji motocikel, sem pričakoval, da bo bolj potegnil. Premalo kilometrov za kakšen globji vtis.



Kawasaki ER-5. Ja, avtošola. Težak in okoren motorček, niti ne tako šibak, vsaj za moje takratne izkušnje.



Yamaha FZR 600 R, letnik 1994. Prevozil cca. 15.000 kilometrov. Cestak, solidna moč in odzivnost, odlične zavore, solidna protivetrna zaščita (za mojih 184 cm). Precej zdelan motor (mehko vzmetenje). Splošen vtis zelo pozitiven, veliko muzike za svoj denar.



Suzuki GSX-R 1000, letnik 2005. Dobil za eno popoldne imel je prevoženih 0,3 kilometra. Ko sem pripeljal do najbližje črpalke, je iz avspuha smrdelo po novem. Prevozil dobrih 300 kilometrov. Motor je čista poezija
cheer.gif
. Lahek, močan, vodljiv, veliko navora, moč narašča zvezno in ni pregrob. Skratka, čisto konec.



Honda CBR 600 F, mislim, da je letnik 2003 (Elvir,a je?). Vozil dobrih 100 kilometrov. Super motorček. Se usedeš nanj, in imaš občutek, kot da si z njim prevozil že pol sveta. Lepo se pelje v ovinek, na prvi vtis se mi je zdel švoh in s slabo protivetrno zaščito, ampak to je brez dvoma zato, ker sem se nanj presedel direktno iz svojega ZX-12R, zato je to mnenje zelo subjektivno.



Kawasaki ZX-12R. Velika krača, precej težak, ampak ko se premakneš z mesta, občutek teže izgine. Prevozil cca. 600-700 km. Dolga medosna razdalja, zelo dobro drži smer, dobra protivetrna zaščita. Moči je na pretek, navora prav tako, ti da vedeti, da je zverina. Če malo bolj odpreš gas, zadnji konec ritne, vse skupaj pa je precej kontrolirano. Zavore niti ne tako impresivne, vsaj ne za nežne roke, je potrebno kar moško stisniti ročico, potem pa grize. Definitivno to NI motor za začetnike.



Mogoče sem kakšen motor pozabil. Če se spomnim, sporočim.
 
Nazadnje urejeno:

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Aja, sem pozabil. BMW F 650 Scarver. Vozil dobrih 100 kilometrov. Zelo nezahteven za vožnjo, primeren za začetnike, Rotax mašina (enaka kot na Pegasu). Zavore dobre, ima tudi ABS. Motor pod 3.000 obrati ni prav živahen (beri mrtev), od tam naprej kar soliden. Precej nizek sedež, zato je primeren tudi za tiste malo manjše in za punce. Zame osebno je celo malo prenizek, ker imam pri vožnji kolena preveč pokrčena.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.322
1.187
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Moj motor je zelo nezahteven za vožnjo, hitrost je obvladljiva! Prednja zavora je odlična, zadnja pa bi lahko bila boljša. V ovinku se ga da lepo nagniti, seveda, ko se ga dobro navadiš! Vzmetenje je odlično, dodatno ojačano, prenese tudi večje obremenitve.
Menjalnik ni preveč navdušujoč, bi ga bilo potrebno dodelati, saj je prestavljanje precej nenatančno. Vendar ko se ga navadiš, kar gre! Poraba goriva je sorazmerno majhna glede na obremenitev in hitrost!
Paziti je potrebno na enakomerno obremenitev, drugače lahko na ovinkih pride do težav v obliki zanašanja ali celo padca!
Na splošno je ocena zadovoljiva, cena ni prevelika, servisi niso dragi, motor je zelo vzdržljiv! Priporočam!
cheer.gif
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Kako misliš dodatno ojačano vzmetenje? Imaš kaj predelano?
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.322
1.187
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik elvir_vr6 pravi:
Kako misliš dodatno ojačano vzmetenje? Imaš kaj predelano?
Seveda! Nameščene imam dodatne torbe ob strani, zato je pri nalaganju tovora treba biti previden, da ga enakomerno razporediš, da je teža enaka na obeh straneh!
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Si pa šaljivec...imel sem Yamaho v mislih ne poštarja...
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
hysterical-1.gif
Jaz sem tudi mislil, da je to napisal za Thundercat-ko, ne pa za službenega.
 

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
Fuuuuul testov je tukaj: KLIK
Tip je zbral oz. še zbira linke iz skoraj celega sveta.
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Kaj se zmrduješ, kar priznaj, da bi ga imel, pa ne delaj se finega.
Da pa ti da ram air dodatnih 12 konj, je pa tudi malo lovska. Bo treba počakati, da bo Akrapovič naredlil nove rore in da se primerja tovarniško moč z močjo pri športnem izpuhu. Jaz jim ne verjamem, da ima res 200 konj.
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Lep je že, samo bi se ga bal...to je za profesionalce in ne za take "moto bambije", kot sem jaz...
wink-1.gif




A tale ram air, se, da tud na mojo Hondico zmontirat?
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Ram air ni ena škatlica s tremi kabli.
Ram air je sistem, ki, poenostavljeno povedano, poveča tlak zraka pri vbrizgu zmesi goriva in zraka. Hitreje se pelješ, hitreje potuje zrak skozi odprtine proti zračnemu filtru. Tam se ustvari nadtlak zraka in hitreje potuje proti zgorevalnemu prostoru (v cilinder), podobno kot pri turbini, s to razliko, da pri turbo motorjih nadtlak zraka ustvarja turbina (vetrnica, ki jo poganjajo izpušni plini), tukaj pa zračni tok zaradi hitrosti.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.322
1.187
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik gretzky pravi:
Ram air ni ena škatlica s tremi kabli.
Ram air je sistem, ki, poenostavljeno povedano, poveča tlak zraka pri vbrizgu zmesi goriva in zraka. Hitreje se pelješ, hitreje potuje zrak skozi odprtine proti zračnemu filtru. Tam se ustvari nadtlak zraka in hitreje potuje proti zgorevalnemu prostoru (v cilinder), podobno kot pri turbini, s to razliko, da pri turbo motorjih nadtlak zraka ustvarja turbina (vetrnica, ki jo poganjajo izpušni plini), tukaj pa zračni tok zaradi hitrosti.
Svaka čast,majstore!
aplauz.gif

Elvir,zdaj veš?
17758-icon_confused.gif