Test pomivalnih strojev

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
Kolega je že pred desetletji imel vse v hiši miele. Zanimivo, da je bil hud kolega s serviserji. To drago sranje se je kar naprej kvarilo in je imel serviserja vsake pol leta v hiši. Pa ne vem, če niso še hodili na neke preventivne "vzdrževalne" posege. Kot bi avto vozil na servis.
Dokler sem kupoval beko in gorenje, nisem vedel, da servisi za gospodinjske stroje obstajajo. Delal slabih 10 let, potem kupiš novo in odpelješ to na odpad. Za bosch baje obstajajo serviserji, samo po 4-ih dneh od uradne prijave in odprtja delovnega naloga preko centralne točke še ni bilo ne duha ne sluha o njih. Naše zdravstvo je še kar ok, tam dobiš okvirni datum napotnice.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
Od sedaj naprej sem prepričan v to. Sploh pa, ko sem te dni iskal probleme bosch-siemens pri gospodinjskih aparatih. Pridni Turki delajo solidno v Turčiji za mali denar, leni pa v Nemčiji za večji denar. Na koncu pa so notri taka tesnila, da se ponujajo kar repair kiti, da to po kakem letu usposobiš sam, da ne zamaka pri tistih dveh luknjah v kadi in da dela.
 
  • Haha
Reactions: sajkek

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.055
1.269
113
Kolega je že pred desetletji imel vse v hiši miele. Zanimivo, da je bil hud kolega s serviserji. To drago sranje se je kar naprej kvarilo in je imel serviserja vsake pol leta v hiši. Pa ne vem, če niso še hodili na neke preventivne "vzdrževalne" posege. Kot bi avto vozil na servis.
Dokler sem kupoval beko in gorenje, nisem vedel, da servisi za gospodinjske stroje obstajajo. Delal slabih 10 let, potem kupiš novo in odpelješ to na odpad. Za bosch baje obstajajo serviserji, samo po 4-ih dneh od uradne prijave in odprtja delovnega naloga preko centralne točke še ni bilo ne duha ne sluha o njih. Naše zdravstvo je še kar ok, tam dobiš okvirni datum napotnice.

Zate velja isto moj prejsnji post. Govoris "delal slabih 10 let", nato pa menjas. Torej govoris o aparatih iz druge ere. Tega ne dobis nikjer vec. Ce pa kjer dobis, sem prvi, ki bo kupil.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
Ne bi rekel, da gre za drugo ero, ker ne crkne elektronika in senzorji, temveč preprosto (ne)kvaliteto izdelave, oziroma navadna tesnila, ki so samo tri in spusti vodo ter aqua stop sistem ustavi stroj. Sodeč po razpravi na net-u precej standardna napaka za v švabariji narejene variante Bosch/Siemens, traja pa od kakega leta do nekaj let, da dela brez težav. Nekateri serviserji v Nemčiji priporočajo rešitev, da se za par € kupi kitajski set gumic in potem si miren.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.593
1.226
113
Znana napaka na modelih s kovinsko kadjo. Cenejsi (plasticni) ki so se mi zdi do modela 6xxx, ne puscajo. Moj boš je star 10 let ravno, in ravno vceraj je umrl. Ni se niti prizgal. Po izklopu iz stroma dela spet normalno. Zaenkrat. Dela pa v povprečju 1x na dan.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.055
1.269
113
Seveda gre za popolnoma drugo ero. S tem mislim, da ni narejeno, da bi trajalo. Ce ti pomivalec drzi 10 let, je to anomalija.
 

Piton

Guru
11. apr 2022
1.677
-207
113
Tako je.K piše na tablici stroja.Made in Germany.In ne Made in.P.R.C.Ali Made in Turkey..ali Made in EU....itd.
Moj pomivalni stroj Miele.Je dopolnil 5 let.Do danes brez ene napake.Teram ga na max...nema milosti.Ima da dela in služi svojemu namenu.Posoda pomita perfect...vse suha..samo pospravim v elemente :zmaga: :zmaga: :zmaga:
Sem pa takrat odštel za njega 1300 eur.Mašina je TOP :zmaga::zmaga::zmaga:
a dej ga srat.
jest mam pa nacjenejš gorenjev jajc že skor 8 let, pa tud dela. sam da je bil tvoj 6x dražji
Res pa da ga ne teramo na max. zato k se nam smil.
smo dal pod pedal za gas ene cegu, da se ne bi preveč matral :bonk:
 
  • Všeč mi je
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg in Pepe