Teslo v Tesli Y

mr_

Guru
20. sep 2007
9.035
2.468
113
Kaj pa vse možne direktive o snemanju in osebnih podatkih. Je to snemanje sivo področje? Al se ne sme ampak nimaš kaj proti multinacionalki? Mogoče bi morala vsaka Tesla imeti nalepko o izvajanju snemanja?
:)
 
  • Haha
Reactions: Bakki33

LarryClay

Majstr
10. feb 2023
971
997
93
Posnetki ostanejo privat za šoferja vozila - snemajo se na USB ključek v avtu.
Srečno pri uveljavljanju osebnih podatkov dokler niso javno objavljeni. Pa tudi če so, je privat oseba zaščitena konkretno. Moraš kar v zasebno tožbo in dokazovati škodo.
Drugo pa je, če je lastnik avtomobila pravna oseba.
Isto je z raznoraznimi kamerami naokoli, vključno snemanje z mobilnikom. Če so privat osebe odzadaj, je eno, če so pravne osebe, pa povsem drugo.
GDPR in podobna zakonodaja je spisana za zaščito od grdih korporacij in države. Ko snema privat oseba za svoj privat namen, je pa povsem druga scena.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mr_

LarryClay

Majstr
10. feb 2023
971
997
93
Meni je že pogum, da je v megli prepustil avto avtomatiki. Jaz se še navadnega tempomata v takih razmerah izogibam.
Mora bit kak FSD vernik, ki je sedaj prisilno šolan kaj pomeni besedna zveza "supervised" v Supervised FSD.
 
  • Všeč mi je
Reactions: luciano

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.907
654
113
EU
V megli dela kvečjemu kakšen radar oz. lidar, tega je pa Tesla itak namerno odstranila ker kamere FTW :bonk:
 

LarryClay

Majstr
10. feb 2023
971
997
93
Lidar ne dela v megli.
Radar pa dela pogojno, dokler so v igri premikajoči se objekti. Pa tudi to nujno ne, ko je megla preveč kapljevinasta in se radijski valovi odbijejo že prej.
 

LarryClay

Majstr
10. feb 2023
971
997
93
Zdrava kmečka pamet in zdravi kmečki šofer, megla in približevanje železniškem prehodu -> vozi počasi in pazljivo.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.907
654
113
EU
Ja ne, če je pa FSD - popolna avtonomna vožnja. Za to funkcionalnost si celo doplačal par tisoč evrov, pa še Musk je reku, da boš lahko služil s tem:bonk::valjamse:
 

LarryClay

Majstr
10. feb 2023
971
997
93
Ja ne, če je pa FSD - popolna avtonomna vožnja. Za to funkcionalnost si celo doplačal par tisoč evrov, pa še Musk je reku, da boš lahko služil s tem:bonk::valjamse:
Enkrat morda bo.
Trenutno pa ni in tudi jasno piše, da mora biti šofer prisoten in priseben za volanom, da prevzame, če je treba.
Ampak glupi Ameri, so pač direkt to, glupi Ameri. Morajo spoznat na trd način - trdi glavi ustrezno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Guinness

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.729
1.047
113
Kaj je dejansko problem pri kameri in megli? Če človek vidi vlak, bi ga morala kamera tudi. Je SW težava?
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.010
2.732
113
Moram priznat, da me je kamera v močnem dežju pozitivno presenetila, jaz nisem videl črt na cesti, pa me je lepo držalo na pasu. Kar se tiče pa Teslinega FSD, kot sem že napisal. V BMWju se mi je zdel lane assist in radarski tempomat boljši kot v Tesli. Teslin FSD je itak samo dober primer dobrega marketinga in gluposti Američanov. Na netu imaš ogromno posnetkov, kako jih avto bp pelje od A do B, pa precej manj bolj realnih posnetkov ko FSD dela take bedarije, da je že nevarno. Ampak Teslini fanboyi so po mojem mnenju prehiteli tudi Apple fanboye in pri njihovem božanstvu Elonu ne vidijo niti ene napake. (Vsaka podobnost z gorečimi volilci slovenskih političnih strank so zgolj slučaj)! :cheer:
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.907
654
113
EU
Meni pri Toyoti v močnem deževju oziroma bolje rečeno hudem nalivu praktično odpove vse to, ko vozim npr. na AC 130 km/h. Pri manjših hitrostih verjetno vse deluje, samo takrat pa teh asistenčnih sistemov niti ne potrebujem zares.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

Podobne teme

I
Odgovori
3
Ogledi
4.712