Termostatski ventil/glava težave

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.373
155
63
Rešeno.

Hvala za navodila, nasvete.

Glavo vzel dol, pričakalo me je to na sliki.

Prostora za prijet zelo malo tako, da sem nekoliko odvijačil še vijak takoj pri igli in je zadeva počasi zlezla ven in pričela normalno funkcionirati.
2629331-VENTIL.jpg
 

Priponke

  • 2629331-VENTIL.jpg
    2629331-VENTIL.jpg
    87,4 KB · Ogledi: 2.937

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.366
5.873
113
pri taščici
Cca 15 let so v hisi neke armalove glave, zadnje 4 leta pa je en del poceni Comapovih glav, pa zaenkrat se nisem nobenih ven vlekel v 4 letih kar sem jaz v hisi.
 

panaque

Pripravnik
23. sep 2007
225
2
18
Ljubljana
Tudi pri meni je s Herz ventili vedno neka jeba. Vsako leto vzamem glave dol in jih prepiham, "iglo" na ventilu pošpricam z Balistolom ali podobno zadevo in parkrat porinem noter, da vidim, kako se igla vrača nazaj in šele nato dam gor termostatsko glavo. Z Oventropom nobenega sranja..., vse dela kot mora 25 let+. Da ne omenjam Herzovih termostatskih glav na začetku, 25 let nazaj, ko so bile z neke čip plastike, ki je po letu pokala kot za šalo.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.108
3.413
113
ksz

Jaz imam pa na termostatskem ventilu, oz. na "osnovnem delu" na cevi, malo drugačno težavo.
Ta "igla" se že premika ven in not.. Ampak tudi, ko je povsem notri - če ventil "ročno" zapreš tako, da priviješ tisti plastični "pokrovček" - ne zaustavi popolnoma pretoka vode.
Tako, da temperaturo (pretok vode) radiatorja zasilno reguliram z zapiranjem "dušilnega" ventila na izhodu iz radiatorja, sicer bi imel v kuhinji 25+ stopinj.
.
Kako je možno, da se ventil tako "pokvari", da "igla" tudi v položaju "povsem notri" ne zapre pretoka?
confused-1.gif

.
Sicer imam za svoje stanovanje svojo ogrevalno zanko in lahko zaprem pretok, da zamenjam ventil.
Ampak vseeno bi bilo bolje, če je možno kako popraviti zadevo.
Kakšna ideja?
 

panaque

Pripravnik
23. sep 2007
225
2
18
Ljubljana
Si siguren, da ti igla sede do konca in še vedno greje? Poglej, če je še kaj lufta med popolnoma zaprtim ventilom in iglo?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.857
3.879
113
Lahko ti je šla termostatska glava. Če ventil zapre v ročnem režimu z navojem (ventili pridejo z eno kapico ki deluje kot "ročni ventil" -> priviješ in stisne iglo noter) potem je težava v termostatski glavi. In te glave so kar problem oz. imajo omejeno življensko dobo. Problem kot sem omenil je da ima folk glave na min. čez poletje s čimer pritiskajo s prekomerno silo na iglo in poleg tega da igla zašteka se še glava "pretegne" (velja za vse mehanske ventile, tako bimetal, tekočinske in plinske).
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.108
3.413
113
Mislim, da me nisi razumel.
Težava je v tem, da tudi v "režimu" zaprt ročni ventil, ko je igla do konca (oz. kolikor pač gre) notri, skozi ventil še vedno teče voda, oz. radiator greje.
Tako, da dokler ne rešim te težave same termostatske glave, ne morem kriviti za nedelovanje celega termostatskega ventila.
 

panaque

Pripravnik
23. sep 2007
225
2
18
Ljubljana
Si odšraufal glavo in probal iglo potisnit res do konca? Recimo nasloniš gor nek trd predmet in porineš iglo. Če je res do konca, nimam pojma, zakaj še greje. Je prej ta isti ventil s to glavo zaprl radiator?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.857
3.879
113
Sem napisal da če probavaš z zanič glavo ti ventila ne bo zaprlo. Če ti teče skozi ko imaš iglo čisto noter je pa čudno. Sicer ventil lahko pušča, samo v radiatorjih je par dcl na uro neopazno oz. ne boš imel toplega radiatorja zaradi tega.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
Ta igla pritisne 'zapiralo' v ležišče, da se zapre pretok vode. Po vsej verjetnosti se ti je na tem delu ali usedla umazanija (najbolj verjetno) ali nabral vodni kamen (ne vem od kje
grims-1.gif
) in zadeva ne tesni kot mora.

Spodaj zapri radiator, odvijači glavo stran, ter nato temrostatski ventil (polovi višek vode s posodo in brisačo)..)..ko ga potegneš ven boš videl princip delovanja in omenjano ležišče..tam očisti (npr. s čopičem). Če ni mehanskih poškodb (kar jih naj ne bi bilo) bi morala zadeva po čiščenju spet normlano funkcionirat.

Nisem siguren ali rabiš predivo (oz. tesnilno vrvico) pri vijačneju glave...sem jo sam jemal dol kako leto nazaj, pa žal ne bi vedel ali je zadeva izvedena prek tesnila ali rabiš predivo (spomnim se ne, da bi kaj čaral s predivom)....mene je motil šum, ki ga je povzročal radiator..no, bil je ta ventil..ker je odprtina prek njega mala in je zadeva šumela...sam sem to ležišče pobrusil (medenina) kolikor sem lahko in je zdaj zadeva povsem tiha - zapiram jih itak ne.