Termostat?

22. jul 2007
12.770
1.300
113
123
Torej išče se termostat za reguliranje centralne v hiši (plinska peč Weismann Vitodens 111 - 2014), mora imeti pa naslednje karakteristike:

- napajanje preko elektrike - adapter
- upravljanje preko wi-fi / aplikacija na telefonu
- podpirati mora tudi google assistent/amazon alexa
- istočasno mora omogočati tudi neodvisno ročno upravljanje v primeru nedelovanja interneta

Ali obstaja kaj takšnega, da izpolnjuje zgornje pogoje out of the box in ne še z dodatno uporabo DIY rešitev.
Tnx
 

kajote

Fizikalc
11. dec 2007
368
162
43
internet ne vpliva.. oz. vpliva samo kot krmiljenje če le to rabiš.. program je vpisan v njem, vezan pa je fizično na linijo za vklop ali izklop ventila..
torej brez interneta izvaja vpisan program.. le spreminjat ga ne moreš
(seveda pa lahko ročno na samem termostatu spreminjaš temperaturo +/-)

 
22. jul 2007
12.770
1.300
113
123
Aha ok to je dobra novica, ker pri Nest termostatu naj bi bil na mrzlem če odpove internet.
Ali pa se motim, naj me kdo popravi.
 
22. jul 2007
12.770
1.300
113
123
Očitno napajanje preko elektrike bo ostala pobožna želja.
Kaj pa še kakšna druga alternativa?
Recimo gledam do 200€.
 

kajote

Fizikalc
11. dec 2007
368
162
43
Očitno napajanje preko elektrike bo ostala pobožna želja.
Kaj pa še kakšna druga alternativa?
Recimo gledam do 200€.

ja za delovanje uporablja 3 x AAA baterije - meni so zdržale 2 leti / krmiljenje čez dan vsaj 10x
(tehnično bi navsezadnje lahko povezal tudi 4,5 V na kontakte za baterijo če že hočeš imeti elektriko... :) )

ima pa zadeva sistem ki se uči in se sam prilagaja, da je tebi optimalno / lahko narediš sicer tudi da velja točno tvoje - to izklopiš /, prilagajaš lahko tudi histerezo / za koliko se temperatura spremeni, da vklopi,.. ima super statistiko, da spremljaš svojo porabo, to primerja s porabami objektov istega tipa po svetu,..
1571538955486.png

povežeš ga lahko z NETATMO vremensko postajo, da beleži temperaturo zunanjosti, da še bolj optimalno deluje.. če je nimaš pa najde v tvoji bližini nekoga ki jo ima in bere njene podatke...

ok, no saj se vidi, da sem navdušen nad njim... :) / smo z njegovo uporabo znižali uporabo energenta za cca 15% (delno tudi ker lahko na daljavo spreminjaš delovanje sistema - npr. odsotnost, kasnejši prihod...)
zadovoljen!
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek
22. jul 2007
12.770
1.300
113
123
Ali je ta printscreen narejen iz programa v windowsih in je celo poslovenjen?
Kakor sem gledal edino tega ne razumem od kje-koga jemlje te vremenske podatke - accuweather.com in podobni, seveda če nimaš še vremenske postaje zraven?
Pa še to me zanima kar sem v enem videu videl ali uporabljaš tudi okenske senzorje, da se recimo sistem izklopi kadar prezračuješ z odpiranjem oken?
 
22. jul 2007
12.770
1.300
113
123
Hvala za tole, ja nič zdaj še moram počakati na black friday da bo zadeva malo cenejša.
Btw, kje si pa ti nabavil?