Tenis lopar?

Cawo

Fizikalc
Osebje foruma
25. jul 2007
2.862
12
38
Zanima me kakšen lopar naj si kupim? Sem bolj slab do srednje dober igralec, po dolgem času sem spet začel igrati tenis, swing imam srednje dolg in tudi srednje hiter. Nekako največ igram na osnovni črti in bi rad izboljšal hitrost žogice, natančnost pa recimo da kar imam, če imam čas lepo pripraviti udarec. Sedaj pa me zanima, kateri lopar naj izberem. Med poplavo raznoraznih firm je tu še razmerje strun, težišče, teža samega loparja ... Vem, da bi bil kakšen Hammer kar primeren zame, a me zanima, koliko bolj pri le-teh trpi komolec in rama, saj so namreč dokaj lahki z višjim težiščem.

Hvala.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.950
2.414
113
Dvomim da bos kje dobil nasvet, tega pa tega kupi. Vsa ta razmerja, teza, uravnotezenost, strune, napetost... pri loparju povejo konec koncev nic. Dokler ne preizkusis loparja, kako ti dgovarja. Kje pa bi lahko to naredil, zal ne vem.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Res je težko je svetovati..., najbolje, da jih par probaš..., ne vem reci kolegom....

Sam sem se zafrknil, vzel sem lahek lopar, ki nima ne vem kakega težišča v glavi, problem je v tem, ker igram precej na moč in žogica ne doseže tiste hitrosti, ki bi jo lahko z loparjem, ki ima težišče bolj proti koncu glave...

Praktično, bi to opisal, kot, da v roki čutim dovolj moči za močan udarec, lopar ima pa svojo mejo in več kot toliko "ne da " od sebe.