Teneriffi oktobra?

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
723
29
28
Malo vprašanj za tiste, ki ste bolj domači s potovanji
smile-1.gif


Kako je kaj na Teneriffih oktobra ali mogoče še v začetku novembra? Je mogoče že zelo vetrovno, deževno najbrž ni itd?
Šli bi z otrokom starim 2 leti, bi bil kakšen drug mesec bolj primeren? Je mogoče potem tam najeti avto s kakim otroškim sedežem? Šli bi z lastno organizacijo malo sem gledal karte se mi zdi da so najugodnejše iz Bergama(Milano) z Ryanairom. Hotel oz. apartma bi pa rezerviral nekje preko spleta, se mi zdi da cene niso tako pretirane, nekega luksuza pa tudi ne rabimo glede na to da običajno kampiramo.
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.054
3.798
113
Avto je daleč najcenejši pri autoreisen, vzameš ga obvezno na letališču, tudi če moraš zaardi tega s taxijem do tja se še vedno splača. Aprila sem za cel teden plačal 75 EUR. Dva otroška sedeža (lupinico in enega nad 9kg) sem dobil zastonj.

Leteli smo enkrat iz gradca s flyniki (dizaster, ne letim nikoli več, pa če so zastonj) in enkrat z brnika z adrio (če odštejem postanek za "tankanje" v španiji je bilo ok).

Za hotel se prej pozanimaj, da ne pristaneš v vukojebini par km od obale v hotelu med pijanimi angleži-njami (40+).
 

teapot

Pripravnik
29. apr 2012
267
0
16
Letos tudi mene vleče na Tenerife, najverjetneje v prvi polovici septembra, vreme pa tudi vidim, da se dobro drži.

Kaj je bilo tako groznega pri letenju s flyniki mimogrede?
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.054
3.798
113
1. ne držijo se urnika
2. direktni let pri njih pomeni let z vmesnim postankom, kjer čakaš v avionu več kot eno uro. In namesto 4 ure in pol si v avionu 6 ur (ok, načeloma mi ni noben problem zdržat v avionu tudi še enkrat toliko časa, vendar če vejo koliko časa bo trajalo naj mi to tudi povejo).
3. sistem za rezervacije oziroma izdajo kart imajo totalno v pyzdi. kdor je letel z manj kot 2 leti starim otrokom je čakal pred šalterjem kot nor, ker ženske niso znale oziroma uspele izdat karte za otroka, ki nima svojega sedeža. Tja grede sem še mislil da je samo pri meni težava, ko smo leteli nazaj je bilo na avionu še kakšnih 10 takšnih otrok in je bil pri vseh problem. na kratko, ko prideš na šalter mi dajo tri karte, četrte pa ne, postavijo me na stran in potem tam buljim v strop eno uro. Z otrokoma starima pol leta in 2,5 leta. vprašam tisto na šalterju kaj se dogaja in pravi da nič ne ve, ker rešuhje to ena druga, grem do druge na drugi konec letališke stavbe, druga nič ne ve o tem. če se nebi razpyzdil bi verjetno zamudil let, ker na letalo smo prišli med zadnjimi. Da ne govorim o tem da izpadeš tam kot en kriminalc, ki ni plačal. Pri vsaki drugi letalski družbi bi rekl, glej pejte se nekam usest, bomo že zrihtal.
4. ker je družba avstrijska je mal večja verjetnost da bo za tabo 70+ avstrijec (heider), ki ti bo jebal vse po spisku samo da se pipneš legnzica.
 

bimbim

Pripravnik
26. avg 2011
87
0
6
Citat:
Uporabnik jello pravi:
4. ker je družba avstrijska je mal večja verjetnost da bo za tabo 70+ avstrijec (heider), ki ti bo jebal vse po spisku samo da se pipneš legnzica.

jello, ti si pa poln predsodkov, a?
uf-1.gif


zamude se dogajajo pri vseh prevoznikih, tako da to ni nič poebenega. se dogaja tudi pri 'ta velikih'. verjetno potuješ z letalom 1x na nekaj let?
wink-1.gif


sicer pa so menda Kanarski otoki jeseni povsem OK... moram pa še preverit
wink-1.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.054
3.798
113
Ne budali nekaj na pamet, sploh veš od kod in kam smo leteli? Iskal sem direktni let, brez postankov in ga tudi našel, totalno štalo pa so naredili ker se do zadnjega ni vedelo kater avion bo naredil postanek na gran canarii, tisti ki gre na tenerife sur ali tisti, ki leti na sever. Oba poleta pa sta bila v razmaku desetih minut. In potem so še tik pred zdajci prelagali določene potnike iz ene mašine na drugo,........skratka katastrofa.....in sem spet rekel "jebiga je za preživet, ni pa fajn".....nazaj grede se je zgodba z retardiranimi šalteristkami in zmedo s kartami za otroke do dveh let ponovila (na srečo ne pri meni, ampak pri nekaj drugih primerih).....in sem videl da izredne ramere pri sicer bolj ali manj rednih letih so pri njih pravilo, ne izjema.

Zadnjih 12 let letim 2-3x letno, doživel sem že marsikaj, tudi odpoved leta tik pred zdajci, nekaj urne zamude, zaradi katerih sem zamudil naslednje lete,.....pa sem vedno rekel jebiga, shithappens, saj sem na dopustu, je pa res da včasih ko sem bil sam je bilo to precej lažje narest. Da pa za eno destinacijo, na katero letiš tedensko ne znaš napovedat niti približnega trajanja poleta in števila postankov je pa polom, plus vse ostalo kar sem napisal.

Z avstrijci (ne samo korošci) imam toliko izkušenj da imam za svoj "predsodek" po mojem mnenju popolnoma dovolj razlogov. Bolj "zoprni, nadležni, naduti, arogantni, polni samih sebe,....." so samo še izraelci.
 

teapot

Pripravnik
29. apr 2012
267
0
16
No kakorkoli, jaz pri flyniki ne najdem nič niti približno tako ugodnega, kot pri Ryanairu. Tako da se bom v vsakem primeru izognil morebitnim težavam s severnimi sosedi
cool-1.gif
 

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
51
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Ne budali nekaj na pamet, sploh veš od kod in kam smo leteli? Iskal sem direktni let, brez postankov in ga tudi našel, totalno štalo pa so naredili ker se do zadnjega ni vedelo kater avion bo naredil postanek na gran canarii, tisti ki gre na tenerife sur ali tisti, ki leti na sever. Oba poleta pa sta bila v razmaku desetih minut. In potem so še tik pred zdajci prelagali določene potnike iz ene mašine na drugo,........skratka katastrofa.....in sem spet rekel "jebiga je za preživet, ni pa fajn".....nazaj grede se je zgodba z retardiranimi šalteristkami in zmedo s kartami za otroke do dveh let ponovila (na srečo ne pri meni, ampak pri nekaj drugih primerih).....in sem videl da izredne ramere pri sicer bolj ali manj rednih letih so pri njih pravilo, ne izjema.

Zadnjih 12 let letim 2-3x letno, doživel sem že marsikaj, tudi odpoved leta tik pred zdajci, nekaj urne zamude, zaradi katerih sem zamudil naslednje lete,.....pa sem vedno rekel jebiga, shithappens, saj sem na dopustu, je pa res da včasih ko sem bil sam je bilo to precej lažje narest. Da pa za eno destinacijo, na katero letiš tedensko ne znaš napovedat niti približnega trajanja poleta in števila postankov je pa polom, plus vse ostalo kar sem napisal.

Z avstrijci (ne samo korošci) imam toliko izkušenj da imam za svoj "predsodek" po mojem mnenju popolnoma dovolj razlogov. Bolj "zoprni, nadležni, naduti, arogantni, polni samih sebe,....." so samo še izraelci.

Rusa še nisi srečal nobenega?:)
 

teapot

Pripravnik
29. apr 2012
267
0
16
Evo, to bo pa držalo. Rusi znajo biti res nadležni in neolikani, seveda tudi ne vsi. Pri izraelcih tega recimo še nisem opazil.