Televizor

corsol

Guru
11. mar 2010
2.853
892
113
torej OLED če se da.
Skrbi me še velikost, glede na to da je še vedno veliko progr. SD.....bojim se da bi na razdalji 2,5-3mv.......bilo preveč artefaktov videt.
Kakšne imate izkušnje s tem ?
Kolikor berem je SONY glede tega najboljši.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.024
3.918
113
torej OLED če se da.
Skrbi me še velikost, glede na to da je še vedno veliko progr. SD.....bojim se da bi na razdalji 2,5-3mv.......bilo preveč artefaktov videt.
Kakšne imate izkušnje s tem ?
Kolikor berem je SONY glede tega najboljši.
Še dobro, da je TV Slovenija na HD ju, kdo bi si mislil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

BabyFace

Zelenc'
24. jul 2024
3
0
1
Kaj tam do 500€. Pogoj da bo delal gor Kodi. Gledala se bo temu primerna vsebina. Primerno ceni.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.457
1.406
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
ksz....
Pri tem novem televizorju me moti en čuden zvok. Vedno, ko preklapljam med programi in tudi, ko gledam tv na istem programu in se menjajo kadri (reklame, prispevki....), nekaj naredil tk tk. En tak čuden zvok, kar moteče je. Nimam pojma, kaj bi to bilo in če je stvar v tv-ju ali v napeljavi...
 

scorpion

Majstr
25. apr 2008
1.983
163
63
ksz....
Pri tem novem televizorju me moti en čuden zvok. Vedno, ko preklapljam med programi in tudi, ko gledam tv na istem programu in se menjajo kadri (reklame, prispevki....), nekaj naredil tk tk. En tak čuden zvok, kar moteče je. Nimam pojma, kaj bi to bilo in če je stvar v tv-ju ali v napeljavi...
Naredi tk tk:valjamse:. Sliši se smešno, pa brez zamere. Preveri nastavitve za zvok v TV. Film je recimo posnet v dolby tehniki, reklame in prispevki pa sigurno ne - so posneti v slabši avdio tehnniki. In verjetno je vzrok v tem preklapljanju audio formatov. Skratka, po moje nekaj nimaš prav naštimano v audio nastavitvah na TV.
Ker praviš, da nimaš pojma, ali naj bi to bilo problem v tv ali napeljavi... imaš tv priključen na hi-fi ozvočenje? Tam so razlike še toliko očitnejše. Lahko ti recimo med različnimi avdio formati preklaplja tudi audio ojačevalec.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.457
1.406
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Naredi tk tk:valjamse:. Sliši se smešno, pa brez zamere. Preveri nastavitve za zvok v TV. Film je recimo posnet v dolby tehniki, reklame in prispevki pa sigurno ne - so posneti v slabši avdio tehnniki. In verjetno je vzrok v tem preklapljanju audio formatov. Skratka, po moje nekaj nimaš prav naštimano v audio nastavitvah na TV.
Ker praviš, da nimaš pojma, ali naj bi to bilo problem v tv ali napeljavi... imaš tv priključen na hi-fi ozvočenje? Tam so razlike še toliko očitnejše. Lahko ti recimo med različnimi avdio formati preklaplja tudi audio ojačevalec.
Saj vem, da se smešno sliši, ampak res je težko napisat, kakšen zvok je. Zaprasketa, zabrni, kot neka resonanca.... Tv je Hisense, čisto navaden priklop brez kakšnega dodatnega ozvočenja. Čudno je, ko to naredi med posameznimi odlomki oziroma scenami in tudi,ko priklopim kanal.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Da nimaš ti kake kune na podstrešju?

1727428536757.png
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.457
1.406
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Še 1x, kaj imajo podgane z zvokom na tv (tud če bi jih res imel:cool:)?
Kot prvo, na podstrešju nimam kablov, kot drugo, tud če bi bili, bi bila potem težava na vseh tv-jih v bajti.
 
27. jan 2022
5.785
2.272
113
Jaz mislim da imaš dve rešitvi ;) :
- najprej posnameš in daš na YT link pa sem in čakaš na "pametne" nasvete;
- takoj pokličeš servis in naj porihtajo.

Meni Hysense ne dela tega tako da normalno ziher ni.

Še nekaj sem se spomnil - mogoče so zvočnike narobe priklopili + in - ?