Telemach!!!

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.965
1.231
113
Heh, jaz sem pa A1 zamenjal z Telemachom. A1 leti ja, razen zvečer, ko se celica zapolni, potem je pa 5 MB/s. Kot si rekel odvisno od lokacije.

Realno pa 5G niti ne rabiš, če je 4G kolikor toliko ok.
 

janez123

Pripravnik
15. sep 2020
48
2
8
Pol pa je to žalost.
Preveri kako so kaj drugi operaterji A1, Hot.
Ali pa kaj od Telekoma.

Ali pa da se kakšna fix storitev naredi, ker Mobilni internet je vedno bolj v božjih rokah ko se zabaše celica.

No jaz sem jih zamenjal z A1 ker na moji lokaciji imajo porazne hitrosti na 4g, 5 g pa sploh ni.
A1 pa leti 650Mbit na isti lokaciji.
Mi je včeraj poslal sliko modema - neko kitajsko sranje z alixpressa za 20e, tako da bi bilo mogoče pametno probati z nečim boljšim. Če ne bo boljše se pa tudi nagibam k fix storitvi, edino no vem koliko jih nudi samo internet brez tv ali kaj podobnega..
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.491
1.100
113
Celje
Mi je včeraj poslal sliko modema - neko kitajsko sranje z alixpressa za 20e, tako da bi bilo mogoče pametno probati z nečim boljšim. Če ne bo boljše se pa tudi nagibam k fix storitvi, edino no vem koliko jih nudi samo internet brez tv ali kaj podobnega..
Preveri, če je slučajno nastavljen kak ponovni zagon modema vsak dan.

Če rabiš delovanje 24/7/365 brez minimalnih prekinitev, mogoče mobilni še ni zate. vzameš stacionarno in daš mobilno za rezervno povezavo. Če pa doma ne moreš preživeti 10 minutne prekinitve 1x na dan, je pa spet drugo ;)
 

janez123

Pripravnik
15. sep 2020
48
2
8
Preveri, če je slučajno nastavljen kak ponovni zagon modema vsak dan.

Če rabiš delovanje 24/7/365 brez minimalnih prekinitev, mogoče mobilni še ni zate. vzameš stacionarno in daš mobilno za rezervno povezavo. Če pa doma ne moreš preživeti 10 minutne prekinitve 1x na dan, je pa spet drugo ;)
Malo se mi dozdeva da je to ja, mamo plan danes preveriti.

Ni problem to 24/7 samo je taka ura ko ponavadi še kaj gledava po tvju in je zoprno. Tako da je če je to to - dnevni zagon modema se bo prestavilo na nekje ob 3eh 4ih ponoči pa bo :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi