Telefoniranje med vožnjo

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Kjub temu, da na cesti ni veliko predpotopnih avtov z nezmožnostjo povezovanja prek BT, še vedno na veliko opažam, da ljudje med vožnjo uporabljajo mobilni apararat (za pogovore, za FB ne bom pisal, ker ne gre prek BT).
Pa da ne bo šel kdo v luft, največkrat opažam to pri šoferjih avtov "višje klase" oz. takšnih avtih, ki BT zagotovo imajo.
Imam eno tezo in sicer ko BT povežeš z napravo, le ta v njej tudi ostane zabeležena (razen, če bi sproti brisal mobilno napravo), torej gre lahko za en povsem razumljiv razlog: avto uporabljajo še druge osebe in nočejo, da bi bila naprava vidna v avtu. In če gre za moža/ženo, potem je jasno, zakaj ne uporabljajo BT povezave :evil:
Imate še kako drugo opcijo?
No, point tega topica je, da ali so ljudje tako glupi, da ne znajo povezat telefona z napravo v avtu, ali pa kaj skrivajo.
Največkrat se te osebe pri klici smejijo ... velikokrat vidite, da se žena/mož smejita, ko govorita s svojim partnerjem?;)
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj
mnja, ali pa so ostali z miselnostjo v 90-tih...ko si bil največji car, če si v avtu telefonaril...ena antropološka raziskava mora nekje bit na to temo, hehe
to, da ostane log klicev, moram pa prov pogledat pri moji škatli, ki ni višja klasa. ko ni telefon povezan seveda...
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.219
9.457
113
kod Džej-Zija
Pri mojem Volvu vsakič sproti inštalacija pobere zadnjih n klicev in smsov. Tako da ob drugem uporabniku nihče ne bi vedel, s kom komuniciram. Ne vem pa, kako je pri drugih avtih.

Me pa res vsakič znova zabava, ko vidim X5 ali Cayenna ali kaj podobno hudega, pa pladenj od telefona na ušesu. Eleganca, da te kap.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in AndrejEnej

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Ne vem kake avte vozite, ampak pri meni se s priklopom drugega telefona na bluetooth ne vidi zgodovina pogovorov ali sms od prejšnjega telefona. Itak si lahko v nastavitvah nastavim kaj iz telefona se sploh shrani v avto. Niti imenik od mojega telefona, čeprav se ob povezavi normalno prenese ni viden ko je priključen drugi telefon.
Po moje je pol tistih, ki vozijo s telefonom na uhi takšnih, da ne znajo telefona in avta sploh povezat.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.564
942
113
Še boljši so pacienti s telefonom v roki pol metra pred sabo pa na zvočniku. Verjetno si mislijo kako varni so.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
376
122
43
Imam službeni kombi, letnik 2016. Telefon z BT verzijo 2.0 se je povezal z radiem.....Nov telefon, star 3 mesece, z BT verzijo 5.0 se pa ne poveže z radiem.....No, toliko....
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Ce si zesci momak in se med tednom ob 11ih dopoldne vsedes v avto ranga 120 do 150 jurjev peljoc v kafano je bv ce govoris prek BT povezave. More se videt, da si zaposlen s telefoniranjem, da si frajer in kak telefon imas.

Ne vem kaj tu ni jasno...
 
5. apr 2015
1.325
685
113
Js bi rekel, da je bolj nesposobnost naroda, kje v 2017 audiju nastimat telefon, kaj šele kake favorite not dat, smse brat itd...

Ali pa ne vklapljajo BT na telefonih..

Mene bolj zanima, a gre prek kakega AA whatsapp ali viber uporabljat..
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Js bi rekel, da je bolj nesposobnost naroda, kje v 2017 audiju nastimat telefon, kaj šele kake favorite not dat, smse brat itd...

Ali pa ne vklapljajo BT na telefonih..

Mene bolj zanima, a gre prek kakega AA whatsapp ali viber uporabljat..
Pa glih za Audija vem, da je simpl, kot gibanica ... aja, ne ... kot pasulj sm mislu
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Ce imas avto za 50k, 100k eur plus se 90% casa pogovarjas na telefonu s tipkami iz hoferja oz petrola. Predplacniske kartice. Kaj tukaj ni jasno?
 
  • Haha
Reactions: Corvette

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.120
287
83
zadnjih 10 let je avtotelefonija v malori pri razvoju telefonijade.
tako pri nmt kot GSM si imel pine spodaj. vstekal v prostorocno in je zadeva spilala.
dokler ne bo zakonsko obvezna fabrisko vdelana reza za simko poleg multimedije v avtu bodo nesrece zaradi uporabe telefonije stalnica.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Ce si zesci momak in se med tednom ob 11ih dopoldne vsedes v avto ranga 120 do 150 jurjev peljoc v kafano je bv ce govoris prek BT povezave. More se videt, da si zaposlen s telefoniranjem, da si frajer in kak telefon imas.

Ne vem kaj tu ni jasno...
Zakaj bi govoril po telefonu? To ima da nabiješ domaČe, da se sliši, kako Bose špila še 4 ulice okoli.
Ne pa telefon na ušeso, to je za papke z amortiziranimi premijami za ceno rabljene Dacie. :evil:
 
  • Haha
Reactions: henkl

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.138
2.210
113
Pa te osebe (uporabniki/ce) vedo o možnosti povezave tel - avto?
Če pogledaš Kardašinje, nobena ne zna povezat tel. z avtom.
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.811
815
113
MB
Mora se videt telefon, kajti vse je reklama in vse se plača ( pri VIP ) ne pri naših papanih.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.887
2.355
113
najbolj hecno je, ko nekdo stoji, pa se prostoročno pogovarja in je slisat vse ven kar gre na zvočnike :).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey