Telefon po factory resetu še vedno zahteva geslo

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.311
631
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Nekaj mi ni jasno. Sinu sem dal svoj prejšnji telefon (Huawei P Smart 2019) ampak si ga je zaklenil z geslom, katerega je pozabil. Ni bilo druge kot factory reset (vol down + power..). Telefon pa po ponovnem zagonu po začetnih nastavitvah spet zahteva geslo (ta del mi ni jasen) in hkrati ponuja odklep z vpisom v google račun s katerim je bil telefon prej sinhroniziran, torej z mojim mailom. Ko vse vpišem, se preverijo podatki a google vrže neznano napako. Lahko poizkušam znova in znova in nikakor ne gre. Sicer dobim na mail obvestilo, da se nekdo hoče logirat iz omenjenega telefona, dejavnost seveda potrdim kot varno. Ne vem kako naj odklenem ta blesav telefon, da ga bo lahko uporabljal. Pri resetu sem uporabil obe opciji in sicer factory reset ter potem še clear partition cache. Verjetno je potem edini način - reinstalacija ROM-a?
 
Nazadnje urejeno:

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Mene je nekdo tako nategnil, ko sem kupil nov (samo sproban) telefon. Telefon ponastavljen, vendar je zahteval mail, s katerim se je prvi kupec prijavil. Po nesteto sms-ov, klicev, se nikakor ni dalo dogovorit z njim, da pridem k njemu, on vpise mail, potem se odjavimo/zbrisemo in spet resetiramo telefon. Na koncu so mi ga resili na uradnem servisu. Seveda sem imel tudi racun od telefona, katerga sem prilozil. Reset preko servisa me je kostal nekih 20 al 30€, ne spomnem se vec, ker je tega ze nekaj let. Doma nikakor nisem mogel zrihtati. Precesal vse forume...
Torej, servis ti ga bo resil, ce ga sam prej ne bos mogel.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.311
631
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Hvala za tole, sem sprobal a žal ne deluje. Tako kot tudi mnogim drugim (po komentarjih sodeč), saj ko izberem emergency backup se po zagonu telefon normalno zažene, torej ne gre v emergency backup meni.
 
22. jul 2007
12.763
1.291
113
123
Kriv je verjetno Huawei cloud ali kako se že imenuje in pozabljeno geslo, nekaj podobnega ima tudi Samsung.
 

resnica

Majstr
9. feb 2013
484
436
63
Mislim, da gre za factory reset protection, ki se vklopi ob prvi prijavi v google račun na telefonu in ga je običajno zelo težko zaobiti.

“FRP turns On automatically when you have setup a Google Account on your Huawei Phone. After performs the hard reset process, the phone will ask the user to enter the last active Google account which was previously active on the phone. Without doing this, No-one will access the phone.”

Ne vem če to deluje, ker orodja sam nisem sprobal.

 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
No, jaz sem tudi imel Huawei...katerega je prejsnji lastnik tako zaklenil
 
Nazadnje urejeno:

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-460
28
Si bil ali sin prijavljen na telefonu še z kakšnim google računom? Si odstranil vse-se odjavil iz vseh preden si delal FR?
Si bil prijavljen v Huawei ID? Si se odjavil?
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-460
28
Sem šel točno čez isti postopek kot ga opisuješ v prvem postu in mi brez problema zbriše geslo. V fazi prijave moram seveda potrdit varnostno številko oz mail karkoli imaš nastavljeno. Kot že rečeno si bil prijavljen z večimi računi. Možno je, da se ne prijaviš s pravilnim. Kakšno napako ti vrže ven?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.311
631
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ja fora je, da sem imel na telefonu tudi služben profil (google) ampak sem tudi tega vpisal. Vedno dobim odgovor "neznana napaka" in spet okno za prijavo. Sem obupal za enkrat..
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.260
5.819
113
pri taščici
Tudi meni določenih UI predpotoni telefon noce vec sprejeti. Z enim UI se pa lahko registriram. Ne morem pa dodajat racunov..
Tvoj sicer ni predpotoni, ampak kaj ga mede ne vem.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
815
113
Definitivno gre za FRP.

Na YouTube je več videov za vsako vrsto telefona. No, za veliko vrst telefonov. Sam sem moral poskusiti več različnih, ker je odvisno tudi od naloženih verzij ipd. Na koncu je pri mojem telefonu pomagal (YT) trik z namestitvijo indijske tipkovnice in potem pravilno kombinacijo izbir (na slepo, ker so moje bralne veščine indijskih znakov nekoliko pod nivojem). Sem se pa s tem ukvarjal kar nekaj časa (poskusil, obupal, spet poskusil, Google support, poskusil, ...uspel).
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-460
28
Ja fora je, da sem imel na telefonu tudi služben profil (google) ampak sem tudi tega vpisal. Vedno dobim odgovor "neznana napaka" in spet okno za prijavo. Sem obupal za enkrat..
Pa ti v fazi prijave ponudi potrditev varnostno številke oz maila, ker v določenih primerih ravno zaradi tega ne spusti naprej.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.311
631
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
po factory resetu se telefon zboota normalno in gre skozi začetne nastavitve (jezik, regija, wi-fi). Potem pa se pojavi varnostno okno, kjer zahteva PIN telefona in kot drugo opcijo ponudi prijavo preko google računa (maila ali tel. št) s katerim je bil telefon pred resetom sinhroniziran, pač očitno klasična FRP zaščita. Ko vse vpišem, se podatki preverjajo in potem vrže neznano napako in spet ponudi okno za prijavo oz PIN.