Tekočine v ročni

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.123
10
38
Kako je zdej s to paniko? So lahko do 100ml v original ali moraš pretočit v prozorne flaške, ki jih dobim kje razen v duty na flughafnu? Predvidevam, da kakšen miler itd.?
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.885
1.271
113
S kom pa letiš?
Primer EasyJet-a

The rules:

-> The liquid is in a container with a maximum volume of 100ml
-> All containers must comfortably fit into a transparent, re-sealable 1 litre plastic bag, measuring no more than 20 x 20cm

Torej 1x 100ml embalažo, lahko pa več če so v prozornih vrečkicah...

This plastic bag must be removed from the hand baggage and shown separately to airport security
baggage-allowance-liquids.jpg
 

dejvi

Fizikalc
30. avg 2010
1.324
0
36
maribor
maja sem letel z ryanair in so pravila takšna kot na zgornji sliki,lahko imaš več vrečk,samo količina ne sme presegati 100 ml,

lp
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.123
10
38
Ryanair. Sej glede količine je vse jasno, samo to, kupit male embalaže in jih pustit ali prelivat v kakšne prozorne flaše.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.539
1.143
113
Celje
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
Ryanair. Sej glede količine je vse jasno, samo to, kupit male embalaže in jih pustit ali prelivat v kakšne prozorne flaše.

V prozorne nismo še nikoli prelivali... original, pa da skupne količina ne presega dovoljenega in vse skupaj v plastično vrečko. Je pa enkrat zatežil za eno sončno kremo, ki je količinsko malenkost presegala dovoljeno, če si pogledal količino, ki je bila navedena na embalaži. Krema pa praktično skoraj prazna. Ampak vstrajal je, da je merodajno to kar piše.
frown-1.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.058
3.806
113
Jaz tudi še nisem prelival. Recimo jogurte, tudi pollitrske (ego) sem vedno brez težav nesel čez.
 

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.129
63
48
123
Meni so cepci v Frankfurtu zasegli vodo, ki sem jo dobil na letalu in sem jo pil na sprehodu med terminali.
 

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
Lansko leto v Londonu, ko smo se vračali, smo imeli sabo dva "frutka" za nečaka (je bil z nami) in je bilo potrebno oba pred njimi odpreti in probati.
 

landcruiser

Fizikalc
19. sep 2007
286
31
28
Jaz po evropi večinoma potujem samo z ročno prtljago, kjer imam noter tudi toaletno torbico. Tekočin nisem nikoli pakiral v vrečke, pa še nisem imel problemov s tem. Nazadnje sem imel majhen zaplet, ker sem šel skoraj direktno iz dopusta na obali na pot in pozabil vmes prečistiti toaletno torbico. Potem na Brniku na rentgenu začnejo nekaj čudno gledat in ugotovim, da sem notri pozabil deodorant (ki je seveda bil večji kot 100 ml), zadeva je romala v koš in vse je bilo OK. Hecno pri vsem je, da so bile zraven še škarje, pa ne vem ali so jih spregledali ali ignorirali ... tako da sem nevede pretihotapil orožje na letalo ...

Drgače pa je veliko odvisno od osebja. Ko smo nazadnje potovali družinsko in je bil zraven leto in pol star malček, smo imeli s sabo polno termosko (1/2 l) s toplo vodo, ki je šla skozi brez problemov.