Tekekom BOX S

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.312
638
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Imam težavo, ki si je ne znam razložit. Sam sem sicer od nekdaj na Telemachu, zato mi Telekom ni preveč domač. Skratka kolega si je v uti zraven hiše uredil manjši pub v katrerega si je zmontiral TV. Internet ima iz modema, ki ga ima v hiši (pripeljan po kablu in testirano dela b.p). Problem pa je, da ko na to vtičnico priklopi Telekomov BOX, na televiziji nikakor dobi slike. Ta isti box mu v bajti deluje brez problema. Sem s speedtestom zmeril hitrost in dosega 20/1. Sicer ne vem koliko plačuje po pogodbi ampak verjetno je to vseeno dovolj da box deluje. Ni mi jasno zakaj ni slike. Box je s tv-jem povezan preko HDMI in menuji od boxa so, prav tako ikone od programov, samo slike ne da. Kakšna ideja?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.312
638
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Tega nisem preverjal, ker razmišljam, da če mu v hiši dela, bi mu moralo tudi zunaj. Res je da nisem siguren kako ima vse skonfigurirano ampak kolikor vem ima glavni modem v bajti in iz tega modema gre en UTP v dnevno, kjer ima EON box, drugi UTP mu gre v zgornje prostore od koder je vzel BOX (in tam je deloval), tretji pa gre ven iz hiše v uto (kjer box ne deluje). V uti ima tudi switch od koder pride kabel v vtičnico kamor je vklopljen BOX. Na tej isti vtičnici internet deluje, kot sem že omenil 20/1.
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.473
859
113
Ima v uti switch ali router? Če je slednji, potem je ta razlog za težave.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.583
493
83
Internet mu že deluje, po vsej verjetnostni pa ne pride vlan 3999 do ute.
Razlogov je možnih več, izgubi se lahko na switchu (če ni ustrezen), kabel že v osnovi ni priklopljen na pravi port (trunk) ali pa ima vmes še en router, ki pa tudi ni pravilno skonfiguriran, da bi pošiljal vlan 3999 dalje
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.473
859
113
Se pravi ni efekta ne s switchom, niti ne s kablom, ki gre direktno v telekomov modem?

V kateri port na Telekomovem modemu pa je priključen ta kabel, ki gre v uto? Ker če se prav spomnim, naj bi bila 3 in 4 bila podprta za TV.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.583
493
83
Lahko si na modemu nastaviš vse porte na trunk, če želiš
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
UTP konektor kabla iz ute, naj v hiši priklopi v port namesto kabla za zgornje prostore, in preveri delovanje. Mogoče je port drugače skonfiguriran.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.814
631
113
Po vsej verjetnosti je port narobe nastavljen. Verjetno je data, ker sicer na tv dobi podatke o programu ne pa video signala.
Ja zamenjaj porta pa mora delati.
 

jinetera

Pripravnik
7. sep 2007
544
8
18
Tega nisem preverjal, ker razmišljam, da če mu v hiši dela, bi mu moralo tudi zunaj. Res je da nisem siguren kako ima vse skonfigurirano ampak kolikor vem ima glavni modem v bajti in iz tega modema gre en UTP v dnevno, kjer ima EON box, drugi UTP mu gre v zgornje prostore od koder je vzel BOX (in tam je deloval), tretji pa gre ven iz hiše v uto (kjer box ne deluje). V uti ima tudi switch od koder pride kabel v vtičnico kamor je vklopljen BOX. Na tej isti vtičnici internet deluje, kot sem že omenil 20/1.
V dnevni sobi je EON box ali NEO?
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.096
2.448
113
Skoraj zagotovo manjka VLAN3999 na portu modema (TRUNK), ena zelo mala šansa pa je tudi, da switch ne spusti VLANa naprej, čeprav takega dumb switcha osebno še nisem srečal.