Tehnika na poti

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.972
10.385
113
seveda, ampak on bi notebook mel poleg da bi to nalagal gor, ali pa sem vse narobe razumel.
 

matt

yeeeehaaaaw
20. jul 2007
866
0
16
Jaz od lani, ko v ZDA nisem mogel priti do pametnega računalnika z internetom (wireless in folk s privat Maci je bil vsepovsod) in ko mi je ženska v hotelu rekla, da se lahko v hotel prijavim samo prek rezervacije na internetu, uporabljam z vsemi gadgeti in pizdarijami napimpanega EEEPC901/SSD. Majhno, lahko, priročno, baterijsko vzdržljivo. Vsaj dokler ne pride HTC desire. Potem bo vse v žepu.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.123
10
38
Glej, hec je da se pomnilnik logerja zabaše po 12 urah. In recimo, da je to za 2 dni potem ti prepiše začetek. Torej moraš zadevo spraznit. In potrebuješ comp, če ga pa imam bom pa še fotke za vsak slučaj pobral iz kartic. Računalnika niti drugače ne bom imel časa uporabljat. Torej zvečer za pol urce za backup.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.972
10.385
113
zakaj pa rabis loger,kam te greš? road trip? belezka pa pisi mesta
wink-1.gif
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Pa kaj te moti ce ima logger. Smo nekateri ki imamo radi belezeno pot podrobneje kot pa po imenih mest v beležki.

LP
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
O mater s čim se nekateri vse obremenjujete? Naj vzame model s sabo kar mu paše, vsakomur svoje. Jaz sem tudi freak na tehniko in imam vedno čim več gedgetov ob sebi, to mi sede, enmu pa pač sede da sred puščave v gatah na tleh sedi in na podlagi sonca ugiba v katero smer naj se giblje, zraven pa kamenčke šteje in čaka da bo minilo 14 dni, da bo šel spet na avion.
Jaz grem velikokrat celo na kufe s frendi pa na rami 2kg foto opreme, pa se s tem ven mečem?
hysterical-1.gif
Sem misli, da so tisti časi mimo ko je folk čudno gledal tiste z mobi Regljo za pasom na kavbojkah v ogromem etuiju, pa vidim, da je še vedno tako (no ampak v tistih časih je bilo res veliko takih pacientov, ki so s tem kazali da majo đsm).

Kar se tiče prijavljanja. Če ima vredno opremo potem bi jaz prijavil.
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
jaz na vsako pot, privat ali službeno, v SLO ali tujini vzamem vsaj naslednje:

- Blackberry (zaradi dobre kompresije podatkov je strošek roaminga posledično nižji)
- Še en mobilnik za na plažo (naj ukradejo raje tega kot pa BlackBerry)
- MacBook Pro ali Lenovo netbook z vgrajenim modemom za mobilni internet, odvisno od tega, koliko dela me lahko doleti tudi v času dopusta.
- Novatel Wireless MiFi (mobilni internet in WiFi plus baterija v eni majhni škatlici)
- Canon žepni, a z 12 mpix, 12x zoo, ter HD videom 720p
- 8 GB SD kartica
- iPod nano, nafilan z glasbo, sicer vsa glasba na prenosniku
- Garmin, če grem z avtom, sicer je sekundarni telefon Nokia z Ovi Maps.
- Walkie talkie (za short range komunikacije npr plaža - apartma ali hotel)

Moj mobilnik in mobilnik od bejbe ima gor Google Maps, obvezno mora biti multitasking (iPhone odpade) in skonfiguriran latitude. Če se kdor koli izgubi, se ga vidi na zemljevidu. Latitude je deaktiviran, če je potreba se pokliče z navodilom, naj se vključi. na poti do destinacije (kadar sem z avtom) imam Latitude aktiven ker mi potem ni treba xy ljudem javljati, da smo prispeli v enem kosu na dopust. Samo pogledajo na svoj mobitel in vidijo kje smo oziroma sem. Latitude redno uporabljam tudi kadar grem sam na kakšen izlet z motorjem aliu quadom da me lahko najdejo, če se sesipam s ceste ali pa me spolno zlorabi kakšen medved.
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.749
540
113
42
povsod malo
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
Glej, hec je da se pomnilnik logerja zabaše po 12 urah. In recimo, da je to za 2 dni potem ti prepiše začetek. Torej moraš zadevo spraznit. In potrebuješ comp, če ga pa imam bom pa še fotke za vsak slučaj pobral iz kartic. Računalnika niti drugače ne bom imel časa uporabljat. Torej zvečer za pol urce za backup.

Ne vem kako se točno reče temu (se bom probu pozanimat) data tank mogoče. No fora tega je, da je to combo bralnika vsega kartic in USB ključkov. Pritisneš backup gumb in ti shrani vse kar je na drugi strani karice/usb ključka.
Ne vem pa če dela z logerjem. Kerga pa imaš?
Plan B je, da kupiš novega ali rabljenega netbooka so tm 100-400€ ima kar nekaj placa in na tistem 10 inčnem ekranu nekaj malega vidiš glih tolk, da je pa baterija drži dolgo. Da ne boš vlačil 4 kile s sabo.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Citat:
Uporabnik coolpower pravi:
jaz na vsako pot, privat ali službeno, v SLO ali tujini vzamem vsaj naslednje:

- Blackberry (zaradi dobre kompresije podatkov je strošek roaminga posledično nižji)
- Še en mobilnik za na plažo (naj ukradejo raje tega kot pa BlackBerry)
- MacBook Pro ali Lenovo netbook z vgrajenim modemom za mobilni internet, odvisno od tega, koliko dela me lahko doleti tudi v času dopusta.
- Novatel Wireless MiFi (mobilni internet in WiFi plus baterija v eni majhni škatlici)
- Canon žepni, a z 12 mpix, 12x zoo, ter HD videom 720p
- 8 GB SD kartica
- iPod nano, nafilan z glasbo, sicer vsa glasba na prenosniku
- Garmin, če grem z avtom, sicer je sekundarni telefon Nokia z Ovi Maps.
- Walkie talkie (za short range komunikacije npr plaža - apartma ali hotel)

Moj mobilnik in mobilnik od bejbe ima gor Google Maps, obvezno mora biti multitasking (iPhone odpade) in skonfiguriran latitude. Če se kdor koli izgubi, se ga vidi na zemljevidu. Latitude je deaktiviran, če je potreba se pokliče z navodilom, naj se vključi. na poti do destinacije (kadar sem z avtom) imam Latitude aktiven ker mi potem ni treba xy ljudem javljati, da smo prispeli v enem kosu na dopust. Samo pogledajo na svoj mobitel in vidijo kje smo oziroma sem. Latitude redno uporabljam tudi kadar grem sam na kakšen izlet z motorjem aliu quadom da me lahko najdejo, če se sesipam s ceste ali pa me spolno zlorabi kakšen medved.

A kakšno kladivo od tehnike vzameš s seboj na pot, da pribiješ kakšen klin ali pa kakšno ponev, da medveda treščiš po buči, al vse to rešiš z blekberijem
hysterical-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
A ti hodiš na dopust počivat ali delat?

Ker jaz imam na poletnem dopustu od vse tehnike mobitel, ki ga prižgem največ enkrat dnevno za pol ure, pa seveda fotoaparat, po novem vodo in prahoodporen. Na zimskem je pa vsa razlika, da je mobitel prižgan tekom celega dneva.

Pa zanimivo, nikoli mi ni dolgčas.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Eni morajo(mo) na tudi na dopustu kdaj kaj naredit (jaz pa v 2 tednih itak od dolgcajta umrem, če ne bi bilo kaj za delat). Jebiga, tako pač je. Sicer je pa računalnik fajn še za kak film pogledat ...
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Super organizacija v firmi, ki je odvisna od cloveka na dopustu.

eni ne delajo v multinacionalkah, če si pa lastnik/direktor/šef d.o.o. ja ali pač s.p. je pa treba včasih tud med dopustom kaj na hitro zrihtat...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Evo, ravno na dopustu, pa na mailu. Je prišlo par vabil, ki pridejo samo k meni na mail, pa je bilo treba prečekirat za kaj gre in naprej poslat (in ne, ne uporabljam Out of office autoreplyja, je preveč koristen spammerjem) ... Pa ena tabelca za popedenat, pa še opar stvari iz dolgcajta zraven ...

Sicer pa enih 120 ljudi pa res ni nevemkakoveliko podjetje.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
Prvic ga sekam malo dlje s frcoplanom, seboj pa nameravam vzeti tudi prenosnik in pa fotkic z vso dodatno navlako. Predvidevam, da vsi v rocno prtljago nabasete te zadeve ali kako? In se to, je pametno na kontroli prijavit zadeve (so potrebni kaksni racuni ali samo poves kaj nosis seboj?) in pa glede na to, da do ciljne destinacije prestopamo 2x prestopamo ali je potrebno prijavit vedno znova ali si na zacetku poti s prijavo resil vse nevsecnosti do konca?

Preletel cel ZDA in kup ostalega, skoz customs samo zadeve daš na rendgen, laptop iz torbe, digitalca iz ovitka to pa je tudi to.

Noben te nebo vprašal odkod ti laptop.

Sem si nazaj uvozil tut novega oz za bratranca, in me nihče nič ni vprašal kako pa kaj. V states si laptope v glavo mečejo
in noben carinik ti nebo gušil kje si to dobil, pa če imas 4 laptope v štirih torbah.

Dokler nimas tekočine ali večjih kovinskih predmetov ni strahu.

Mene so edino klicali enkrat dol z frčoplana, naj pridem torbo odpret. Ko je sla skoz rendgen si niso znali razložit kajje tista železna škatlica. Vbistvu so mi pol tisto pločevinko bencina za zippota odvzeli ampak jebes če nova stane 2€.

Pa vžigalnike še stran jemljejo. Tak da če imaš zippota ga že prej daj na vidno mesto ko gre skoz xray.