Tehnika na poti

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.123
10
38
Prvic ga sekam malo dlje s frcoplanom, seboj pa nameravam vzeti tudi prenosnik in pa fotkic z vso dodatno navlako. Predvidevam, da vsi v rocno prtljago nabasete te zadeve ali kako? In se to, je pametno na kontroli prijavit zadeve (so potrebni kaksni racuni ali samo poves kaj nosis seboj?) in pa glede na to, da do ciljne destinacije prestopamo 2x prestopamo ali je potrebno prijavit vedno znova ali si na zacetku poti s prijavo resil vse nevsecnosti do konca?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.540
1.143
113
Celje
ma kaj pa vem....prenosnika in fotoaparata nisem nikoli prijavljal... pač osebna prtljaga. Moraš pa prenosnik na vsaki kontroli dati vzeti iz torbe in ga posebej spustiti skozi rengen.... včasih si zaželi tudi da ga vklopiš!

Zdaj če imaš pa cel kovček fotoopreme je pa mogoče res priporočljivo prijaviti pri izhodu iz EU!
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.123
10
38
Ma comp ima sledi, da je rabljen, foto oprema je pa prakticno nova in ne vem ce bi se jajcal z njimi. Zdej ce je potrebno samo ob izhodu prijavit pol bom to verjetno storil.
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
če greš na izlet, bi raj vse skup doma pustil... manj obremenitve za dušo in živce.

Če pa službeno pa tako kot je igi napisal, vsaj jaz bi tako postopal
smile-1.gif
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.749
540
113
42
povsod malo
Obvezno kot osebno prtljago pa tud če ni placa za gate
grin1.gif
pa znotraj šengena nč ne prijavim zunaj območja pa.
Aja pa na prenosniku včasih hoče, da ga prižgeš isto za foto in kamero.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.123
10
38
Na izletu pa menda ja ne bo fotoaparat ostal doma
smile-1.gif


Comp se morda, fotkic pa no way
smile-1.gif
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
točno to, ixus max, ni varjante da vlačim kaj večjega v daljne kraje.
wink-1.gif
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
da se vn mečeš, perhaps?

On: comp pusti doma, foto s sabo med osebno opremo in eno 8 GB kartico. Ti prostora ne bo zmanjkalo za shranjevanje materiala, pa še bolj sproščen boš, ker na boš študiral na comp, ki ti ga lahko kje v kakem hotelu, sobi kjerkoli, kdorkoli zmakne. S sabo ga pa menda ne boš zmeraj vlačil...
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Ne ravno. Imam pa drugančen občutek pri tistih, ki si comp s sabo vlačite. Ni ga večjega frajerja, ki po checkinu potegne v čakalnici iz rukzaka comp, pa "srfa". Pismo, saj na dopust ali potovanje ne greš zato, da se boš še tistih par dni obremenjeval z računalnikom, ki bi po pravilu morali biti namenjeni sprostitvi, uživanju in hobiju. Jaz imam računalnika na šihtu in doma polno kepo in mi na misel ne pride, da bi ga vlačil še na dopust ali potovanje, ker za to ni niti najmanjše potrebe. Pa tudi nafilam svoj fotkič do konca in še naprej s fotkami, ampak za to ne vlačim s sabo svojih prenosnikov, pač pa dve sd kartici in basta.
Ampak vsakomur svoje.

Brez zamere, fajn dopust ti želim in lp.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.123
10
38
No da razjasnim. Comp gre z menoj (if) za backup fotk in pa pobiranje rute (beri gps logger), logger pa zadrzi najvec 12 ur poti, kar pomeni, da ga bo potrebno vsaj na dva, tri dni izpraznit. Iskat public comp pa vprasanje kako bo izvedljivo. In samo zato bo sel zraven, sicer pa sem spraseval po necem drugem in ne po tem kaj vzet sabo in kaj ne.
smile-1.gif
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Tudi sam "vlačim" laptop s sabo. Kot si napisal...vsak vecer na hitro spraznem kartice s fotica in sem tako brez skrbi da bo slucajno premalo prostora na kartici, ce vmes posnamem se kak filmcek. Pol vsak dan sproti poberem se routo z navigacije in track loggerja.

LP
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.972
10.385
113
haha, klasika, imet največji fotoaparat z največjim objektivom nekje bogo za hrbtom, kjer greš za to da si spočiješ da doživiš kaj novega... ni varjante da vlačim x kg nepotrebne opreme
smile-1.gif
najraje da kar kolegi slikajo,potem sem vsaj na kaksni sliki.

na koncu bos frajer z 10000 slikami, zapekel jih boš na 5 DVDjev in verjetno nikol v zivljenju pogledal
wink-1.gif


ce si pa sluzis s fotografijo, potem pa spreglej moj post.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.972
10.385
113
pa navigacija za laptopu, hm, kaj greš s tovornjakom v neznano???

včeraj gledal dobro komedijo na to temo, za crknit... kupiš garmin za to da lahko probaš če te pelje po pravi poti domov, pa še kako res.
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
Citat:
Uporabnik ergo pravi:
Ne ravno. Imam pa drugančen občutek pri tistih, ki si comp s sabo vlačite. Ni ga večjega frajerja, ki po checkinu potegne v čakalnici iz rukzaka comp, pa "srfa". Pismo, saj na dopust ali potovanje ne greš zato, da se boš še tistih par dni obremenjeval z računalnikom, ki bi po pravilu morali biti namenjeni sprostitvi, uživanju in hobiju. Jaz imam računalnika na šihtu in doma polno kepo in mi na misel ne pride, da bi ga vlačil še na dopust ali potovanje, ker za to ni niti najmanjše potrebe. Pa tudi nafilam svoj fotkič do konca in še naprej s fotkami, ampak za to ne vlačim s sabo svojih prenosnikov, pač pa dve sd kartici in basta.
Ampak vsakomur svoje.

Brez zamere, fajn dopust ti želim in lp.

kak drug predlog, kaj delat na letališču, če si sam pa moraš 6ur ali več čakat na let? z računalnikom lahk pogledaš kak film tačas, da hitreje mine.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Ne strinjam se s tabo, razen, da imam marsikdaj tudi jaz rač. poln kufer ... Laptop na poti pride prav:
- za kontrolo lokalnega vremena ob morebitnem izletu ali nadaljnem načrtovanju poti
- za načrtovanje poti ali spremembo le-te
- za varnostno arhiviranje slik
- za oglasit se domačim po e-mailu in jim obenem poslati še kakšno slikco za skomine
- ma hudič, tudi na dopustu kdaj paše kakšen film
- in še in še.

Se ga pa tudi jaz izogibam kolikor se le da. Raje vzdržujem razmerje šiht, kištaraj : dopust, vin
evil.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.972
10.385
113
ce pa bo imel gor neke gps logerje

sej, naj vzame poleg, gre zgolj samo zato, da 2x premisli kaj zeli od izleta/dopusta...