TANK TORBA

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Pozdravljeni kolegi motoristi!

Zanima me, če kateri od vas ko se odpravi na kakšen daljši izlet, morje za več dni , uporablja tank torbo ?
To je dejansko zadeva z magneti, ampak mene zanima, če ti magneti tako močno primejo, da ti torbe dobesedno ne odpihne z tanka na avtocesti ? A imate z temi torbami dobre izkušnje ?

Je kakšen pameten link, kje jo kupiti ? Sem gledal po netu, ampak so cene kar zasoljene !

Namreč imam si jo namen nabavit, ker pač planiram naslednjo sezono tu in tam kakšno turo in bi lahko v prozoren zgornji del vstavil avtokarto in navigacijo, noter pa kakšen anorak ....

Predvsem pa me zanima, če so magneti dejansko tako močni, da ti torbe ne odpihne z kesla ?
Okrog kesla je nebi vezal, tako da to ne pride vpoštev. Zanima pa me, če je potrebno te magnetne zadeve še kaj dodatno vezat ?

Vnaprej hvala za vaše odgovore in lep pozdrav.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Pri Lojzeku imaš te torbe kar ugodno.
http://www.louis.de/_4075e8333f94b77626b117b402d49736c6/index.php?topic=rubrik&menu_rubrik=5

trgovina je tudi v Mb in ti naročijo iz kataloga.

Jaz sicer nimam tiste velike, imam bolj torbico, točno tole za 10EUR, da imam not dokumente, fotoaparat, rokavice ipd.

http://www.louis.de/_4075e8333...tnr_gr=10024144

Do sedaj sem jo samo enkrat vezal (pripel s paskom na krmilo), ker je na A1 kar dobro pihalo pa sem ziheraš. Drugače pa močno primejo ti magneti, velike torbe imajo še na strani.
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Jaz sem jo imel še na stari FZR-ki, vsi naslednji motorji niso imeli več kovinskega rezervoarja. Imel sem tisto, ki se jo da povišati, tako da je raztegnjena v višino merila cca 40 cm. Kupil sem jo v Hein Gericke v Beljaku, cena je bila zelo ugodna, na vrhu je bil prostor za avtokarto in žepek za GSM in si lahko videl, če te je kdo klical. V navodilih je bila sicer neka omejitev (120 kmh ali nekaj takega), vendar sem se po avtocesti peljal precej več, pa jo vseeno ni odneslo.
Če boš kupil magnetno, potem pazi, da bo tank pred namestitvijo vedno čist in da na magnetih ne bo kakšne svinjarije, saj na laku lahko narediš grde raze. Fazerka ima še kovinski rezervoar?
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Citat:
Uporabnik gretzky pravi: Fazerka ima še kovinski rezervoar?

Najprej hvala obema za odgovor. Pomeni, da se torba z paskom pripne še okrog krmila ? Se mi je kar zdelo, da jo ne držijo samo magneti. Na slikah tega ni bilo videti, pa sem razmišljal, da pri večji hitrosti ti jo lahko odpihne, ker magneti sigurno niso tako močni.

DA, Fazerca ima kovinski rezervoar. Kako misliš ŠE ? Moja je stara 2 meseca pa ima kovinskega, morda bodo v naslednjem letu naredili kakšen nov model Fazerke z plastičnim. Samo mi je dosti boljši kovinski rezervoar, kot plastičen.

Pomeni, da je tank torba nepogrešljiv dodatek pri daljših izletih ... itd ? Vsekakor si bo zadevo treba nabavit.
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Se opravičujem, če sem te užalil. Nič ni slabega, če imaš kovinski rezervoar, v primeru tank torbe je to še dobrodošlo. Na FZR je bil še kovinski, dvanajstka letnika 2000 je bila cela aluminijasta (pa še vseeno težka krava), čez rezervoar je bil še plastičen pokrov, na Triplu 2003 je posoda plastična.
Jaz motor zaradi pomanjkanja uporabljam bolj za zabavo kot za potovanja, zato ponavadi nimam prtljage. Top case mi je kot prvo grd in skazi motor (skoraj vsakega), kot drugo pa v večini primerov povzroči zoprno nihanje krmila, kar mi je zelo moteče. Kakšno malenkost dam v nahrbtnik prej pa sem imel tudi tank torbo. Tudi pri popolnoma raztegnjeni tank torbi nisem čutil nobenega poslabšanja voznih lastnosti, pri nahrbtniku prav tako, res pa je, da imam nahrbtnik, ki ga lahko fiksiram še okoli pasu, če bi bil samo na naramnicah, bi bilo verjetno precej slabše.
Edina pomanjkljivost pri nahrbtniku je, da ne "čutiš" oblin sopotnice.
cry12bpy.gif
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Citat:
Uporabnik gretzky pravi:
Se opravičujem, če sem te užalil.

Ne ne, nisi me užalil, zakaj le ? Saj motorja nisem jaz konstruiral, tako da ...

Citat:
Uporabnik gretzky pravi:
Edina pomanjkljivost pri nahrbtniku je, da ne "čutiš" oblin sopotnice.
cry12bpy.gif

Hja, te pač daš njej, da si oprta nahrbtnik in ponovno čutiš vse kar moraš.
cheer.gif

Takšen nahrbtnik za mestno vožnjo iz kraja v kraj sem si tudi sam omislil. Če vanj naložiš malo več je praktično, da si ga zapneš okrog pasu, se teža porazdeli na ramena in kolke. Super zadeva.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.433
139
63
Jst mam magnetno na cestaku, pr 270 mi je še ni odpihnl, tko da drži.

Jepa od Givi se mi zdi, pa u TCju kupljena.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Če se boš malo dlje in za par dni peljal si kupi spodoben kufer pa bo mir. Si ne znam predstavljati, sploh če greva dva, da bi imel še nahrbtnik po daljši turi, to je verjetno "praktično" pri cestakih, katere skaziš s kufrom.
Ampak ti itak niso mišljeni, da bi potoval in se lepo mirno vozil.

Za dve osebi za par dni, če spiš pod streho, je kufer povsem dovolj. Lahko pa dokupiš še stranske torbe ali kovčke, odvisno od potreb.

Tank torba je tako le dodatek, da imaš pri sebi priročne zadeve, sicer pa kupiš manjšo, priročno, ki jo takoj snameš in ti služi tudi kot torba, nahrbtnik pre šetanju.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Citat:
Uporabnik HITMAN pravi:
Najprej hvala obema za odgovor. Pomeni, da se torba z paskom pripne še okrog krmila ? Se mi je kar zdelo, da jo ne držijo samo magneti. Na slikah tega ni bilo videti, pa sem razmišljal, da pri večji hitrosti ti jo lahko odpihne, ker magneti sigurno niso tako močni.

Brez skrbi. Magneti so dovolj močni. Pazit moraš, da pravilno naložiš tank torbo in to je to - pravilno jo naložiš tako, da ni preveč teže v eno smer, da ti je ne vleče kam. Brezveze teorizirat. Kupi jo, tja do 20 ali 30€ je polno izbire in hitro vidiš, da je ni potrebno dodatno privezat.

Tako kot so ti svetovali - pazi samo, da ne bo spodaj umazana, kadar jo daješ na rezervoar, ker potem ga opraskaš.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Danes sem bil v trgovini Louis in sem nabral kar nekaj stvari; kupil sem si dve jakni , čeladi Uvex za mene in za ženo ,majice in pa seveda tank torbo z sedmimi magneti.
cool-1.gif


Torba je prva liga. Ima posebej prostor za navigacijo in kar nekaj predalov. Da se iz 16l povečat na 25l.
Pretvorim jo lahko v torbo za na ramo, zraven so pa še gurtne, če bi jo hotel pritrdit recimo na sedež.

img3845resize.jpg


Tukaj pa še armatura moje Fazerce. Skupni prevoženi kilometri ... hja, tu in tam se malo zapeljem po ulici. Zaenkrat še ni registriran.

yamah-16resize.jpg
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Predlagam nakup kufra če bosta šla kam dlje, na kufer pa se montira še naslonjalo in žena bo zelo udobno sedela.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Moj sodelavec jo ima na Yamahi FZ6N (naked) pa jo kar pohvali. Kupil jo je v Beljaku (je že nekdo omenjal trgovino)

............(aja..vidim da si že celo nabavil )........
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Citat:
Uporabnik HITMAN pravi:
Danes sem bil v trgovini Louis in sem nabral kar nekaj stvari; kupil sem si dve jakni , čeladi Uvex za mene in za ženo ,majice in pa seveda tank torbo z sedmimi magneti.
cool-1.gif


Torba je prva liga. Ima posebej prostor za navigacijo in kar nekaj predalov. Da se iz 16l povečat na 25l.
Pretvorim jo lahko v torbo za na ramo, zraven so pa še gurtne, če bi jo hotel pritrdit recimo na sedež.

Koliko je bila torba?
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Koliko je bila torba?

40€

Res je super. Sem jo probal danes dati na tank in zadeva zelo dobro zgleda.
Sama torba pa je res praktična. Notri ima predalček za kakšne dokumente, plus plastično sponko za ključe.
Zunaj ima 4 predale, prostor za avtokarto in posebej poglobljen žepek za navigacijsko napravo.
V samo torbo se vstavijo trde stranice, tako da če nimaš polne torbe ne zgleda kot neka zmečkana torba na tanku, ampak
kljub temu obdrži obliko. 7 močnih magnetov, prav tako pa ima še pasek za pritrdit na krmilo o čem smo včeraj tudi govorili.
Torbo lahko z priloženimi trakovi pritrdimo na sedež sopotnika, da pa jo lažje prenašamo pa ima zunaj tudi ročaj za nošenje, vpnemo pa lahko tudi ramenski trak. V sami torbi je nameščena še dodatna prevleka v primeru dežja, ki je zgoraj prozorna.
Preobleke ni moč odstraniz, ker se drži v predalčku torbe, ki je posebej odspodaj narejen, ga odpreš in prevleko povezneš čez torbo. Pozitivno, ker dejansko preobleke ne moreš pozabit doma, ko se odpravljaš na pot.

V glavnem praktična zadeva, pa še lepa je.

10025617_720_ANW03-kl_09.JPG
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Pa je bila to redna cena ali kak poust?

Ne zdi se mi draga zadeva - sploh če ne rabiš pogosto zadeve in se ne spraviš kupovat kufer..ker tam si pa hitro ob 400 EUR (skupaj z nosilcem za kovček).

(si mogoče opazil nahrbtnike..pa mogoče za kak denar se jih dobi?)
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Pa je bila to redna cena ali kak poust?

Ne zdi se mi draga zadeva - sploh če ne rabiš pogosto zadeve in se ne spraviš kupovat kufer..ker tam si pa hitro ob 400 EUR (skupaj z nosilcem za kovček).

(si mogoče opazil nahrbtnike..pa mogoče za kak denar se jih dobi?)

Za to torbo je bila to redna cena. Imeli so popuste na neke druge torbe za na tank, ampak niso bile ne vem kaj.
Kovček ....
ne-ne-1.gif

Meni kovčki niso najbolj všeč na motorju, ker skazijo zadek. To je moje mnenje, vsak pač ima svoje poglede na to. Lahko pa da si bom kdaj premislil ... nikoli se ne ve.
Tank torba pa je zelo praktična, pa vse imaš pri roki, sploh ne rabiš stopit z motorja.

Nahrbtnike so imeli, ampak tisti bolj praktičen, veliko prostornino in večimi žepi je bil 89€.
V kolikor te zanima, ti lahko poslikam moj nahrbtnik in ti v kolikor ti bo všeč zrihtam enega za pošteno ceno ? Moram še prej preverit če se da ŠE dobit.

Ima pas za okrog pasu, tako da ko imaš malo več naloženo se ti teža porazdeli po ramenih in kolkih ... pa še opleta nena ko ga malo stisneš po gasu.

Lep pozdrav.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.233
313
83
Kako je pa z nahrbtnikom če slučajno padeš? Mene to nekako najbolj skrbi. Ok, spodaj imam itak želvo, recimo da bi zadaj v nahrbtniku vlekel kakega notebooka v službo ipd. Nekako me najbolj skrbi da bi ob morebitnem padcu kak silicij v hrbtenjačo pogledal, oz. da bi si hrbtencio poškodoval ravno zaradi česa togega v nahrbtniku. Ok, boste rekli, saj ti tank torba tud lohk na bučo pade. Jaz jo sicer uporabljam, ampak zaradi opraskanja tanka nisem najbolj navdušen nad njo (položiš nekam, pa se magnetkov hitro kaj prime, pa popraskaš lak). Je pa Heinz Gericke, pa so magnetki že ven čez blago pogledali. Lahko pa potrdim da nevarnosti da bi odpadla ni - drži brez težav tudi samo na polovici vseh magnetov, vsaj tja do 170.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Ne vem, kako mislite, da si opraskate tank !?
Moja torba je takšna, da če jo snameš z tanka, potem se stranice, ki primejo tank, zložijo in dejansko se POVRŠINA, katera je na tanku se zaščiti pred umazanijo, tako da ni mogoče, da bi se na magnet kaj prijelo oz. da bi na tisto površino, katera je potem na tanku bilo kaj umazanega. Morda sem malce zakompliciral, ampak v bistvu veste kaj mislim.
Poglejte sliko torbe ... stranice pokrijejo spodnji del ko torbo odložimo.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.233
313
83
Če bi se mi dalo bi ti pokazal fotko tanka.... pa je predaleč do fotoaparata.... motorja. Skratka tale ki jo imam popraska lak na tanku.
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
Vse je možn, verjemi. Sam sem nekje v Bosni torbo položil na tla in hvalabogu jo nato od spodaj preveril preden sem jo dal nazaj. Nanjo se je prijel zamašek od piva. Rajš ne pomislim kako lep bi bil tank po namestitvi. Dodatna previdnost ni nikoli odveč.
wink-1.gif


Tusi