Take away kavarna

razmooo

Zelenc'
27. nov 2009
5
3
3
Živjo vsi.
Ena posebna tema:
Doma imamo eno manjšo parcelo, ki bi jo poskusil uporabit za takeaway kavo/sendviče, saj gre zraven ena semi prometna cesta.
Problem je, ker ta parcela ni zazidljiva (kmetijska). Je možno gor postavit eno malo leseno hiško ali pa predelan kombi, kjer bi se folk lahk ustavljal zjutraj na kavi za sabo.
V lokalu nebi bilo prodaje tobačnih izdelkov in točenja alkoholnih pijač.
Ima kdo kakšne izkušnje s tem in bi lahko kaj svetoval?

Hvala :)
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.610
245
113
ce bo kombi, sploh ne rabis razmisljat o kaksnih dovoljenjih.

"hisko" pa spravi na eno prikolico, pa tud nic ne rabis. se mi zdi da je tudi s kontejnerjem tako...

jest bi bolj razmislil o smislu take investicije... ce to ni neka ful prometna cesta...

drugace pa srecno!
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
ce bo kombi, sploh ne rabis razmisljat o kaksnih dovoljenjih.

"hisko" pa spravi na eno prikolico, pa tud nic ne rabis. se mi zdi da je tudi s kontejnerjem tako...

jest bi bolj razmislil o smislu take investicije... ce to ni neka ful prometna cesta...

drugace pa srecno!
Daj še enkrat premisli. ;)

Ustavljali se bodo kje? Dovoz na kmetijsko zemljišče? Parkirišče? Izvoz? Asfaltiranje?

Aja v Sloveniji smo. :oops1:
 

razmooo

Zelenc'
27. nov 2009
5
3
3
Cesta je konicah precej prometna, ampak ne na nivoju kakšnih vpadnic seveda :)

Na parcelo nebi bilo problema narediti uvoz iz ceste in izvoz na cesto.
 

razmooo

Zelenc'
27. nov 2009
5
3
3
No nekaj takega bi bilo super. Edino vprašanje je, kakšna dovoljenja rabiš, če pride kakšen inšpektor poizvedovat.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.610
245
113
najlažje je, da greš do lastnikov in jih malo povprašaš o vseh haklcih in ovirah.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Kdo bo pa zavil nastran, ce ga potem noben ne bo nazaj v vrsto spustil in bo trobil, blendal in jeb.a.l. m.a.t.er
 
  • Haha
Reactions: ales85

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.871
394
83
Na parcelo nebi bilo problema narediti uvoz iz ceste in izvoz na cesto.
Fizično ni problem. Se mi pa zdi, da bo papirni problem, ker ti bi rad kmetijsko v poslovno... in če imam prave info, uvoz/izvoz tudi ne smeš kar tako naredit kjer se tebi zazdi.

a ni blo tole včasih čist za cesto? ali sem kaj zamešal?
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.475
862
113
Je bilo ja, dokler niso zgradil Spara (in posledično uredili okolico).


Mogoče bi ti znala kaj več povedati tudi ta dva v Trzinu - tam je tudi zrastlo na travniku, ob kar precej prometni cesti:
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.470
5.467
113
drive caffe.png


Tukaj se lahko pogleda cene in fotografije: https://g.page/DriveCaffe?share

Imajo zelo dobro oceno, glede na komentarje je glavna prijaznost osebja in dobri smutiji. Še tista, ki je dala samo eno zvezdico, je komentirala "Super kava in prijazno osebje."