Tajska sredi januarja

igi

Guru
13. okt 2007
5.540
1.143
113
Celje
Citat:
Uporabnik gas pravi:
Jep,...to ceno ima airberlin.... mene nekako bolj matra koh samui,..sam ne najdem direkt leta iz Evrope
smile-1.gif

bo pa treba se mal agencijsko ponudbo pogledat

Izpusti koh samui.... po moje ni vreden.... Cene so precej višje kot drugod, pa preveč je vse turistično. 95% "turistov" pa je starejši moških, ki imajo zraven lepo, mlado tajko...v glavnam meni ni potegnilo sploh!

Čeprav hotel smo mel pa kr soliden. Tudi pogled je bil ok
wink-1.gif

829016-1.jpg
 

Priponke

  • 829016-1.jpg
    829016-1.jpg
    99,7 KB · Ogledi: 213

igi

Guru
13. okt 2007
5.540
1.143
113
Celje
jah smo najprej bli v enem drugem, pol smo pa po plaži se sprehajal in nam je ta v "uč padel" in smo se takoj preselili
smile-1.gif
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.237
54
48
igi potem bolj svetuje Phuket,..... oz. kater otok da se ga da doseči iz letališča na Phuketu dosti hitro,....
 

MUC

Majstr
4. sep 2007
1.729
100
63
ksz..

Evo, pa gremo na Phuket čez 5 dni. Plačane imamo samo letalske karte (ki so stale btw 1.900 EUR z rizikom in Corisom), hotel iščemo nekje na Patongu, ko pridemo dol
smile-1.gif

Za prevoz do Munchna pa se še odločamo ali z avtom, kar pride okoli 170 EUR (s parkingom), z vlakom (120 EUR) ali Adrio (530 EUR).. Najverjetneje zmaga avto, razen če bo huuud sneg.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.075
3.158
113
Mi smo do letališča najeli kombi ki nas je prišel 80€, letalske karte 400€ o Phuketu nimam kaj veliko za povedat ker sem bil tam samo dva dni. Vam bo pa lepo. Najbolš filing je pa bil kosmo prišli nazaj iz +34 na -13 kot je bilo takrat v Munchnu. Uživajte v poletju
smile-1.gif
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Citat:
Uporabnik MUC pravi:
ksz..

Evo, pa gremo na Phuket čez 5 dni. Plačane imamo samo letalske karte (ki so stale btw 1.900 EUR z rizikom in Corisom), hotel iščemo nekje na Patongu, ko pridemo dol
smile-1.gif

Za prevoz do Munchna pa se še odločamo ali z avtom, kar pride okoli 170 EUR (s parkingom), z vlakom (120 EUR) ali Adrio (530 EUR).. Najverjetneje zmaga avto, razen če bo huuud sneg.

Odločil se boš seveda sam, ti bom pa svoje izkušnje glede poti v Munchen povedal:

Na prvi pogled je osebni avto ugodnejši, vendar pa moraš računat, da ko se pri povratku po 10 ali več urah vožnje v letalu vsedeš v avto in pelješ še 6 ur v Slo, to nikakor ni varno in je tudi neodgovorno. Drugi problem v februarju in marcu je vreme. Dva do trikrat na leto letim iz Munchna v tople kraje in lahko ti povem, da tako 2007, kot 2008 in tudi 2009, v februarju in marcu niso bili primerni pogoji za tako pot z osebnim avtom, če ni bilo snega na poti v Munchen, je bil pa na poti nazaj. Zato priporočam vlak (zadnja leta potujem v Munchen samo s tem prevoznim sredstvom): povratna vozovnica je cca 70 EUR na osebo, doplačilo za spalnik (če je to potrebno) za 2 osebi pa 90 EUR v eno smer. Ker ponavadi potujem ponoči le v eno smer me tako pride povratna vozovnica z enim spanjem 115 EUR (na osebo). V Munchnu je na glavni žel. postaji tudi postaja S bahn in na letališče peljeta progi S1 in S8 (cca 40 min). Od Lj do letališča sploh ne stopiš na prosto, pelješ se ko lord in predvsem ničesar ne tvegaš.

In BTW, v začetku marca tudi jaz potujem iz Munchna na Phuket, seveda z vlakom. To bo moj že deveti obisk Tajske in tokrat prvič v paketu, imam namreč v kompletu prevoz in hotel. Sicer je tam (na Patongu in tudi na Karonu in Kati) na tone takih in drugačnih hotelov, a z otrokom jih ni ravno najprijetneje iskat, še zlasti če nisi navajen klime, ki tam vlada. Zato mogoče ne bi bilo slabo, da na spletu najdeš kak hotel in ga rezerviraš le za noč ali dve (z opcijo podaljšanja, če ti bo všeč) in predvsem se poskusi dogovorit, da ti organizirajo (čim ceneje, ali brezplačno) prevoz od letališča do hotela (ta prevoz in iskanje prenočišča sta namreč najbolj stresna dogodka na dopustu).
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.075
3.158
113
Zakaj je problem iskat hotel. Če že veš v katerem boš bival samo daš naslov taksistu in te bo tja peljal, seveda so tam taksisti ki ti pol težijo z kao nekimi agencijami ki ti zrihtajo hotel ampak če poveš da ga imaš ne bi smel biti problem. Jaz sem prvi dan ko sem prišel z letališča prvemu ki mi je težil rekel da bi hotel za 10€ na noč in nič več. In sem na koncu dobil kar solidno sobo ( brez ščurkov plesni in celo s pogledom na masto in ne na sosednji zid.) Seveda če imaš mulce s samo potem je verjetno res najbolje da si za prve dni že nekaj vnaprej nabavi
 

MUC

Majstr
4. sep 2007
1.729
100
63
Tudi meni se je vlak zdel najboljša varianta, a kaj ko mi ure ne ustrezajo. Naše letalo odleti ob 17:30, vlaki pa vozijo v Munchen tako, da bi bili tam ob 15:30, kar pomeni da zamudimo letalo ali pa ob 6:15 zjutraj in moramo čakati potem v Munchnu 11 ur
frown-1.gif
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Citat:
Uporabnik Primus pravi:
...pelješ še 6 ur v Slo...

Ja, če si npr. iz Prekmurja. Iz Ljubljane do Münchna (in kontra) se pripelješ brez kakega pretiravanja v 4 urah (450km), še posebej, če se ne voziš ravno v konicah. Jaz sem šel vedno ponoči gor (let zjutraj) in pozno popoldne / zvečer nazaj. Vedno je bilo to februarja ali marca, nikoli snega, nikoli Stau-a. Meni osebno je 4 ure vožnje mala malica, verjamem pa, da zna komu biti to kar precejšen zalogaj. Veliko mi je pomenilo tudi to, da sem vse zimske stvari (npr. bunda, topli puloverji) pustil v avtu na parkingu in jih nisem vlačil s sabo v tople kraje.