tajska-phuket in otoki

dejanpra

Pripravnik
9. nov 2010
39
0
6
Kar nekaj tem sem prebral na tem forumu in izvedel že kar nekaj koristnih stvari o Tajski, vseeno pa bi prosil še za nekaj informacij.
Kar veliko vas piše, da ste hotele in bungalove rezervirali na Tajskem in ne prej. Z ženo imava na žalost zelo slabo izkušnjo s tem sistemom iz Egipta, zato sva se odločila, da bova rezervirala vsa prenočišča vnaprej. Ker na internetu pod 40-50 € na noč (za dve osebi) ne najdem, veliko pa vas je pisalo, da ste bivali v bungalovih čisto na obali, za 15-20 €, bi prosil, če mi lahko pošljete kakšno telefonsko številko ali email lastnikov bungalovov oz. prenočišč. Potovala pa bova na Phuket, AO Nang ter Koh Lanta ( mogoče še phi phi).
Hvala za pomoč
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.540
1.143
113
Celje
Sicer sem od otokov bil le na Samuiju, ostalo je bila celina. Bili smo štirje in vsi brez nekih hudih izkušenj za potovanje z nahrbtnikom, pa še malce razvajeni po vrhu. In smo bili tudi na začetku malce skeptični glede tega. Na koncu ti lahko samo rečem, da bi naredili zares veliko napako, če bi rezervirali prej. Ker smo si urejali sproti nismo bili na nič vezani. Če nam ni bilo všeč smo šli pač dalje. Lonely planet je bil dobrodošel. ampak ko si tam, je kr naenkrat vsega dovolj, pa smo prišli dol prav na njihovo novo leto, ko je kao vse fulll zasedeno
smile-1.gif
Tudi za prvi dan nismo vedeli kje bomo...

Plačevali pa smo nekje od 20€ do 30€ za sobo (res je, da lahko spiš za dosti manj, ampak kot sem omenil smo malce razvajeni)
Na Samujiju pa smo za res hud hotel in apartmaje plačali tudi 70€...
 

calabria

Pripravnik
24. mar 2010
56
0
6
Zdrtavo!

Ne vem, če se ti splača rezervirat v naprej. Na Tajskem sem bila en mesec in nobenih težav nisem imela. Sobe si lahko najdeš kar tako, da hodiš od hotela do hotela in sprašuješ, če imajo kaj prostih sob. Lahko pa greš v Tajske "turistične2 agencije ( ki so nemalokrat samo miza s prospekti sredi ulice) in si preko njih tam rezerviraš sobo. Vendar bodi pri tem bodi previden, da ima agencija oznako T.A.T. Če se pri teh agencijah kaj zašuštra, jih lahko prijaviš policiji in se te na upajo nategnit. Še tko je no, če rezerviraš preko neta, plčaš kokr je cena, če pa rezerviraš tam in tam plačaš se pa za ceno nočitev lahko cenkaš.

Za Phuket, če greš na Patonga beach ti svetujem, da si rezerviraš sobo, ker naj bi bila ta plaža najbolj oblegana in mi smo kar ene 4 ure hodili od hotela do hotela in nakoncu dobili pomoje edino prosto sobo.

Če bosta šla na Phi Phi, loh vzameš preko Tajskih turističnih agencij cel komplet - ladjica do otoka in nočitev. Pa bodi pozoren kater Phi PHi ti bodo ponudili. Na PHi Phi Don bosta šla komot in tam tudi prespakla. Dostop do Phi Phi Leh pa imajo samo določene aldije/agencije, ker je to narodni park in ne moreš kr tko gor. So pa na tem otoku snemal film The Beach.

Koh Lanta je baje full lepa in tudi zlo pocen se da baje nočišča dobit. Za par €, hotel na plaži,....

Lepo potovanje
 

Poti

VIP titula
21. avg 2007
5.060
0
36
40
Jaz sem bil lansko leto na Tajskem. Ko sem bil na otokih, sem bil nameščen na Ko Lanti. Šel sem brez rezervacije, in seveda takoj ko prideš v pristanišče je bilo tam kup tuk-tukov(taxijev) in vsak ti je ponujal prenočišče, pa seveda zastonj prevoz do tja.

Jaz sem si že prej mal v lonelyju pogledal kam bi lahko šel, tako da na vse tiste njihove standardne fore "my friend i know a great place for you" nisem padel, ker ponavadi(no vsaj tako sem prebral) naj bi to bili večina slabša prenočišča(lahko glede lokacije, cene, urejenosti,..)

U glavnem, v pristanišču se pač zmeniš za prevoz z enim od "taksistov", in maš na Lanti ene 3-4 plaže(long beach,...) kjer je tam vsaj po 50 resortov, tako da lahko začneš na najbližji plaži in maš velike šanse da hitro najdeš. Če ti pa ni všeč, pa seveda lahko naslednji dan greš mal še pogledat, če je kaj primernejšega, ker prvi dan se ti verjetno s polno opremo ne bo dal okrog vozit oz hodit.

Jaz sem si našel tole:


Pogled iz koče:


Cena je bila 12€ na noč večja koča za 3 osebe oz. 6€ manjša koča za 2 osebi. Pomankljivost je bila da ni bilo klime, vendar sem imel ravno to "srečo" da nisem imel preveč lepega vremena, tako da se nisem potem selil.
Ta resort se imenuje Somewhere else, drugač imaš pa potem še cel kup sosednjih resortov, nekateri so takoj na plaži, nekateri so mal v notranjosti - recimo 2 min hoje do morja
smile-1.gif


Če te še kaj zanima glede Koh lante pa kar vprašaj.

Glede Phuketa nebi vedel prav velik, ker nisem bil tam, samo glede na velikost skoraj sigurno bi moral brez problema najti kakšen resort, samo verjetno je potem tukaj vprašanje lokacija...

Bil sem tudi na Phi Phi in sicer je ta zadeva veliko manjša, tako da bi rekel, da če bi že rezerviral bi si edino tam. Pa še to bi skoraj 100% dobil prenočišče tudi brez rezervacije.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Na Samuiju (Lamai) sem za bungalov (tukaj.

Moj nasvet - ne obremenjuj se s tem in išči sproti. Tajska je za razliko od Egipta backpackerska destinacija, kar pomeni, da je poceni, a še vedno zelo dobrih prenočišč ogromno. Ko prideš v nek kraj, te domačini dobesedno oblegajo in ponujajo prenočišča.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
za egipt verjamem da si težko dobil dol za spat.če boš za tajsko vse vnaprej rezerviral se boš nategnil.dol maš na vsakem koraku toliko prenočišč cvseh cenovnih rangov da je to najmanjši problem.ponavadi je tako da ti tudi na cesti ponujajo prenočišča.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
aja še to kaj boš na puketu
confused-1.gif
preveč ljudi,plaža ni več to kar je bila 15 let nazaj.izključno samo hotleski komplksi in ostala turistična sranja.priporočam railay beach cca 70km južno od puketa od otokov pa koh lipe če želiš uživati v lepih in mirnih plažah
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
912
112
43
Poglej si kontakte in mnenja bivajočih na
tripadvisor
travelfish
 

dejanpra

Pripravnik
9. nov 2010
39
0
6
na phuket je skoraj 100% da bova šla, ker mava letalske karte do kuala lumpur, nato pa je povezava ali do phuketa ali do krabi-ja. s tem, da je cena do phuketa skoraj enkrat nižja.
Kako pa lahko pridem s Phuketa do Krabi-ja ali koh Lanta. Lahko ladjo oz. čoln rezerviram kar v Phuketu?
@poti: kakšna pa je urejenost teh bungalovov. Z ženo sva ponavadi v hotelih 3-4 zvezdice. Saj mi ni potreben mini bar, tv, ipd,.. Samo čisto pa mora biti, pa da ni kakšnih posebnih vonjav. Kako je pa potem z zajtrki?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.970
10.378
113
predlagam krabi, gresta potem malo na ton sai med plezalce potem pa dalje na phi phi, zakljucis izlet potem na phuketu (kjer je precej guzvasto, nic kaj dosti za videt, in sama kurbarija). Lahko je težava če greš termin novo leto, ker takrat je guzva baje za popizdit, izven sezone pa se sproti meniš je dosti prazno.
 

tmy

Zelenc'
6. avg 2010
25
0
1
edino v Krabiju sva rezervirala vnaprej za phi phi - pri teh ki imajo linijo hidrogliserjev pa sva že naslednji dan menjala - šla na long beach
Na Tajskem si vedno poglej, zdilaj in vzemi. Imajo dovolj ponudbe da ne jemlji vnaprej.
 

Poti

VIP titula
21. avg 2007
5.060
0
36
40
S Phuketa lahko greš do Phi Phi/Koh Lanta z ladjo, ki jo tam rezerviraš.

Glede teh bungalovov je pa tako, da tam kjer sem bil jaz pač spada pod low budget, tako da je temu tudi primeren. Je pa tako, da je lepo urejeno(s tem mislim, da ni umazano,...). Zgleda pa takole:













Glede zajtrka je bilo v tem primeru tako, da si imel v sklopu resorta pač restavracijo, in si lahko pač jedel, pil kar ti je pasalo, ob odhodu si pa vse skupaj plačal. Je pa tako, da je bila v tem resortu hrana in pijača ena izmed cenejših daleč naokoli(kar sem pač sprobal - težko je, ker je na eni plaži vsaj 50 restavracij - vsak kompleks svojo).

Glede resorta je pa tako, da jaz bi šel drugam, če bi bilo mal bolj vroče, ker sem pač razvajenc in rabim en prostor, kjer se v tisti vročini ohladim, tako da klima obvezno
smile-1.gif


Ko boš iskal sobo pa obvezno prej reci, da bi rad pogledal, če noče pač greš naprej.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
jah pa dobr sej če letiš na puket ni nujno da tam tudi ostaneš.do krabija je cca 70km.prevoz je pa bus ki vozi na 20minut od 1-3 razreda.
 

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Tajska je brezveze, otoki pa še bolj, preveč turistično, predlagam da greš v sosednjo Burmo....
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Mislim, da je napisal, da hoče it na Tajsko po otokih. Burme pa res ne moreš priporočat namesto tega, kar je on napisal.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
Citat:
Uporabnik natko45 pravi:
Tajska je brezveze, otoki pa še bolj, preveč turistično, predlagam da greš v sosednjo Burmo....

bonk.gif


ti bi se šel turista špilat po burmi,da bi rekel vietnam ali pa kambođa ajde še nekako ampak burma
cheer.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Kako lahko nekoga, ki je videl samo Egipt, pošlješ kar v Burmo? Saj je Burma krasna (sicer govorim samo po pripovedovanjih drugih), ampak za nekoga je že Tajska lahko velik šok, ki se v ostalih državah okoli samo stopnjuje.