Tablature za kitaro, za otroka

kajn

Guru
5. okt 2007
2.765
1.583
113
Iskajoč brata
Zdravo družba,

malega malo vleče za kitaro in me zanima, če imate mogoče kakšne simpl tablature. Not ne zna brati. Kakšne otroške pesmice mogoče?

Hvala za pomoč
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.192
1.351
113
Bi ti priporocal mogoce kakega mentorja za nekaj casa. Da skapca, ka mu je sploj za pocet.

Nas je s 5 leti zacel s privat mentorjem za frajtonarco, zacel s kuza pazi, mi se mamo radi, telebajski. Po 10 ne polnih mesecih se uci pa ze golico.
 

dask

Majstr
21. sep 2023
451
496
63
Kolega je s tamalim tole uporabljal, mogoče pride prav.

tps://www.zabrenkaj.si/kategorije/za-zacetnike/
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.765
1.583
113
Iskajoč brata
Zato tudi odpadejo vse tele knjigice iz glasbenih šol..
Za akorde nima še potrpljenja, zato iščem preproste tablature, kjer igraš melodijo.
Še vedno iščem :)
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
943
131
43
Zato tudi odpadejo vse tele knjigice iz glasbenih šol..
Za akorde nima še potrpljenja, zato iščem preproste tablature, kjer igraš melodijo.
Še vedno iščem :)
Verjetno kitaro glih imate pri roki, ampak moj predlog je malo drugačen - za tistega, ki bi malo probal.
Za ca 30EUR dobiš nov ukulele (sopran), ki je majhen (za majhne prste dobrodošlo, sicer so tudi kitare v manjših velikostih), ima štiri strune. Dost enostavno. Iz druge roke je verjetno še ceneje.
Sicer pa - na trzalica.com so neke lekcije, pa verjetno po celem internetu. Kje so pa kakšne enostavne tablature, pa nimam pojma :)
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.765
1.583
113
Iskajoč brata
Kitara je bila njegova želja že dolgo časa nazaj in neumn božiček jo je prinesel
Rdečo, malo manjšo velikost stratocasterce:cheer:
Pa je stala 2 leti, sedaj jo pa nazaj po rokah valja, pa iščem take pesmi, kjer bodo "hitro" rezultati, ki potegnejo naprej. Do kjer pač gre...
Lahko da ne bo nič, pa bo čez 10 let ponovno... ali nikoli
Vložek ni bil tako velik, tudi če bo obstala v kotu
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.447
1.896
113
Rdečo, malo manjšo velikost stratocasterce
Pa ti sploh rata to zadevo sploh uglasit?

Nekaj takega smo mi nabavli, bil je nek 1/2 stratocaster + žepni feršterkerček. Zadeva je popolnoma neuporabna za igranje. Predvsem ker je prekleto trda in ker jo je, kot sem rekel nemogoče uglasit. Zdaj je na steni, ker zgleda pa kr dobro.

SIcer pa googlaj "Basic guitar chords". Naj se nauči C, A G in D, pa bo dober za pol slovenskih komadov.
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
943
131
43
Ah, naslednja investicija - multiefekt.
In slušalke za ostalo družino oz. še bolje, za sostanovalce v bloku :)
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.192
1.351
113
Kitara je bila njegova želja že dolgo časa nazaj in neumn božiček jo je prinesel
Rdečo, malo manjšo velikost stratocasterce:cheer:
Pa je stala 2 leti, sedaj jo pa nazaj po rokah valja, pa iščem take pesmi, kjer bodo "hitro" rezultati, ki potegnejo naprej. Do kjer pač gre...
Lahko da ne bo nič, pa bo čez 10 let ponovno... ali nikoli
Vložek ni bil tako velik, tudi če bo obstala v kotu

Hehe, ste ubrali podoben zacetek. Tudi nasemu je pri 5letih prinesel bozicek frajtonarco, ker je veliko govoril o njem. Seveda sva najprej najela. No, ker je mentor takoj rekel, da ima talent, mali pa ma voljo, smo jo po 6 mesecih narocili novo.

Kaj zelim povedat. Ce si to zeli in ima voljo, potem ni ovir nobenih. In ce je po naravi tak, da vrta, dokler ne ugotovi. Ce pa je yo bolj vasa zelja, da bi on nekaj igral, potem pa je druga pesem.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.765
1.583
113
Iskajoč brata
Kitara je OK, je ene 3/4 tinska velikost, lahko se jo uglasi, se pa tudi hitro razglasi. Ampak to je zadnja briga za njega, mene pa ušesa bolijo
Kot sem že zgoraj pisal, nima želje po akordih... ga še ne pije ob tabornem ognju :) kjer bi žgali Lovšina, Predina in Kreslina