T2:Siol TV

Edvard

Pripravnik
30. okt 2007
559
0
16
Razlike v kvaliteti ni, kvečjemu v korist T-2, ki ima nekaj HD-kanalov (ene 3 :D).
 

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.035
488
83
Citat:
Uporabnik MaLiX pravi:
Če pa T2 nima kompresije!

Kolikor je meni znano T2 dodatno ne kompresira satelitskih programov. To pomeni, da pošilja naprej takšne kot pridejo s satelita. Pri SIOL-TV pa jih še dodatno kompresirajo, da zmanjšajo bandwith.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.437
859
113
no jaz imam sedaj doma primerjavo SIOL kabelska, in lahko rečem da SIOL ni nič boljši po kvaliteti kot pa kabelska

kak pa je T2 pa ne vem
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.469
352
83
Odvisno od kabelskega ponudnika in ekrana.

Na mojem TV je razen dinamičnih scen športa Siol občutno boljši. Manjka pa 500 vrstic podatkov (1080i), ki nam jih bo kabel lahko prej dobavil kot Siol na svoji infrastrukturi. Živa polomija je digitalni SLO1, tuji kanali so dobri. Očitno pa gre le za nekakšno testno oddajanje saj je poleg kodiranih HBO in pron vidnih le slab ducat kanalov.

Prednost Siol in T2 na xDSL je v pestri ponudbi nikakor v kvaliteti slike.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
fora slabe slike je predvsem v tem da ponudniki programov še dolgo nebojo dosegali samih TV-jev...oz. če obrnemo....prodajalci TV-jev nas naveliko nategujejo - samo da se prodaje.

Na koncu pa ima najboljšo sliki tisti ki gleda 70 cm CRT televizor (po možnosti še 50 Hz) - ne glede na ponudnika (T-2, siol. preko antene,...).

Res je..slika je monogo večja (in zaradi tega tudi boljmamljiva) o kakih detajlih, jasni sliki....pa nekaj let še mirne duše pozabi oz. glej več DVD-je.
 

MaLiX

400. registrirani uporabnik
9. avg 2007
169
2
18
Obišči stran
Včeraj sem dobil Motorolin sprejemnik z HDMI izhodim. Razlika med skartom in HRMI je 100% in lahko rečem, da je slika na LCD-ju že skoraj popolna brez pikic. (če gledam na razdalji pol mera) Kar je pa več, se pikice ne opazijo in je prečudovita slika

Je pa problem ker ima Motorola tako v K. daljinca z dosegom 3 m in moreš točno ciljati v sprejmnik.

Pi.ka jim Mate.rina da ne morejo imet ene zadeve ki bi delovala 100X

Sem se že sprijaznil s tem da si kupim univerzalen daljinec – samo vprašanje kakšna je koda MOTOROLE da jo bom lahko upravljal z dalincom.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Četudi je slika na LCD-ju bolj zrnata, jaz nebi več šel nazaj na CRT. Ko se včasih vsedem za tastov 72cm Sony se mi zdi slika tako mala, da moram kar lepo oči napenjat pri branju podapisov. Razvadil sem se nič druga.

Drugače pa pri DVD-jih je pravljica. Čeprav so DVDji ripani, je fantastičen občutek. Če bo le HD program kdaj toliko kvaliteten kot je DVD, potem bo lepota.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
saj v tem je čas velikih zaslonov - v velikosti. Tudi jaz pri starših (kljub slabšim barvam - vsaj kar se obrazov tiče ter zrnatosti oz. zmazku od čiste slike) bolj uživam, kot doma kjer imamo še 70 cm ekran kjer komaj kaj na njega vidiš.

DVD-ji so pač poglavje zase..samo jih gledaš kvečjemu 5 % časa geldanja televizije (jaz doma na crt-ju jih sploh ne gledam - raje prihranim za čas ko jih bom lahko gledal na spodobnem LCD-ju
smile-1.gif
)
 

MaLiX

400. registrirani uporabnik
9. avg 2007
169
2
18
Obišči stran
Razlika je že 100X ko iz te Motorole pošljem signal preko HDMI in hkrati preko karta na TV.

Kaj je res da je lahko razlika v HDMI kablih. Dražji je lepšo sliko ima?
 

Gaston

skeptik
19. jul 2007
890
2
18
Citat:
Uporabnik MaLiX pravi:
Sem se že sprijaznil s tem da si kupim univerzalen daljinec – samo vprašanje kakšna je koda MOTOROLE da jo bom lahko upravljal z dalincom.

Če imaš več aparatur vsekakor razmisli o kakšnem od Logitechovih Harmony daljincev. Nastavitve za večino naprav so na netu, treba jih je le sneti ter po želji popraviti, dopolniti. Vsaki tipki se da prirediti svojo funkcijo, saj je po potrebi tudi učljiv.

Poleg tega pa podpirajo tkim. Activities, kjer kombiniraš upravljanje večih naprav istočasno in sicer natanko tako kot ti paše. Primer: za gledanje DVD-ja lahko uskladiš ukaze za TV (slika), DVD player (za play, pause...), ojačevalec (za glasnost) itd.
 

ufm

Pripravnik
2. sep 2007
88
0
6
Imam Logitech daljinca in je super - ne rabiš nobene kode, le vneseš ime naprave in vse se "najde" samodejno na internetu. Prilagodljiv je super - kot je že napisano zgoraj.

Sicer pa imam T2 in CRT 70 cm in uživam v lepi sliki :)
 

MaLiX

400. registrirani uporabnik
9. avg 2007
169
2
18
Obišči stran
Včeraj sem kupil učljiv daljinec od Philips-a 100€

Pa se obnaša enako kot originalen daljic.
Problem je v tem ker TV moti sprejemnik ne pilota.