T-2 draži internet

KURKOFF

Pripravnik
8. avg 2007
401
0
16
Eni pa res nimate življenja. Pač menjaš operaterja če imaš slabe izkušnje z njim, ne rabiš ga pa potem po nepotrebnem blatit in hujskat narod kako je oh in sploh za en [cenzura].
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Je to tudi razlog, zakaj T2 ni plačal upnikom?

To je bila njihova poslovna strategija, da niso plačevali podizvajalcem. Spomnite, se smeškota, kako se je smejal
bonk.gif
 

mosesmalone

Zelenc'
22. jan 2013
15
0
1
Pa ni, da ne bi imel življenja, zadeva me je enostavno tako zjezila, da moram z njo seznanit še druge. Operaterja sem že zdavnaj zamenjal, ker pa me T2 še vedno nadleguje in mi grozi z izvršbo za par 10 eurov (sploh ne gre za denar ampak za odnos - že samo, če bi se mi kdo opravičil za škodo, bi najbrž ravnal povsem drugače). Moj namen ni hujskanje ampak podrobno seznanjanje javnosti z mojo situacijo, vsi nekoliko "težji" izrazi so zgolj posledica ogorčenja in nimajo kakih globljih spletkarskih namenov.
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Ja, ampak svoje dolgove je treba poravnati, mar ne? Razen, če je človek prepričan, da bo v primeru tožbe spor na sodišču dobil. Ker iz take malenkosti lahko nastanejo zelooo velike cifre!
 

Dekster

MOBITEL PR
8. apr 2009
995
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Bajkman pravi:
Če ti misliš, da so T2 storitve zanič v primerjavi z drugimi ponudniki, potem živiš v nekem paralelnem svetu.


Tkole, da se še sam pridružim debati in sicer na eni lokaciji trenutno se uporablja T-2 VDSL do 10 Mbp, na drugi strani optika 100/10, pri obeh je TV shema.

Slika, kjer je VDSL je slabša za programe, katere lovim tudi na običajni anteni, skratka ko je bilo svetovno prvenstvo v nogometu, je bila slika skoraj enaka sliki na Atari igricah iz devetdesetih let, vsa razmazana, medtem ko na običajni anteni je slika bila kristalno čista. Torej, če se gledajo športni kanali preko VDSL-a je slika obupna, vsaj pri meni.

Tam, kjer je optika je slika vsekakor odlična, vendar enkrat mesečni izpad je izpadlo v zadnje čase kar pravilo.

Generalno T-2 operater kar se tiče programske sheme ter cene le te je postal v primerjavi s SIOL NE konkurenčen, Amis ponudbe ne poznam. V primerjavi s Telemach ponudbo TV sheme pa nima smisla niti komentirati, ker izpada smešen (tretja lokacija)

Skrtka postal je zelo drag na področju TV sheme, kanali so mu v večini primerov obupni v primerjavi s konkurenco kot rečeno Telemachu ne seže niti do kolena, govorim za TV shemo ter ceno.


Moj splošni vtis bi strnil nekako tako;

Internet; ODLIČNO
Časovni zamik, snemanje; ODLIČNO
Telefonija; DOBRO
TV shema; OBUPNA, za moje pojme naj slabša ponudba ter naj dražja.
VDSL: slika obupna, internet odlično
OPTIKA: slika odlična, internet odlično


TELEMACH:

TV shema: odlična
Internet: ne stabilno delovanje
časovni zamik, snemanje: ne stabilno


P.S.
Meni osebno je bolj pomebna kvalitetna TV shema ter cena naspram hitrosti interneta.


Lp.

 

krnekejjeto

Fizikalc
20. apr 2012
1.386
0
36
Jest sem na optiki, pa je T2 res porazen pri TV-ju...

časovni zamik šteka, uraden odovor je da majo neke težave, vendar vseno veselo računajo, druga stvar je štekanje TV-ja, če vlečem torrente na max po celi bajti štekajo TV-ji tudi včasih na random. Sem mislu, da je težava samo pri meni, pa sosedi tud jamrajo.

Včas so bli poceni, zdej pa tud to niso več.
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Uporabnik KURKOFF pravi:
Imaš Innbox stikalo?
Jaz sem na SiOL optiki. Niti slišati nočem, da bi Innbox uporabil kot router. Zadeva deluje primarno kot managed switch, tj. ločuje VLANe. Probaj izklopiti routing funkcije in DHCP server na Innboxu (oziroma reci T-2, ker sem nekaj slišal, da sploh ne omogočajo dostopa do GUI Innboxa). Izklopi tudi WiFi.

Raje imam svoj router. Tudi z obstoječimi WiFi dostopnimi točkami Innbox ne dela lepo, saj ne deluje roaming. Če hodim po hiši, mi TuneIn na telefonu deluje brez prekinitev, razen kot se telefon preklopi na Innbox. Takrat vrže dol povezavo in naredi nov DHCP zahtevek...

Torej, Innbox imej samo kot managed switch, če hočeš imeti lepo in zanesljivo delovanje.
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Uporabnik mosesmalone pravi:
Rad bi samo živel v svetu, v katerem lahko gledam naše zmaje, kako dajejo trice in premagujejo 3x močnejše nasprotnike. To je vse, kar zahtevam od ponudnika. Nič več. Če nekdo to obljubi potem pa tega ne stori, grem drugam. Pa tudi to bi še preživel, razjaril pa me je njihov odnos in neodzivnost do strank. Sicer pa nisem edini. Nekaj podobnega je doživel tale gospod, ki so ga podobno hoteli opehariti potem ko jih je zapustil

http://t-2.rula.net/viewtopic.php?f=7&t=7813

Če hočete biti pri takem ponudniku, be my guest.
Tema je sedaj zaklenjena. Dobro, da je niso že takoj na začetku pobrisali...

Evo, kopija posta, za vsak slučaj:

Citat:
Izvršba za račun iz 2007, WTF
Napisal/-a Mislim » 10. jan 2013 ob 00:30

T-2, kaj je zdaj tole? Sem letos (2013!) prejel sklep o izvršbi na podlagi verodostojne listine za dva mesečna računa iz leta 2007, ki sta bila izdana po prenosu pogodbenega razmerja na prevzemnika. Prevzemnik je čez 10 dni odpovedal naročniško razmerje in vrnil opremo. Evo, potem pa še dva polna mesečna računa, naslovljena name? Ko me več ni bilo tam???

Saj vem, da je T-2 brez keša, ampak tak odnos do strank? Sem odgovoril že na opomin dva meseca nazaj in T-2 opomnil na enoletni zastaralni rok, kot ga določa 355. člen Obligacijskega zakonika ( http://zakonodaja.gov.si/rpsi/r03/predpis_ZAKO1263.html ; glej 97/2007-UPB1 ). Mah kaj, enoletni zastaralni rok, celo splošni petletni zastaralni rok po 346. členu je minil! In poka, skoraj prvo pismo letos, pa sklep o izvršbi!

Preživeti popoldne na http://evlozisce.sodisce.si/ ni ravno moja ideja preživljanja prostega časa, ampak so dobili Ugovor zoper sklep o izvršbi.

Mene bolj zanima, koliko mamc je plačalo take bogus račune. Ker če v osmih dneh od dneva vročitve ne vložiš ugovora, nimaš kaj več piskati. Sklep postane izvršilni naslov. Zakonodaja tu res ni na strani fizičnih oseb, za katere bi bil lahko rok 30 dni in še brezplačna 080 številka za pravno pomoč fizičnim osebam. Tako pa predlagatelj izvršbe elektronsko odda (brez kakršnih koli prilog!) zgolj "Predlog za izvršbo na podlagi verodostojne listine", in sodišče jo brez preverjanja avtomatsko dovoli. In če ne ugovarjaš, izdani sklep o izvršbi postane avtomatično pravnomočen. To ti je prava asimetrija, tako v pravicah kot v pravni podkovanosti. Heh ja, še rubit ti lahko pridejo PRED pravnomočnostjo sklepa, tj. pred potekom osmih dni...

Zato pazi, da ti kdo drug ne podpiše takih (ZPP / ZUP) stvari, ker ko ti stvar leži v predalu, izgubiš možnost ugovora oziroma pritožbe.

Saj jaz bom dobil povrnjene svoje materialne stroške in izgubljen čas, vendar se na žalost izvršbe na osnovi zastaranih računov in s tem goljufanje prebivalstva še vedno splačajo :grr:

T-2, shame on you :grr: :grr: :grr:

Sem že slišal podobne zgodbe. Ne bi imel nič proti, če bi uporabljali izvršbo kot redno sredstvo zoper neplačnike. Ampak izvršba zaradi zastaranih računov!!! Iz leta 2007??? Halo. WTF?

Če komu koristi:
Terjatve z dnem plačila (zapadlost terjatve) do 31.12.2011 zastarajo dne 1.1.2013
Terjatve z dnem plačila (zapadlost terjatve) do 31.12.2010 zastarajo dne 1.1.2012
Datume na opominih ignoriraj.
(kot leto moraš gledati številko zadeve. Če je npr. VL xxx/2012, potem se šteje, kot da si še v letu 2012, ker je predlog za izvršbo bil podan še leta 2012. Saj zato pa to delajo pred novim letom...)

Seveda ne smeš ničesar delno plačati iz tega naslova, prositi za odlog ali odpis te terjatve. Ker s tem pripoznaš to terjatev...
Obligacijski zakonik (uradno prečiščeno besedilo) (OZ-UPB1) - http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=200797&stevilka=4826

Izvršba zastaranih računov je seveda legalna. Ampak ni pa to pošteno, še posebej ne s strani takega neplačnika kot je T-2. Je pa sam postopek zelo nesimetričen. Naj bi bil v korist "upnikov", čeprav tu nastrada fizična oseba. Ima namreč zgolj 8 dni časa za vložitev ugovora zoper izvršbo - če ti pa po možnosti podpiše drug član gospodinjstva - pa na*ebeš. Ej, lej, da ne rabiš hoditi na pošto. Čeprav s to fikcijo vročitve začnejo teči roki...
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.494
5.488
113
Je res tako preprosto? Verjetno so vmes na stari naslov poslali množico opominov.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Glede na izvržbo poznajo nov naslov. Ko ti podpišejo dokumente (prekinitev, vračilo opreme) se strinjajo sa so medsebojne obveznosti poravnane...
Pa tudi zastaralni rok je mimo, a ni?
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Uporabnik erikson pravi:
Je res tako preprosto? Verjetno so vmes na stari naslov poslali množico opominov.
To je irelevantno. Če že, bi bili morali vložiti na sodišče predlog za izvršbo do 31.12.2008. Po tem datumu si lahko ta predlog vložijo nekam drugam.
Najmanj neetično je od neukih fizičnih oseb terjati plačilo zastaranih terjatev. Ni pošteno in pika.

In ja, v zgoraj citiranem primeru je šlo še za terjatve, ki so nastale po:
- prenosu naročniškega razmerja na drugo osebo
- po prekinitvi NR in vrnitvi opreme s strani prevzemnika pogodbe

Izvršba pa je bila kljub temu, da je bivši naročnik T-2 opozoril na zastaranje:

Citat:
In ja, novembra 2012 sem poklical računovodstvo T-2 zaradi prejetega opomina. Ker so hoteli pisno, sem jim poslal še pisno, da je bil prenos pogodbe, da je bila oprema vrnjena pred izdajo obeh računov, sicer pa da je zastaralo...

Vir: http://t-2.rula.net/viewtopic.php?f=7&t=7813#p195491

Da ne bo kdo rekel, da je to offtopic, ker:
- take malverzacije ti nedvomno podražijo znesek, ki ga nameniš za naročnino T-2
- T-2 nima keša in se to gre.

Slab PR, ni kaj
uf-1.gif
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Meni pa se vseeno zdi precej bolj neetično neplačevanje položnic-torej pravočasno poravnavanje svojih dolgov! Očitno imate nekateri za etiko drugačno definicijo kot večina ljudi.
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.456
6.572
113
Slovenci pač. Ne plačajo, upajo na zastaranje, potem pa vik in krik na forumih.
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Uporabnik Janez_Krajnski pravi:
Meni pa se vseeno zdi precej bolj neetično neplačevanje položnic-torej pravočasno poravnavanje svojih dolgov! Očitno imate nekateri za etiko drugačno definicijo kot večina ljudi.
A tebi se zdi etično, da operater ne sprocesira prenosa naročniškega razmerja?
A tebi se zdi etično, da operater ne sprocesira odpovedi naročniškega razmerja?

A tebi se zdi etično, da operater zaračuna polna dva meseca naročniškega razmerja potem, ko je oseba svoje razmerje prenesla na nekoga drugega, ta pa je čez dva tedna to razmerje prekinil?

Dolg bi lahko nastal na podlagi pogodbenega razmerja. Kje ti vidiš kakšno pogodbeno razmerje, če se sta se vmes zgodila:
- prenos naročniškega razmerja
- prekinitev naročniškega razmerja z vrnitvijo opreme

Sicer sem zgoraj napisal:
Citat:
Ne bi imel nič proti, če bi uporabljali izvršbo kot redno sredstvo zoper neplačnike.

A tebi se zdi etično, da operater vloži predlog za izvršbo, čeprav je bil opomnjen s strani naročnika, da je terjatev iz leta 2007 zastarala?

Izvršba zastaranih računov je nepoštena, še posebej s strani takega neplačnika kot je T-2.
Namen zastaranja je, da fizična oseba ne rabi kot hrček hraniti več kot dve leti starih računov.
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
V prvi vrsti je nepošteno izdajanje računov, za katere sploh ni pravne podlage... Ti prepišeš naročnino na nekoga drugega, račune pa še vedno izdajajo na tvoje ime??? Halo.
Vrneš opremo in prekineš naročnino, računi pa še vedno za dva polna meseca...
10.gif


Me zanima, če bi se ti znašel v taki situaciji, kot se je gospod s T-2 foruma. Bi veselo colal za račun iz 2007? Pravi Slovenček
rolleyes-1.gif