SUV za okrog 50k

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Veš, kako je .. Takšni, kot sem jaz, smo idealen magnet za natege. Nisem revček, nisem bogataš. Nisem brihten, butast sem pa ravno dovolj, da bi me kak mlad prodajalec hitro prenesel okoli s kako "idealno" ponudbo in nabritim jezikom.

Na Alterju so pa pobje, ki imajo nekaj znanja o avtih, nekaj izkušenj, nekaj pa tudi moralne note, da jim ne bi bilo čisto vseeno, da me nekdo na suho nategne. Tako je moje mnenje.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.420
2.168
113
Teh 50 tisoč imam pripravljenih za avto. Ne bomo jedli paštete ob nedeljah. Imam tudi za servise, nove gume ipd. :) Res, da nimam ravno milijon € v sefu, da bi samo vzel sveženj in tekel z njim do najbližjega prodajalca. Ne bo pa zaradi tega nakupa nihče stradal. Zavedam se, da lahko hitro postanem odvisen od oskrbe drugih in tudi za to (pa tudi za pogreb) je na strani. Priznam, da bi me npr. 100 tisoč kar konkretno udarilo po žepu, zato ne "gledam v zvezde" in ne razmišljam o nedosegljivem.

Recept je preprost ... Najprej selekcija značke, nato selekcija ponudbe in na koncu nakup znotraj tega. Mogoče res deluje kot da dlakocepim, ampak kot sem rekel, zame to ni malo denarja.

Občutek imam, da se je tehtnica zopet prevesila na stran MB. Tudi GLB je recimo zelo dopadljiv. BMW pa ... ne vem, sedaj imam 328i, to je za mlade, ne pa za take stare junce kot sem jaz. X3 pa še nisem peljal.

Daj ti kupi tisto, kar ti je najbolj všeč. Ne glej preveč na vse ostale dejavnike, če si star 70 let verjetno ne rabiš vseh elektronskih gadgetov ki jih avtoindustrija ponuja.

Glede ostalih alter mnenj - pa ne bi preveč komentiral. Po statistiki naj bi bil SLO avtopark v povprečju star 12 let.
V tej temi pa so se očitno pofočkali vsi, ki nekaj pomenijo in imajo... Japajade.

Tisti avti od prijatlov, kolegov pa od tasta, pa tisti ko si na avtosalonu samo sedel v njemu i tako dalje... to ne šteje za relevantna mnenja.
Možakar ima dejanskih 50 jurjev za kupit avto, svojih, ne od summit leasinga, tako da đabe spraševat na tem forumu za mnenja
 
5. apr 2015
1.391
719
113
Jaz osebno bi pri teh letih šel do avtohiš top3 izbire in jim povedal, tak budget imam, kaj mi ponudiš in kdaj se lahko peljem kak kilometer ali dva. Vzameš zraven ženo, da še ona pristavi svoja dva centa in se na podlagi občutka odločiš.

Sem pa sam za xc60 recimo, če že v tem segmentu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in Runo

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Pač, ko sem nazadnje kupoval, sem moral dati vijoličnega prodajalcu zgolj zato, da je spravil avto ven iz salona. In "štelo" se je, kot da bi mi bil avto že prodan.

Zato sprašujem na tem forumu, ker, kot sem rekel, prodajalci lahko hitro vržejo nekaj, kar imajo trenutno na strani in kar bi se radi čim prej znebili.

Sem pa izvedel veliko koristnega in rade volje vas pozdravljam, da se še razpišete! Hvala! :srce:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in Matey

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.370
301
83
Biser vse te kozlarije je, da za 50k sprašuješ na forumu. Nič narobe, brez zamere, ampak če maš tok keša za stvar, ki ti stoji pred bajto 23 ur/dan in so ostale prioritete v lajfu porihtane, potem ne vem.... Al je vse to zgolj za forum in glodanje al dejansko...neki pač? S tem dnarjem, se vsedem v par karjol in ob takrat všečni šajtrgi rečem prodajalcu tole bom, daj nekaj popusta in čau, če mi ni pač menjaš, kaj bi to na forumu sprašval?
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Runo

map

Guru
6. jul 2008
7.845
1.965
113
najrajš na babi
Če te je tega strah, potem novega. Full loaded tega ranga sicer ne dobiš, dobiš pa recimo full loaded jaga e pace ali npr rav4.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.550
15.555
113
...kaj bi to na forumu sprašval?

Forum je nedvomno koristen. Če ne drugega najmanj zato, ker ti folk daje ideje in pogledaš kakšno vozilo za katerega drugače sploh nisi vedel, da obstaja ali pa si pri skupmetanju ožjega izbora nanj enostavno pozabil. Niso vsi taki car-freaki, da bi bili konstantno update-ani kaj vse obstaja pri vseh mogočih in nemogočih znamkah prevoznih sredstev.
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.370
301
83
Se strinjam, mogoče mal več pregledam nove avte in pasem oči po youtubi, sejmih in predstavitvah, zato mogoče ne razumem vsega...al pač samo zato, k nimam 60k :p
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.550
15.555
113
Ja 50+k za nakartat dandanes načeloma ni ravno drobiž oz. spet odvisno s kom imaš opravka. In ja, eni smo bolj pleh loverji in spremljamo če ne drugega zaradi takšnega ali drugačnega užitka, drugi spet ne :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo in pleXwriter

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.370
301
83
Greš pač drugam...pač se mi zdi da hoče blink blink, če take oskubljene zvezde gleda, nasprotje ugodja in prišparanim dnarjem. Se pa lahko motim...če ne, za ta namen ne zlorabljaš foruma 2 leti in n* strani.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Ja 50+k za nakartat dandanes načeloma ni ravno drobiž oz. spet odvisno s kom imaš opravka. In ja, eni smo bolj pleh loverji in spremljamo če ne drugega zaradi takšnega ali drugačnega užitka, drugi spet ne :D

Tako je. Lahko gledam Carwow, Clarksona ali pa AutoMarket.hr. Lahko pa hkrati tudi vprašam Alter. Kot sem že rekel, tu niso neki šmrkavci, obstajajo tudi taki, ki lahko "kupijo" mene in zraven še marsikoga drugega. Poleg tega sam intelekt Alterja (v resnih temah) ni zanemarljiv. Kot tudi izkušnje.

Ne, če imam nekaj evrov na strani, nisem bog i batina, dasa, ki pride v trgovino, prodajalci pa se mi bodo metali pod noge. Večja verjetnost je, da me bo nekdo nategnil po dolgem in po čez, kot pa da mi bo dejansko ponudil/prodal nekaj, kar je po njegovem mnenju subjektivno optimalno.

Zato raje vprašam anonimneže, za katere verjamem, da niso obremenjeni s tem, kar reče šef.
 
  • Všeč mi je
Reactions: d3esaly in Matey

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.370
301
83
Sej veš, mal že foušija dela pr tok visok zneskih :p Ti privoščim, da dobro kupiš, da se dobro pelješ in da ti dobro in dolgo služi...skratka, da boš zadovoljen.
Bi ti pa rad svetoval, pa priznam ne morem, se nisem še peljal v nobenem izmed omenjenih v ožjem krogu.
Dobro kupi!
Sorry za off, Metju, lahko brišeš bp ;)
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Runo in nacek

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
982
113
Zanimivo, da pri 70 letih dajejo se kredit, ker si ravno omenil, da bi ga lahko vzel. Nisem vedel... :rolleyes:
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
982
113
Ne provociram...slisal sem ze za ljudi, ki niso dobili kredita, ker so prestari...govorice pac...kaj je res, ne vem.