SUV za okrog 50k

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Feder poči in ga zamenjaš za 40 EUR, naslednji dan pozabiš. Meha za 1,5 k EUR pa ne pozabiš kar tako, če znaš delat z denarjem (to avtor teme očitno zna glede na prihranjene €), še toliko manj. :)
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.229
113
Ja mogoče bo pa ketno utrgu pri 5k km; al pa mu poštar že zdej babo obdeluje, pa mu bo še avto vzela ko bo šla...
Sej fedri tut počijo; pa noben ne reče... ne ne; tole pa nam mel.

matr no; pol je edina rešitev javni prevoz: če te že zdej to skrbi.

Pač, za avto naj se nameni največ 10 mesečnih bruto plač kumulativno; pa te pol vzdrževanje ne skrbi... Če pa skačeš ven iz lige je pa jeba ja...
Glej, kdo teb babo obdeluje je moja zadnja skrb. To da tebe skrbi kdo jo drugim pa govori samo zase.

Jaz sem napisal zakaj mi zracno vzmetenje ne disi. Razumem da se ne strinjas z mano.
Btw ce si kaj ustvaril v zivljenju, je to, da bivsa vzame avto, se najmanjsi strosek pri vsem skupaj. Ce je pa vse kar mas xc60, pol ti ga more pa pol izplacat (tok da naus nategnjen)
 
  • Všeč mi je
Reactions: kapadimul

oby

Fizikalc
20. jul 2008
371
118
43
Wow, klasicni alter argumenti.
Jaz sem rekel da pri nakupu avta za 50k pac ne mores pricakovati vzdrzevanja za 200 eur na leto... kar je ocitno normala tuki gor

ter da je v lajfu ful vec stvari kukr sekirancijekaj bo ce bo.... in ce je to edini argument pol nimam vec kej dodat.

vso sreco pri nakupu.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.340
9.076
113
Sam v bistvu zakaj pa bi en redni servis pri novem avtomobilu na vsakih 25k moral pri dražjem avtu stati več kot pri nekem cliu? OK, pustimo tista 2 litra olja več.
to smo ugotovili , da redni servis načelno ni dražji. So pa dragi kakšni specialni deli, zlatarski...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
Kaj to? Da imaš 200k našparanih, da kupuješ avto ali da nas samo malce spominjaš na vse skupaj na vsake toliko časa? :p
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in Generik

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Kaj to? Da imaš 200k našparanih, da kupuješ avto ali da nas samo malce spominjaš na vse skupaj na vsake toliko časa? :p

Sploh ne vem, od kje vam ta cifra. Pa tudi nimam namena nategovati ljudi preko interneta. Mogoče bi komu predstavljalo to nabijanje ega, sam sem prestar za take fore. :)

Cash, drug teden grem v Makomo NM, da primerjam X1 in X3. Sem že klical, da me naročijo na testno vožnjo pa mi je prodajalec dejal, da ne naročajo preko telefona in da naj kar pridem oz. pokličem 2 uri pred prihodom.

Volvote pa prodajajo le v Lj, Mb in Kp. Ne mislim se vsako leto voziti 100 km daleč samo na servis, tako da bom najverjetneje izbiral med BMWjema.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Pa ker ste me že izzvali ... nakopičile so se mi določene težave (zdravstvene in družinske), ki so mi malo vzele voljo do vsega skupaj. Recimo, da nisem najbolj pri volji, da bi skakal po celi Sloveniji od prodajalca do prodajalca, ker imam drugih tegob vrh glave. Bo že!
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Bom stopil v bran Runotu, enostavno obstaja dolocen odstotek ljudi, ki avtomobilizem jemljemo za hobi in kupujemo neracionalna vozila za prevec denarja. Preberi se enkrat, hobi. Vecina spusti 5 eur dnevno za kave, 10 eur dnevno za cike, alkohol, hamburgerje, 50 eur za tabelega in taksni so potem vsi zgrozeni, ko si nekdo upa zapraviti denar za avto. Kaksen bednik, namesto, da bi zapravil za cike in alkohol si dovoli sparati in kupiti avto, avtomobile svojih sanj.
Vsaj ne zbira znamk.
Hmm 50k eur podvojis in kupis prvega suv ever, lamborghini lm002 :cool: :loveyou:
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Hehe, stotka za avto je pa zame preveč. Če bi imel milijon na strani, mogoče, tako pa ne.

In ne gre za to, da so določeni prihranki zgolj posledica odrekanja, šparanja. Do denarja se da priti (včasih se je dalo še lažje). Moji prijatelji imajo bolj kot ne vsi po par desetk na strani, nekaj jih je pa tudi milijonarjev. Eden je celo tak kaliber, da si lasti novega Mercedes terenca, v katerem vozi v zašmiranih hlačah, kadi, prenaša delovno orodje ... skratka ravna kot svinja z mehom.

Ampak ko te enkrat začnejo matrati kolena, išias, žena se spopada s kroničnimi bolečinami, za sestro ne vemo, kako dolgo bo še zdržala, dober prijatelj je odšel pred nekaj dnevi ... enostavno nimaš potrebe niti po luksuzu. Kaj mi hasne nov Ferrari, če potem ne bi imel za dom ali pa kakšno drugačno oskrbo?

Kljub temu imam namen iti v NM drug teden na pregled BMWjev. Bo že, nisem najboljše volje zadnje dni, se pardoniram.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in BornSkeptic

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
448
83
Sploh ne vem, od kje vam ta cifra. Pa tudi nimam namena nategovati ljudi preko interneta. Mogoče bi komu predstavljalo to nabijanje ega, sam sem prestar za take fore. :)
Mogoče, ker si se sam začel ven metati, kot da si edini, ki bo (po dobrih dveh letih še ni videti) skeširal avto za 40k-50k.
Mojster, imaš 40 tisoč, ki jih lahko brez vsake skrbi nameniš za avto? Mogoče nismo vsi taki bogatuni, da bi lahko šibali na tisoče evrov za škatlo... kaj meniš?

Jebi ga! Ko boš v mojih letih, boš morda videl, da četudi bi lahko skeširal 5 takih avtov, obstajajo tudi druge okoliščine, ki pripomorejo k temu, da malenkost premisliš, kaj kupiš. Nismo vsi milijonarji in če ima en ubogi Runo 200 jurijev prihrankov, jih ne rabi malobrižno zagonit za nek kup pleha.

:jok:
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.459
113
Ehhh...

Kupi si Kio Stingerja 3.3 TGDi

Al pa i30N Fastback....

Pa mea kulpa :D