SUV do cca 30k,bencinar,avtomatik

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.389
3.782
113
davorinm.wordpress.com
Lahko kupiš kakšno ponjavo za avto (prav bo prišla tudi ob kakšni toči ipd.).

Posebnega vzdrževanja notranjost, razen usnja (sedeži, vratne tapete, manšete menjalnika in ročne zavore, volan) ne potrebuje. Tega pa je ODLIČNA ideja ene 2x letno (pred poletjem in pred zimo) namazati. Skorajda vseeno je s čim (lahko tudi z modro nivea kremo), lahko pa kupiš namenski losjon za mazanje usnja (verjetno se ga da naročiti tudi na uradnem servisu). Pol litra BMWjevega stane 20-30 eur, tako da ni grozen strošek, imaš ga pa vsaj za 10 let...

tole? Ne gre potem prah spodaj pa kake rase naredi?
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.558
6.337
113
Mene zanima kako velika pride ta reč zapakirana, ker s 5mm pene pri teh kvadraturah zagotovo pride zadeva ogromna. Pri kampiranju se pa vse pozna. Še posebej, če imaš limuzino.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.970
3.888
113
Evo, Passat za 60 jurjev list price, star tri leta, 71kkm


Pa to kupiš na AUTODOCU BREMBO diske in original ploščice in greš k prvemu mehaniku da jih menja.

Meni na službenem Golfu 2x original zrjavel čez zimo v tretje pa sem jim rekel hvala za diske in kupil na autodocu in dal menjat privat mehaniku.

Problem je sol in če avto stoji kakšne 2 do 3 dni ,pol čisto uniči te njihove diske in živi bok ti ne pomaga.
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

map

Guru
6. jul 2008
7.834
1.959
113
najrajš na babi
Pa to kupiš na AUTODOCU BREMBO diske in original ploščice in greš k prvemu mehaniku da jih menja.

Meni na službenem Golfu 2x original zrjavel čez zimo v tretje pa sem jim rekel hvala za diske in kupil na autodocu in dal menjat privat mehaniku.

Problem je sol in če avto stoji kakšne 2 do 3 dni ,pol čisto uniči te njihove diske in živi bok ti ne pomaga.
Mi je mahankar letos na velikem servisu rekel da bo drugo leto treba zadnje diske na meganu menjat, zaradi neuporabe. Pa gledam ta autodoc brembo 2x zadnji disk z ležajem 118 eur, pa ploščice brembo 18 EUR. Je to dobra cena. Tam gor je še en kup nekih znamk za katere prvič slišim, cene pa od 30-60 EUR za disk, se pravi od 60 do 120 za par. Če bo treba kaj vzeti,kaj TRW, ATE, FERODO, BREMBO ali kej drugega?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.970
3.888
113
počakaj na kakšen torek in potem je popust cca 40% pa preko telefonske aplikacije je tudi ceneje.

drugače pa vse od tega je ok pa še kakšen SNR , fajn je pa vzeti tisto kar ima kakšno protikorozijsko zaščito.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.298
5.590
113
Zakaj? Na slo-techu je par strani na to temo.

Avto je, parkiraš in rešeno. Al zaj misliš, da ga bo sonce pojedlo v 14 dneh in bo razpado?

Drugač pa nazaj k resni temi. Ce bo 14 dni stal je fajn dat se karton preko gum, da ne spokajo na soncu, če maš možnost ga še podloži da se gume razbremeniš, da niso jajčaste.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.970
1.423
113
Lahko kupiš kakšno ponjavo za avto (prav bo prišla tudi ob kakšni toči ipd.).

Posebnega vzdrževanja notranjost, razen usnja (sedeži, vratne tapete, manšete menjalnika in ročne zavore, volan) ne potrebuje. Tega pa je ODLIČNA ideja ene 2x letno (pred poletjem in pred zimo) namazati. Skorajda vseeno je s čim (lahko tudi z modro nivea kremo), lahko pa kupiš namenski losjon za mazanje usnja (verjetno se ga da naročiti tudi na uradnem servisu). Pol litra BMWjevega stane 20-30 eur, tako da ni grozen strošek, imaš ga pa vsaj za 10 let...

Prosim ne mu dajati nasvetov, da lahko sedeže maže z Nivea kremo. To samo uniči usnje in naredi debelo plast stranja.

V ta namen se uporablja izključno namenske preparate. Usnje se vzdržuje, ko je zunaj toplo, saj imajo takrat preparati najboljši učinke. Najboljše v začetku jeseni in pozno spomladi.

Jaz uporabljam tole in je usnje še vedno kot novo.


Kar se pa tiče sonca. Na notranjo stran daj kakšen senčnik svetlobe. Pa da nimaš avta pakiranega pod borovci. Sama smola ti bo naredila največ sranja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in BornSkeptic

hermann

Guru
19. mar 2014
9.558
6.337
113
Imas prav ja. Ze tako je problem vsako leto vse spakirati. o_O

Če resno kampiraš potem najprej prilagodiš avto in ne kupiš limuzine :D

Mi smo nazadnje kampirali 2 leti nazaj... pa ko smo prišli nazaj mi je hčerka vsa žalostna rekla: oči, a boš kupu tako velik avto, da midva zadaj ne bova čisto stlačena, ko gremo na morje? Pa smo imeli karavana (oz. je še, za drugi avto). 2 tedna po kampiranju sem domov privlekel kodiaqa. Od takrat me je pa veselje do kampiranja nekaj minilo. Pa cesto do zidance so mi asfaltirali. Pa službo imam doma. V bistvu mi je dovolj bicikel.
 
  • Haha
Reactions: sad

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.389
3.782
113
davorinm.wordpress.com
Če resno kampiraš potem najprej prilagodiš avto in ne kupiš limuzine :D

Mi smo nazadnje kampirali 2 leti nazaj... pa ko smo prišli nazaj mi je hčerka vsa žalostna rekla: oči, a boš kupu tako velik avto, da midva zadaj ne bova čisto stlačena, ko gremo na morje? Pa smo imeli karavana (oz. je še, za drugi avto). 2 tedna po kampiranju sem domov privlekel kodiaqa. Od takrat me je pa veselje do kampiranja nekaj minilo. Pa cesto do zidance so mi asfaltirali. Pa službo imam doma. V bistvu mi je dovolj bicikel.

Limuzina ima 630 litrov, pa letos bomo šli z dvemi avto dol. Po mojih izkušnjah noben avto ni dost velik za to kaj vse bi moji radi dol peljali. 30 let nazaj pa smo šli kampirat s stoenko...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

hermann

Guru
19. mar 2014
9.558
6.337
113
Ok, če se ti da z dvema avtoma potem ni panike. Ampak prednost karavana ni v litrih ampak v tem, da si omejen s stropom in naložiš mnogo več in večje zadeve. Npr. ne vem kako bi v limuzino spravil svoj hladilnik. Verjetno ne bi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ynos