SUV do cca 30k,bencinar,avtomatik

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Lej imam volkswagna z razlogom... in zal nisem prisel do kazal. Drugace bi imel vsaj toyoto hibrida.
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.265
117
63
En moj folkswagen, ne vem vec kater, je imel opcijo, da si ob vzganem motorju v leru pac drzal knof za zaklepanje ali odklepanje vseh vrat par sekund in se so se nato zaklenila ali ostala odprta vrata ob speljevanju. Itak ena posebnost spet. Se spomnim deset let nazaj, ko sem imel golfa 5, da sem rabil dva tedna za pogruntat kako vklopiti gretje zunanjih ogledal.... manuala s +300 stranmi pac ne berem. :bonk:
? jaz imam golfa 5 in ni kakšna znanost za gretje. Vsaj jaz imam to na gumbu za obračanje ogledal?

Na golfu 7 je pa samodejno zaklepanje lepo v meniju (letnik 2016) in si sam nastaviš. Lahko pa da so v novejših verzijah kaj skrili, ampak pri mojem se to še da.

Sem pa samodejno zaklepanje ob speljevanju na 5-ki želel imeti in so morali to narediti na servisu...

Jernej
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj
če smem vprašati...zakaj pa je ta funkcija samodejnega zaklepanja neželjena? za nekatere, seveda. jaz jo uporabljam in me (še) ne moti.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
jernejd 90% avtomobilov ima knof za gretje speglov vezano na gretje zadnje sipe kar je cisto ok, ne rabis prav pogosto. Ce pa vrtis tisti knof za nastavljanje speglov pa pozabis scasoma in vseskozi deluje gretje kar ni ok. ni nobene lucke, da je kaj prizgano.
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.265
117
63
jernejd 90% avtomobilov ima knof za gretje speglov vezano na gretje zadnje sipe kar je cisto ok, ne rabis prav pogosto. Ce pa vrtis tisti knof za nastavljanje speglov pa pozabis scasoma in vseskozi deluje gretje kar ni ok. ni nobene lucke, da je kaj prizgano.

To je res, ampak meni po 16 letih še vedno deluje, pa moja tudi kdaj pusti knof v sredinskem položaju (kaj pa vem, morebiti ima tudi termostat) Sedmica ima pa posebej položaj za gretje, ampak na istem knofu. Tako da meni se niti ne zdi čudno in sem ga pred toliko leti takoj našel. Pa sem prešel iz renojev, za tam se pa pravzaprav ne spomnim, kje je bilo ogrevanje ogledal.

Jernej
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
jernejd 90% avtomobilov ima knof za gretje speglov vezano na gretje zadnje sipe kar je cisto ok, ne rabis prav pogosto. Ce pa vrtis tisti knof za nastavljanje speglov pa pozabis scasoma in vseskozi deluje gretje kar ni ok. ni nobene lucke, da je kaj prizgano.
Tudi meni ni jasno kaj fali vezavi gretja ogledal na gretje zadnje šipe. Tisto nekaj cajta greje in pol se ugasne, to se moraš pa spomnit ugasnit, kar se v 90% primerih zgodi čez 3 dni.

Sicer pa če bo komu lažje. Tud Bugatti Divo ima tako rešeno. VAG pač.

 

sad

Guru
24. avg 2007
20.462
9.154
113
0,000001l manjša poraba na WLTPju :).
Pri starih avtih si lahko vsaj kable napeljal in je bilo rešeno, pri novih to ne gre več.
 

B81

22. jul 2007
34.272
8.816
113
Zdaj po radiu slišim, da kličejo in pravijo, naj ljudje prižgejo luči. Novejši že imajo prižgane, mislim da je naša Ateca l.2017 že imela zadaj prižgane, veliko tam do 10 let starih pa ne (čeprav moja starina ima tudi zadaj prižgane, malo manj :))
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zadnje luči so pri veliko avtih vezane na "komando" pozicijskih luči, oz. kratkih luči.
Sprednja dnevna luč mora biti močnejša podnevi. Kadar so sprednje pozicijske kombinirane z dnevno imajo dve stopnji svetilnosti - dnevna in nočna. Nočna stopnja je nižja svetilnost in dela v kombinaciji s pozicijskimi/kratkimi lučmi. Torej, ko ti na servisu vklopijo zadnje luči v kombinaciji z dnevnimi, se prednjim lučim zmanjša svetilnost in s tem izgubijo status dnevnih luči.
To 100% velja za PSA, Renault, Mercedes (vsaj B in C).
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.462
9.154
113
To je problem proizvajalca.
Me zanima kako rešijo na Švedskem, kjer morajo biti luči zadaj stalno vključene.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.462
9.154
113
To je jasno, ampak sem 100%, da to fizično in tudi programsko niso drugačni avti, ampak je samo stvar vključitve luči zadaj. Ali serviser nima pojma ali pa mu proizvajalec na tem trgu ni dal te možnosti.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
A se sedaj ni zakonsko urejeno, da pri pi..di mat.eri.ni je dobro, da so zadaj luci vedno prizgane? Ta svet je zbluzen, totalno :bonk: :bonk: :bonk:
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: tony

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
To je jasno, ampak sem 100%, da to fizično in tudi programsko niso drugačni avti, ampak je samo stvar vključitve luči zadaj. Ali serviser nima pojma ali pa mu proizvajalec na tem trgu ni dal te možnosti.
Verjemi na vseh avtih, ki sem jih navedel zgoraj je zadevo nemogoče vključit zaradi kombiniranih prednjih LED dnevnih/pozicijskih luči.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.462
9.154
113
To potrm spada pod drugo opcijo. Vprašaj jih, naj se pozanimajo, kako je urejeno gor.