Sušilni stroj

Boris S

Zelenc'
30. jan 2021
3
0
1
Ne, ni opazit.
Mogoče je v povezavi s centrifugo pralnega stroja, da ni dovolj ožeto?
Edina propomba bi bila, da je se je do zdaj ene trikrat zgodilo, da je pri sušenju posteljnine vse nabasal v eno prevleko in naredil en tak knedl, ki seveda ni bil do konca posušen. Ni pa to pravilo. Če oprano mokro posteljnino pri prelaganju v sušilca streseš in vržeš lepo kos po kos v sušilca, se to nikoli ne pojavi.
Ko pa kdo cel kup, že malo zapleten od pranja, zbaše v sušilca pa se lahko zgodi.
Pa če bi še gumbe zapenjali, ampak kdo bo to delal...
Centrifuga je na 1400 o/min, ampak cunje enostavno lima ob boben, kot da se prehitro vrti. Moti me, ker ni vrtenja v obe smeri. Tako ke. Prav zaradi neprestanega vrtenja v eno smer, se veliki kosi zamotajo u kepo. Tudi ce so na posteljnini gumbi zapeti, to ni problem narediti. Ali pa če daš jogi rjuho, ista pesem.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Ne, ni opazit.
Mogoče je v povezavi s centrifugo pralnega stroja, da ni dovolj ožeto?
Edina propomba bi bila, da je se je do zdaj ene trikrat zgodilo, da je pri sušenju posteljnine vse nabasal v eno prevleko in naredil en tak knedl, ki seveda ni bil do konca posušen. Ni pa to pravilo. Če oprano mokro posteljnino pri prelaganju v sušilca streseš in vržeš lepo kos po kos v sušilca, se to nikoli ne pojavi.
Ko pa kdo cel kup, že malo zapleten od pranja, zbaše v sušilca pa se lahko zgodi.
Pa če bi še gumbe zapenjali, ampak kdo bo to delal...
To se ti dogaja zato...ker vrti samo v desno.In nč v levo, da bi se lepo razrahljalo.Ne vem,zakaj sta Bosch in Siemens to funkcijo dala iz programa.Stari Boschi so obračal boben v obe smeri.Imel sem model WTL 5400.Bil je super.In ko sem pred 6 leti kupoval sušilca z toplotno črpalko.Sem že imel nagledanega najdražjega Siemensa.In me je samo to odbilo,ker ne obrača bobna v obe smeri.In zaradi tega razloga,sem uzel Miele.Ki obrača v obe smeri.In se mi nikol nč ne zapleta.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Boris S

Boris S

Zelenc'
30. jan 2021
3
0
1
To se ti dogaja zato...ker vrti samo v desno.In nč v levo, da bi se lepo razrahljalo.Ne vem,zakaj sta Bosch in Siemens to funkcijo dala iz programa.Stari Boschi so obračal boben v obe smeri.Imel sem model WTL 5400.Bil je super.In ko sem pred 6 leti kupoval sušilca z toplotno črpalko.Sem že imel nagledanega najdražjega Siemensa.In me je samo to odbilo,ker ne obrača bobna v obe smeri.In zaradi tega razloga,sem uzel Miele.Ki obrača v obe smeri.In se mi nikol nč ne zapleta.
Ok to za vrtenje mi je jasno, ker že gorenje vrti v obe smeri... problem je, ali mi bo miele pasal na vezni člen z izvlečno polico na pralni stroj. To glede vrtenja pa res ne morem verjet, da so šli na sistem obračanja tudi po 3 ure v eno smer.