Streljačine na konzolah

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Kako delujejo streljačine na konzolah, predvsem me zanima, kako se nameri v sovražnika ? Pri PSP konzoli se samo obrneš proti nasprotniku, stisneš L gumb in se avtomatsko nameri v sovražnika. Kako imajo to narejeno PS3 in XBOX 360 ?
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
sicer nimam ne ene ne druge, sem pa igral parkrat random streljačine na PS3

pri nekaterih je enako, v bistvu samo blizu pogledaš pa imaš auto aim na enem gumbu, zadnjič pa sem v big bangu igral PS3 in je bilo merjenje narejeno z desnim stickom - zaje.bano do amena
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Jeba je, ja, zato pa sprašujem. Sem bolj pričakoval, da ima vsaj PS3 isti način, kot PSP, če je že ista firma, samo še nisem tega videl. Imel sem stari xbox, tam ni bilo avtomatskega merjenja, vsaj pri tistih igrah, ki sem jih imel.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik NAVI_boy pravi:
Kako delujejo streljačine na konzolah, predvsem me zanima, kako se nameri v sovražnika ? Pri PSP konzoli se samo obrneš proti nasprotniku, stisneš L gumb in se avtomatsko nameri v sovražnika. Kako imajo to narejeno PS3 in XBOX 360 ?

To je ocitno odvisno od igre - jaz sem igral GTA4, ki ima auto-aim (drzis stisnjen en levi gumb, potem lahko z joystickom za usmerjanje pogleda menjas tarce), poskusil sem pa tudi eno drugo FPS igro, kjer je bilo potrebno s tem joystickom za pogled nacentrati tocno v tarco (ki seveda kar naprej skace levo, desno, gor in dol po ekranu ...) in sem obupal po manj kot petih minutah. Navajen sem PCja, kjer lepo z misjo pocentras kamor zelis brez auto-aima, z joystickom pa se mi zdi to precej tezje.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
ja GTA4 ima autoaim, mislim da na vseh konzolah, in mene to odvrne od igranja, ampak streljačina brez autoaima na PS pa zame ni bila igralna, sem igral ne vem 5 minut in hodil po sobi polni nasprotnikov pa ne vem če sem enega ustrelil...
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Potem je res odvisno od igre ? Nisem toliko preigral iger, da bi res vedel, sem bolj pristaš FPS iger za PC ali pač streljačin, za konzole pa nimam izkušenj.
 

matejdro

HACKER 08
6. jan 2008
2.267
0
36
Cod3 na X360 ima merjenje z joystickom. Sem probal pri prijatelju pa je bilo pain in the ass merit (so me ubili preden sem ga sploh vsaj približno nameril), ampak je verjetno super igrat, ko se enkrat navadiš in našturidaš zadevo.

Na internetu sem gledal, da se dobi za PS3 in Xbox360 ena škatla, ki jo priklopiš na eni strani v konzolo in na drugi strani v računalnik in potem špilaš z miško in tipkovnico. Verjetno ubiješ vse "joypaderje", preden se zavejo, da se kaj dogaja.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Je kdo preizkusil igranje FPS z misko ? Tte novejse konzole podpirajo normalno PC periferijo za vnos podatkov, ce ima USB priklop (= tipkovnico in mis), ali znajo tudi uporabiti mis za ciljanje?
 

matejdro

HACKER 08
6. jan 2008
2.267
0
36
To more igra nativno podpirat.

Če ne, pa si kupiš XFPS konverter.


Stane okoli 100€
 

Tony_Soprano

Alter Mafia
7. jun 2008
1.405
0
36
Torej... Sam sem mislil enako kot vi, da je težko itd.... Ko ti po parih rundah pride v roke (ali pa če pri špilu sp narediš), je najmanjši problem. Nobene miške ne rabte
wink-1.gif
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Res je... kje je sploh point konzole, da jo bom nabijal za mizo z tipkovnico in miško v roki?
crazy1.gif
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Res je... kje je sploh point konzole, da jo bom nabijal za mizo z tipkovnico in miško v roki?
crazy1.gif

V tem da v streljankah kaj zadanes ? Ne morem verjeti da bi joypad kdajkoli lahko bil tako natancen, kot je mis. V taki igri, kjer je natancnost vse (razlika med headshotom in strelom v prazno je lahko en piksel ali kvecjemu par pikslov), za povrh pa se nimas vsega casa na svetu, da bi v miru nameril, si predstavljam, da bi imel igralec z misjo ogromno prednost. Jaz sem z joypadom obupal, razen v GTA4, kjer je zaradi auto-aima joypad cisto OK.

V drugi smeri je uporaba razlicne periferije precej lazja (joypad na PC), a ga se nisem srecal junaka, ki bi igral FPS proti zivim nasprotnikom z joypadom in bil pri tem vsaj povprecno uspesen, kaj sele med najboljsimi.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.924
10.334
113
ne ne, ne govor ce nisi dalj casa igral... edini minus je da z mišjo se verjetno lahko hitreje obrneš...ciljanje pa je čisto izi, ker ponavadi tako lai toako zoomaš (puškaa, snajper) papotem ga lahko fino naciljas v glavo) pa ratatatata...

auto aim pa izklopiš valjda.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Na xškatulji imam;

Left 4 Dead
Left 4 Dead 2
COD MW2
COD WIW
COD nevemkaj
BioShock
BioShock 2
Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction
Battlefield: Bad Company 2
Gears of War nevemkolk
Halo 2
Dead Space
Call of Juarez

In vsaj še ene 3 špile streljaške sem izpustil, in ti rečem, fizionima merjenja je super dodelana, vsaka igra ima svoj
način in na čisto vsakega se super hitro navadis, so pa nekako osnovne funkcije, (strel, rilodanje) ponavadi povsod iste.

Hitro se boš navadil.

PS3 še ima finto da pri nekaterih špilih lahko rilodaš z zasukom ploščka, kar je meni blo prepočasi kot pa gumbek,
sploh če si v hitrem špilu kot je Left 4 Dead.
 

Joshua

Fizikalc
8. mar 2008
1.071
0
36
Ob stezi
Isto je bilo pri meni, sem mislil da se ne bom nikoli navadil na joystik, ker sem vedno igral z misko in tipkovnico (PC) pa sem po parih urah spilanja ugotovil, da ga ni čez tega da lezis na kavcu in nabijas najlubsi spil proti tebu da si ves sključen za mizo in buljiš 20 centimetrov od ekrana
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
mišon in kontrole WSAD, R,C in Space so za onlajnarke kjer moreš res bit hiter in pri stvari, so najboljše
za nabijanje, ampak ko se pa gre chill igranje proti kompu, ko polagaš sobo za sobo, pa je zakon naslonjač
in plošček, sploh če maš 107cm in HDMI povezavo, pol me ne prepriča noben računalnik.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Sem ze zadnjic hotel nekaj napisati, pa se nisem mogel spomniti kaj, vceraj zvecer pred spanjem mi je pa koncno padlo na pamet, cisto nepovezano
smile-1.gif


V glavnem: v GTA4 sta v bistvu dva nacina streljanja in ne en sam; auto-aim (ki se meni zdi edini uporaben za streljanke na konzoli, kjer ni na voljo miske za bolj natancno merjenje) deluje v GTA4 samo, dokler hodis pes naokoli, ce pa si v/na vozilu (avtu, motorju, colnu ...) pa moras meriti sam, ob tem pa se sofirati, se izogibati manijakom, policajem, iz nic pojavljajocim stangam ob cesti (predvsem Xbox, pa PS3 ni bilo tako hudo) in tistim, katere lovis, da te oni ne pokokajo.

Mene je tista misija, kjer moras postreliti junake na colnih (kjer Kim z ladjico sverca ene imigrante ali nekaj podobnega) frustrirala dovolj, da sem odnehal. Ze prej so bile ene zoprne misije, kjer si moral hkrati voziti in s tisto drkalico od joysticka meriti po zlobnezih (z avtom jih lahko vsaj zrines nekam in opravis z njimi, ko se ne morejo umakniti, tiste misije, kjer pa to pocnes na motorju, kjer te takoj razmaze, so pa tudi nekaj boljsega ... se dobro, da ni veliko prometa ko lovis tistega albanca ali kaj je ze) in so bile vse po vrsti zoprne, tale je bila pa vendarle eno sranje too much zame. Ne razumem kako se lahko komurkoli zdi tisto neprecizno "merjenje", kjer vsak premik joysticka premakne nisan za sirino vsaj petih ljudi v igri (torej ce si prej streljal malo ob tarco in hoces samo malo popraviti, lahko falis zdaj na drugo stran se bistveno bolj, kot si prej), dovolj dobro in zabavno za igranje. Ajde, je dobro za frustracijo, ce si res navdusen nad tudi nekaj desetkratnim ponavljanjem istih dolgocasnih misij ... ampak jaz nisem
smile-1.gif
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
tista z čolni misija je res nekoliko težja, sam mislim da se mi je "vsralo" ene drugič/tretjič, ko
je revež (zaden čoln) nasedel na skali
smile-1.gif


Nisi nic zamudil, zatem se zacnejo še bolj tečne misije, in vidi se da jim zmankuje idej, tako da si
preigral bistvo
smile-1.gif
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik matejdro pravi:
To more igra nativno podpirat.

Če ne, pa si kupiš XFPS konverter.

<object width="425" height="350"><param name="movie" value="https://www.youtube.com/v/Y9fzM6FlZRM"></param><param name="wmode" value="transparent"></param><embed src="https://www.youtube.com/v/Y9fzM6FlZRM" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350"></embed></object>

Stane okoli 100€

Če jaz mišona namočim v xbox mi bo delalo ko na frpjki?
confused-1.gif