Nasveti za gradnjo na morju

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Tehnični pride v živo in šele nato dobiš uporabno dovoljenje. Pripravi pa kako kuverto. To je banda navajena podkupovanja. Tudi če si delal vse po načrtu bo vzel meter in meril če je klima montirana 2 cm bolj na desno, kompliciral bo, dokler nebo par 100 eur končalo v žepu. Dobra stran tega pa je da za par 100 eur nimaš problema, če se že v štartu nisi držal načrtov.

Bazena se ne boj. Zeleni so sedaj, ko so vsi izklopili pumpe. Ko pumpa laufa in če imaš solinator je vse OK, tudi če ga nimaš in uporabljaš tablete pač daš kako tableto več, pokriješ bazen (da klor toliko ne izhlapeva) in je rešeno. Meni ko sem prišel na krompirjeve počitnice mi je po enem mesecu bilo še celo preveč klora v vodi.

Drugače pa vsaka čast, kar si naštel bo investicija tudi blizu pol miljončka, če ne več.
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
549
313
63
Tega pa nisem vedel. Tam, ker smo sedaj (smo drugi lastniki), imamo eno celo etažo več kot je po načrtu. Mi ni bilo nikoli jasno kako, vrtal pa tudi nisem.
In v ZK smo vpisani v idealnih deležih. Je pa to odličen recept za složno sobivanje. Vsak ima nekaj več kot mu pripada, to vsi vejo, tako da je vsak lepo tiho.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.241
113
Ja, valjda, pri teh zneskih je zgodba seveda drugacna. Daj talno. Pa ce imas potem daljinsko krmiljeno seveda se kamere namontiraj. Pa ne pozabi na dovolj mocen štrom. Jaz sem letos moral povecat varovalke in prikljucno moc, pa so me na Hep opalili z ene 500€ takse. Pa se vseeno mi fukne ven ce poleg VSEGA (2x bojler, 2x klima, pralni stroj, pecica)....prizgem se faking grelnik vode za čaj...
Pozornost nameni tudi pozicioniranju kante za smeti (radi ti mimoidoci nafukajo vsega noter, sploh ce imas Slo tablice ..). In pa premisli kaj bo na tleh parkirisca. Moja baba ***** za vsak flek od olja/antifriza, ki pusca VSAKEMU majstru ki pride...
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
549
313
63
Dajte mi samo še malo idej, kako imate urejeno senčenje oken. Kolikor se pogovarjam, se krpankam večinoma izogibajo zaradi vetra. Tudi vidiš jih tam bolj redko.

Mogoče kdo ve, kakšen imajo Hrvati red glede sončnih elektrarn. Najraje bi na streho vrgel par panelov, da če ne drugega, pokrivajo stalno porabo (ideja Fly o konstantnem gretju mi je precej všeč), poleti pa malo pomagajo pri polnjenju avtomobilov.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Dodajam: če mogoče kdo ve če so balkonski elektro paneli (torej da daješ notri 600w v omrežje kot pri nas, če ni porabe), dovoljeni pri Hrvatih?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Tega filizofiranja sicer nisem bral, edini moj nasvet ki ti ga lahko dam, predvsem se pripravi na to da te bodo obrali kot prasca. Vsi ti lokalni majstri in to. Fasal ga boš na golo. Kolega je sicer gradil na Krku, je pa dol peljal šleparje šleparje materiala, majstre prav tako iz Slovenije tako da če imaš to šanso...
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Drugače če ti kaj pomaga: jaz imam polkna, lahko bolj ali manj senčiš, does the job, edino držala rabiš v fasadi, da se ti ne zapirajo (to je malenkost, ravno zadnjič sem jih še nekaj dodal, ker jih na eni strani nisem imel, pa sem spotoma še tastare zamenjal, za celo bajto so stali cca 75 EUR na ebayu). Itak so pa med okni in polkni še rolo komarniki, ki tudi naredijo svoje. S kakšnim notranjim harmonika plisejem pa ne vem kako bi šlo dol, ampak predstavljam si da hujšega ne bi bilo - jih imam sicer na gorenjskem, pa so precej praktični, jih uporabljam več kot rolete.
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
549
313
63
Pazi, da ti veter ne potrga panelov.
Strešnih ali ograjnih?

Tega filizofiranja sicer nisem bral, edini moj nasvet ki ti ga lahko dam, predvsem se pripravi na to da te bodo obrali kot prasca. Vsi ti lokalni majstri in to. Fasal ga boš na golo. Kolega je sicer gradil na Krku, je pa dol peljal šleparje šleparje materiala, majstre prav tako iz Slovenije tako da če imaš to šanso...
To izkušnjo že nekako imam, ampak mi je v teg časih uspelo vzpostaviti nekaj korektnih kontaktov, ki so se izkazali za zanesljive in fer.

Drugače če ti kaj pomaga: jaz imam polkna, lahko bolj ali manj senčiš, does the job, edino držala rabiš v fasadi, da se ti ne zapirajo (to je malenkost, ravno zadnjič sem jih še nekaj dodal, ker jih na eni strani nisem imel, pa sem spotoma še tastare zamenjal, za celo bajto so stali cca 75 EUR na ebayu). Itak so pa med okni in polkni še rolo komarniki, ki tudi naredijo svoje. S kakšnim notranjim harmonika plisejem pa ne vem kako bi šlo dol, ampak predstavljam si da hujšega ne bi bilo - jih imam sicer na gorenjskem, pa so precej praktični, jih uporabljam več kot rolete.
Polkna so mi najbolj všeč. Z njimi tudi vizualno lepo dodaš k mediteranskemu stilu, ki mi je veliko bolj všeč kot sodobna betonska kocka.
Težava je da jih najtežje avtomatiziraš. Razmišljal sem tudi o drsnih polknih, ampak se mi zdi da nekako ne bo izšlo tako kot bi želel.

Notranja senčila ne zadržujejo vročine zunaj. Glede na to, da bo kar nekaj steklenih površin, bo brez zunanjega senčenja topla greda, ki je klime ne bodo shladile.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Potem imaš itak na voljo samo še zunanje žaluzije. Zdaj če imaš moderno gradnjo bi šlo (na kako "kamnito" bi po mojem izgledalo crap), pa avtomatizirat se jih da simpl, meni so polkna tudi lepša, večjih zadržkov nimam - je pa distanca med okni in polkni večja, pa tudi debelejša so, tako da z vidika izolacije so verjetno vsaj na enakem nivoju.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Strešnih ali ograjnih?


To izkušnjo že nekako imam, ampak mi je v teg časih uspelo vzpostaviti nekaj korektnih kontaktov, ki so se izkazali za zanesljive in fer.


Polkna so mi najbolj všeč. Z njimi tudi vizualno lepo dodaš k mediteranskemu stilu, ki mi je veliko bolj všeč kot sodobna betonska kocka.
Težava je da jih najtežje avtomatiziraš. Razmišljal sem tudi o drsnih polknih, ampak se mi zdi da nekako ne bo izšlo tako kot bi želel.

Notranja senčila ne zadržujejo vročine zunaj. Glede na to, da bo kar nekaj steklenih površin, bo brez zunanjega senčenja topla greda, ki je klime ne bodo shladile.
tudi za klasična lesena polkna obstajajo motorni pogoni.
a si omejen zaprto/odprto